Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

evliyim eski sevgilim tehdit ediyor

Konuyu Kilitleyin
Old 17-11-2011, 12:19   #1
Konuk

Varsayılan evliyim eski sevgilim tehdit ediyor

merhabalar ben 1 aylık evliyim severek evlendim ve herşey yolunda gidiyordu ta kii eski sevgilim beni rahatsız edene kadar onunla boşanacak benimle evleneceksin diyo sürekli msj atıyo tehtit ediyo onunla çekilmiş olduğum resimleri eşime eşimin ailesine gönderiyo bu durumdan çok rahatsızım şikayet etsem bu kişi ceza alır mı yada olayın daha fazla büyümesini istemiyorum ama şikayette bulununca mahkeme falan uzar mı diye düşünüyorum beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim iyi çalışmalar
Old 17-11-2011, 12:37   #2
kezzy

Sayın katılımıcı;
Eski sevgilinizin sizi tehdit etmesi suçtur. Sizi tehdit eden kişinin telefon numarası, kendi telefon numaranızı ve gönderilen mesajları silmeyip mesajları da bildirerek , savcılığa suç duyurusunda bulunabililirsiniz.Olayın uzamaması için susurak daha büyük sorunlar yaşamanız yerine yasal işlem sürecine geçmeniz yararınıza olacaktır.
Ancak önemle hatırlatmak gerekir ki bir avukattan doğrudan hukuki destek almanız hak kaybına uğramamanız açısından önemlidir.
KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Saygılar
Old 17-11-2011, 12:48   #3
Konuk

Mutsuz ...

gönderdiği msj ları arama kayıtlarını sildim ama eşime gönderdiği msj lar duruyo ben evlendiğin kızı çok sevdim benle ilişkiye girdi iki kez hamile kaldı falan bu tarz msj lar atıyo eşime sonra da arayıp özür diliyo eşimin ailesini rahatsız ediyo kendi ailemi arayarak msj atarak tehtit ediyo ne yapmam gerektiğini bilmiyorum eşim şikayetçi olacağım diyo ama bildiğim kadarıyla 3 ay la 1 yıl arası bi cezaya tabi tutulacak fakat cezai ehliyti olmadığından bu ceza paraya çevrilecek peki ya sonra sürekli tehtit ediyo bu adam beni diyelim ki hapis cezası alıp yatıp çıktı çıktıktan sonra devam ederse rahatsız etmeye ya huzurum kaçsın istemiyorum ondan kaçarak korkarak yaşamak da istemiyorum ama ne yapacağımı da bilmiyorum ben ____' deyim rahatsız eden insan ____' de bi de bu var yani
Old 17-11-2011, 12:54   #4
Konuk

bu rahatsız eden tehtit eden şahsın elinde resimler varsa ve ilişkiye girdiğini kanıtlarsa ceza almaktan kurtulur mu
Old 17-11-2011, 14:58   #5
yeditepelişehir

Sayın Kezzy'nin de belirttiği gibi susarak beklemek size bir fayda getirmez aksine daha zararlı olabilir. Bu nedenle şahısla ilgili şikayetinizi yapın ve mesaj,resim vs size yönelik ne yapılmışsa savcılığa bildirin.Ceza alır mı almaz mı,alırsa ertelenir mi hapse girer mi vs vs. bunları bir meslektaşımızla birebir görüşmeniz yararınıza olacaktır.Yatıp çıkarsa ve yine musallat olursa ne olur diye haklı olarak merak ediyorsunuz.Kısaca söylemek gerekirse suç oluşturan her eylemi için yine şikayette bulunup yargılanmasını sağlayabilirsiniz.Ama susarak olmaz.Derhal harekete geçin,bir meslektaşımızla görüşün ya da durumunuz yoksa şikayet için gittiğinizde kendinize müdafii atanmasını talep edin.
Old 17-11-2011, 15:12   #6
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
bu rahatsız eden tehtit eden şahsın elinde resimler varsa ve ilişkiye girdiğini kanıtlarsa ceza almaktan kurtulur mu

Resimlerin olması ve sizin daha önce ilişki yaşamanız, ona şu anda sizi tehdit etme, aile huzurunuzla oyanama ve özel hayatın ifşası yoluyla hakaret etme ve küçük düşürme hakkını vermiyor.

Bir avukatın doğrudan desteği ile hareket ediniz.

Kahdem'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04700994 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.