Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

cocuk icin icra takibi

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-02-2014, 23:08   #1
Konuk

Varsayılan cocuk icin icra takibi

Merhabalar
4 yıllık evliym 4yaşında bi oğlum var.eşimle ayrıldık karar temyiz de.hakim her ayın 1.ve 3 haftası cumartesi saat 10.00 la pazar 17.00 arası alıyor.düzenli şekilde veriyordum ama bundan bir ay önce oğlum hasta olduğu için vermedim.ama daha sonra düzenli verdim.bugün çocuk konusunda icra takibi başlatmış.bunun ne demek olduğunu bilmiyorum yardımcı olurmusunuz.yani icra ilemi gelip alacak.çoğu insan diyor ki icra masraflarını sen ödersn dediler.böyle bişey mümkün mu.ayrıca madem icra takibi başlattı icra ile gelip almasını şöylesem sonuçları ne olur şimdiden teşekkürler
Old 27-02-2014, 21:35   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Eğer baba, görüşme sürelerine uyuyorsa, herhangi bir sıkıntı yaratmıyorsa, mahkeme kararı ile belirlenmiş zamanlarda çocuğunuzu babasına teslim etmenizde bir sakınca yoktur.

Babanın, İcra memurları ve sosyal hizmet uzmanı ile gelmesinin çocuğunuz üzerinde yaratacağı etki ile babanın yalnız gelmesinin yaratacağı etki farklı olacaktır. Hangisinin çocuğunuzun menfaatine olduğunu da düşünmelisiniz.

Çocuğunuzu, şahsi ilişki zamanlarında baba ile görüştürmek ve hazır etmek yükümlülüğündesiniz. Aksi hal velayetin kötüye kullanılması olarak da değerlendirilebilecektir.

Babanın çocuğu ile görüşmesinde zorluk çıkarmanın ne size, ne çocuğunuza ne de babaya yararı vardır.

En üstte de belirttiğim gibi, babanın çocuğunuza zarar vermek, sizlere sıkıntı vermek gibi bir amacı yoksa icra takibi ile alması yolunda direnmek iyiniyetli bir davranış olmayacaktır. İcra masrafının size yüklenmesi söz konusu değildir.

Saygılarımla
Old 27-02-2014, 22:06   #3
Konuk

Ben kendim icra ile gelmesini istemedm ama kendisi icra ya basvurmus.icra ile geldiğinde yada gel dediğimde icra masrafları bana yüklenmeyeck yani doğru anladiysam.çocuk konusunda icra ya vermesinin bi anlamı yoktu çünkü bir buçuk yıl boyunca düzenli bir şekilde veriyordm çocuğum hasta olduğu için iki kez vermedim.madem beni böyle bişeyle karşı karşıya bıraktı kendisi basvurmus icra ile gel al desem sıkıntı yasamicm.sanırım.verdiginiz bilgi için tsk ederim ufuk bey sağolun.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi