Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Çoçuk görüşleri

Konuyu Kilitleyin
Old 27-02-2014, 13:17   #1
Konuk

Önemli Çoçuk görüşleri

Merhabalar eşim bana karşı bir boşanma davası açtı ve dava red edildi. eşimde ayrı yaşadığını ve çocuk görüşü için beni mahkemeye verdi.benim ve çocuğum için yaklaşık 1 yıldan beri koruma kararımız bulunmaktadır ve kararlarımız halen devam etmektedir. bu şahıs bana ve çocuğa karşı tehdit ve huzurumuzu bozmaktan dolayı 2 tane kamu davası açılmış ve ceza almıştır. çocuğum daha 1,5 yaşındadır.koruma kararı olmadan öncede verdiğimde çocuğuma hep eziyet ediyordu.çocuk kesinlikle ona gitmiyor ve hep ağlayarak gidip ağlayarak geliyordu. üstelik hiç bir erkeğin yanına gitmiyor ve erkek görünce korkarak ağlıyor. çocuğumun resmen psikolojisini bozdu. bizim koruma kararlarımız varken çocuk görüşü için karar verilir mi? verilirse de ayrı şehirlerde yaşamaktayız.1,5 yaşındaki çocuğu yatılı olarak babaya verilme durumu var mı? ve çocuk babadan korktuğu için yavrumun psikolojisi açısından benimde yanında bulunarak görüştürülmesi sağlanır mı? sonuçta önemli olan çocuğun hakları değil midir? lütfen bana bir yol gösterin o küçücük beden bunca yükü taşımaya mecbur mu.....
Old 27-02-2014, 21:49   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Açılan davada çocuğunuzun haklarını savunmak için bir avukattan doğrudan destek almanız yararınızadır.

Mahkemeye çocuğunuzun baba ile görüşmesinin neden sakıncalı olduğuna ilişkin delillerinizi sunmak zorundasınız. Koruma kararları, ceza davası kararları, tanık beyanlarından yararlanabilirsiniz. Yine mahkemeden uzman bilirkişi raporu ve gözlemi alınması istenmelidir. Ancak bir pedagog 1.5 yaşındaki çocuğunuzun tepkilerini veya yaşanılanların onun üzerinde yaratacağı etkiyi yorumlayabilir. Ve yine görüşme isteyen babanın buna uygun olup olmadığını vs..değerlendirecektir.

Nihayetinde; mahkeme, çocukla şahsi ilişki kurulup kurulmayacağına, kurulacaksa bunun hangi zamanlarda ve ne şekilde olacağına, çocuk yararına yapacağı araştırmalar sonucu karar verecektir.

Hak kaybına uğramamak için profesyonel destek alınız.

Saygılar
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi