Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Annemin avukatı sürekli para istiyor ve hiç bir bilgi vermiyor i

Konuyu Kilitleyin
Old 28-06-2018, 17:42   #1
Konuk

Varsayılan Annemin avukatı sürekli para istiyor ve hiç bir bilgi vermiyor i

Annem 30 yıllık evli ve babam aldattı eve bn bakıyorum avukatı cok ilgisiz mahkeme ile ilgili bize bir bilgi vermiyor mahkeme sonrasında isim var deyip gidiyor aradığımız da da telefonu açmıyor mahkemeden mahkemeye görüyoruz yüzünü bir de para istediği zaman şikayet hususunda yapılmadı gereken ne Vardır bizden aldığı paralari mahkeme masraflarına harcadım diyor ve sürekli para istiyor bu güne kadar 6.500 bin ödeme yaptık dekontlara da avans olarak yazmış ve artık bu avukatla devam etmek istemiyoruz azlettirme işlemi nasıl oluyor bu güne kadar ödediğim paraların tarafıma iade edilmesi mümkün mü?
Old 30-06-2018, 16:09   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Avukatın müvekkiline bilgi vermesi yasal ve mesleki zorunluluktur.Bundan kaçınıyorsa meslek kurallarına uygun davranmıyor demektir.

Yine Avukat almış olduğu ücret ve masraflara ilişkin belge düzenlemeli ve harcamalar konusunda da açıklama yapmalıdır.

Avukatınızın verdiği bilgileri karşılaştırmak için önce Mahkeme kalemine giderek dosyanızı inceleyiniz. Dosyada yatırılan tüm masrafların makbuzu bulunmaktadır.

Bu bilgiden sonra avukatınızla yeniden görüşmeyi ve sorunları çözmeyi deneyebilir,görüşme sonrası haklı azil sebeplerinin olduğunu düşünüyorsanız noterden göndereceğiniz azilnamede bu iradenizi bildirebilirsiniz.

Hatırlatalım ki haksız azilde avukatın vekalet ücreti tam olarak ödenmelidir.
Old 03-07-2018, 14:18   #3
Konuk

Makbuzlara avans olarak yazmış duruşma kağıtlarında bilir kişi icin mahkememize iki ayrı dava icin 2000 bin tl bi mahkeme bilirkişisi icin 1000 tl bi mahkeme bilirkişi icin masraf çıktı daha önce de defalarca kez bünün gibi ücretler ödedik mahkemeye annem çalışmıyor ev hanımı nafaka da bağlanmadı avukatı yoksulluk nafakası bağlandı ama avukatı tedbir nafakası davasını açmamış biz acın dediğimiz halde dilekçe yazmayı unutmuş biz bu ücretleri ödeyemiyoruz yapılabilecek bisey varım mahkeme masrafları icin
Old 04-07-2018, 15:23   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Eğer boşanma davası halen devam ediyor ise:

1-Ön inceleme duruşmasından sonra talepler genişletilemez ve ilave yapılamaz.

Dava dilekçesinde tedbir nafakası istenmemiş ise ayrı bir dava açarak ve/veya dosyanın mevcut boşanma davası ile birleştirilmesi düşünülmelidir. Bu durumda dava tarihinden itibaren nafaka istenebilecektir.

2-Fakat mesajınızda yoksulluk nafakası bağlandı demişsiniz. Bu durumda boşanma davası bitmiş.

Boşanma kararı verildikten sonra tedbir nafakasının yeniden dava konusu yapılabileceğini düşünmüyorum.Çünkü tedbir nafakası (
evlilik birliği devam ederken açılan tedbir nafakası davası hariç) boşanma davası devam ederken bağlanmaktadır.

3- Eğer mal rejimi tasfiyesi davası görülüyor ve bu dosyada masraf isteniyorsa, bu masrafı anneniz ödeme gücüne sahip değilse muhtardan alınacak fakirlik belgesi ile mahkemeye "adli yardım" başvurusu yapmak gerekir. Talep kabul edilirse masraflar,ilerde haksız çıkandan alınmak üzere suç üstü ödeneğinden karşılanacaktır.
Old 09-07-2018, 17:24   #5
Konuk

Annemin avukatı ile konuştuk mahkemeden masrafları çıkardık 1.700 tl masraf çıkmış ve bizden masraf die avukatlık ücretinin Hepsini de almış makbuzlara da avans olarak yazmış 6.500 tl ödedik masrafları çıkarırken adliyede karşılaştık ve sinirlendi bakmıyorum davanıza dedi cekti gitti bizim ödediğimiz paralar ne olacak şikayette bulunsak sonuç alabilir miyiz mağdur etti avukatımız dosyalara bakmam diyor yardımcı olur musunuz
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi