Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

nafaka ve babadan maaş

Konuyu Kilitleyin
Old 20-12-2011, 00:45   #1
Konukmrl

Önemli nafaka ve babadan maaş

Merhabalar,
ben eşimin zorlaması sonucunda anlaşmalı olarak boşandık hukuki hakkıma göre kararı temyiz ettik temyiz edilerken boşanma kararı alınmadığı için dosyamla birlikte şuan yargıtayda,davama bakan hakim bey ile görüşmem sonucunda yargıtaydan dosyanın suretini aslı gibidir diye harçları yatırarak aldım kalem de bulunan müdür bey her ikimizden de boşanmaya itiraz etmediğimize dair dilekçe vermemizi ve kararın aslını istedi kararı tedarik ettim fakat benim avukatım dilekçeyi hazırladığında karşı tarafın avukatı bunu kabul etmedi eşim bana boşanmada niye acele ettiğimi sorduğunda kendi soyadımı aldığımda babamdan maaşa bağlanacağımı ve o paraylada oğlumuzu kreşe göndereceğimi söylemiştim (şuan oğlumuza nafaka 100-tl ödüyor yaşlı annem var çalışmaya uygun değilim) aradan 15 gün geçti ve eşim bugün aradı haftaya hakimle gidip konuşalım dilekçeleri verelim boşanalım dedi, bir anda kararının değişmesini anlayamadım, temyizdeki dilekçemizde eşimden taleplerde tazminat nafaka vs var ama şuan yargıtayı bekliyoruz ben babamdan maaşa bağlandığımda benim nafaka talebimi etkilermi (yani babamdan maaş alıyorum diye nafaka verilmeme durumu olurmu) yada dilekçeye özellikle bişey belirtmemiz gerekirmi, avukatım şuan yurt dışındaymış kendisine ulaşamıyorum ve karşı taraf acele ediyor lütfen bana yardımcı olurmusunuz, şimdiden teşekkür ederim..
Old 20-12-2011, 09:19   #2
kezzy

Sayın katılımcı;
Avukatınız olduğunu belirtmişsiniz dolayısıyla sorularınıza,dosyanıza ve konuya daha vakıf olan avukatınız,sadece yazdıklarınızdan öte bilgisi olmayan bizlerden daha sağlıklı ve doğru yanıt verebilecektir.
Kahdeme gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Saygılar
Old 20-12-2011, 20:01   #3
Konukmrl

Önemli nafaka ve babadan maaş

Tekrar Merhaba,

evet avukatım var ama şuanda yurtdışındaymış kendisine ulaşamıyorum ve eşim boşanmanın gerçekleşmesi için dilekçeleri acilen vermek istiyor bundan dolayı sizden bilgi almak istiyorum, lütfen yardımcı olabilirmisiniz...
Old 20-12-2011, 20:50   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Anlaşıldığı kadarı ile karar boşanma dışındaki sebeplerle temyiz edilmiştir.

Kararda boşanmaya karar verilmiş ve bu konu taraflarca temyize konu edilmemiş ise karar bu yönden kesinleşmiştir.

İsteğiniz bu konuda kesinleşme şerhi almak ve nüfus kayıtlarında bekar olarak kayıtlı bulunmak ise,bunu elbette yapabilirsiniz.

Boşanma kesinleştikten sonra babanızdan dolayı maaş almanız yoksulluk nafakası ile daha çok ilişkili düşünülmelidir.Eşinizin çocuk için ödediği 100.00 TL nin değişme ihtimalinin az olduğunu düşünüyorum.

Nafakanın değiştirilmesi ancak dava yolu ile olur.Kendiliğinden karar verilmez.Böyle bir dava açılacak olur ise babanızın maaşının yoksulluğunuzu kaldırmadığı ve çocuğun ihtiyaçlarını kanıtlamanız gerekecektir.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi