Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Oğluma küfür ve hakaret ediyorlar

Konuyu Kilitleyin
Old 23-05-2018, 22:54   #1
Konuk

Önemli Oğluma küfür ve hakaret ediyorlar

Yeni taşıdığım adresteki okul eğitimi ve çevresi kötü çıkınca oğlumu 3 ay kadar babaannesi.dedesi ve halasıyla yaşaması gerekti.fakat dedesi ve babası ogluma küfür içeren sözler söylüyordu ben tlf kaç kez duyup uyardım onları.sonra oğlumu yanıma aldim.ve bu konuda dava açmak istiyorum.fakat bir avukata danıştım bana şahit göstermen gerekiyor dedi.bunlari duyan kişi halası ve babaannesi asla şahit olmazlar.oglum 12 yasında.ogluma küfür ve hakaret ettiler defalarca.ben nasıl oğlumun hakkını arayabilirim.oglum bu olaylardan sonra onlarla görüşmekte istemiyor.ne yapabilirim.yardimci olursanız çok sevinirim.
Old 24-05-2018, 15:26   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Bu eylemler devam ediyorsa; Tanık olarak telefon görüşmeleri esnasında yanınızda bulundurduğunuz hakaretleri duyan birilerini gösterebilirsiniz.

Sizin ve oğlunuzun ifadeleri de alınacaktır. Sosyal hizmetler uzmanı çocuğunuzun ifadesinde yanında olacaktır.

Sonuç alamasanız da, sizden ve çocuğunuzdan başka tanığınız olmasa da; çocuğunuzun sosyal ve ruhsal gelişimini olumsuz yönde etkileyecek eylemler için suç duyurusunda bulunmakta yarar olduğunu düşünüyorum.

Ve suç duyurunuzda ayrıca 6284 sayılı kadına ve aile içi şiddetin önlenmesine yönelik kanun tedbirlerinin, dede, babaanne ve babası için alınmasını TALEP edin. Bu kişilerin oğlunuzla iletişim araçları yoluyla bağlantı kurmaması ve şiddete yönelik söz ve eylemlerine son vermesi, oğlunuza yaklaşmaması için koruyucu TEDBİR kararları verilmesini isteyiniz. Bu kararların alınması için tanık olması da gerekmez.

http://www.turkhukuksitesi.com/mevzuat.php?kid=77

Saygılarımla,
Old 28-05-2018, 23:20   #3
Konuk

Çok tşk ediyorum
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi