Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Teknoloji ve Bilgisayar Bilgisayar yazılımları ve donanımları, internet ve güvenlik, cep telefonları, cep bilgisayarları (PDA), Ev Sinema - Müzik Sistemleri ve her türlü elektronik alet ve teknolojik yeniliğe ait sohbetler.

"hotmail"i Türkçe Yapmak!

Yanıt
Old 14-05-2007, 20:48   #1
Av. Bülent Sabri Akpunar

Varsayılan "hotmail"i Türkçe Yapmak!

Uzun süredir hotmail hesabımda karakter kodalaması yüzünden problem yaşıyordum.Aşağıdaki anlatılanları uygulayarak hotmail hesabımı tamamen Türkçe'ye çevirdim.Varolan E-postalarıma da bir şey olmadı.

Bu işlem sırasında mevcut hesabınızda bulunan e-maillar gidebilir, dikkat !
  1. Kullanıcı adı ve şifreniz ile hotmail hesabına normal bir giriş yapılır.
  2. Sonra adres satırına http://by17fd.bay17.hotmail.msn.com/cgi-bin/Accountclose yazılır.
  3. Çıkan ekranda Close My Account butonu tıklanır. Ve hesabınızın kapatıldığına dair bir ekran gelir. Meraklanmayın hesabınız kapatılmıyor. Sadece uzun zaman girilmemişte aktif değilmiş hale getiriliyor.
    Sonra tekrar hesbınıza normal kullanıcı adınız ve hesabınız ile giriş yapın. Gelen ekranda Activate My Account butonuna tıklayın.
  4. Karşınıza kullanım sözleşmesinin olduğu Term of Use sayfası gelecek. Burdaki butonlara tıklamıyoruz. Yani ne kabul nede kabul etmeme butonuna tıklamayın.
  5. Adres satırına &_lang=tr yazısını ekleyip enterlayın. Az önce karşınıza gelen kullanım sözleşmesi bu sefer türkçe olarak karşısınıza gelecek.
  6. Burda kabul ediyorum butonuna tıklayın.
  7. Evet artık hotmail hesabınız tamamen Türkçe
Bu yazı "http://ferruh.mavituna.com/makale/hotmail-artik-turkce-turkce-hotmail-kullanma/" linkinden alınmıştır.
Old 14-05-2007, 21:11   #2
| Burak |

Benim 2 tane Hotmail hesabım var. birisini Türkçe yapmıştım. Türkçe yaparken posta kutusunda bulunan postalar siliniyormu yoksa aynen kalıyormu? şu an hatırlayamadım.

Teşekkürler...
Old 22-04-2008, 14:31   #3
Fatih Abdullah Öztürk

Varsayılan Hotmail hesabının Türkçe olması

Hotmail adresinizi daha doğrusu hesabınızı Türkçeye çevirdiğiniz zaman eski elektronik postalarınız gitmez. Sadece dil seçenekleri Türkçe olur.
İyi Çalışmalar.
Fatih Abdullah ÖZTÜRK
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi