Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Cep Telefonu Mesaji İle KÜfÜr

Konuyu Kilitleyin
Old 30-11-2007, 09:57   #1
m.şimşek

Mesaj Cep Telefonu Mesaji İle KÜfÜr

EŞİmİn Aİlesİ İle AnlaŞamiyoruz. EŞİmİn Aİlesİnden (teyzesİ) Bana 3 GÜn Önce KÜfÜr İÇeren Mesaj (cep Telefonuma) GÖnderdİ.
Ben Bu Mesaj İle İlgİlİ SavciliĞa Şİakyette Bulunmak İstİyorum. Bana Ne Yapmam GerektİĞİ Konusunda Bİlgİ Verİrsenİz Sevİnİrİm. DİĞer Sorum İse Cep Telefonu İle KÜfÜr İÇerİklİ Mesaj GÖndermenİn Acaba Cezaİ Sonucu Varmidir?
TeŞekkÜrler
Old 30-11-2007, 12:19   #2
Themis99

TCK madde 125 hakaret başlığını taşımakta olup
Alıntı:
'' Bir kimseye onur ,şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi , üç aydan iki yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır. Mağdurun gıyabında hakaretin cezalandırılabilmesi için fiilin en az üç kişiye ihtilat ederek işlenmesi gerekir.
(2) Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile işlenmesi halinde yukarıda ki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur. '''
demektedir.

Size bu yolla hakaret eden kişiyi şüpheli göstermek sureti ile bir dilekçe yazarak cumhuriyet başsavcılığına müracaat edebilirsiniz.
Telefonun özelliğine göre, mümkünse hakaret içeren mesajın çıktısını alıp dilekçenize ekleyebilirsiniz.
Dilekçenize kendi cep telefonu numaranızı ve diğer telefon numarasını belirtmenizde fayda var. Ayrıntılı arama raporunun getirtilmesini de isteyebilirsiniz.
Sorununuzla ilgili olarak bir avukatın hukuki yardımından faydalanmanızı ; mali durumunuz uygun değilse bulunduğunuz ilde baronun adli yardım bürosuna müracaat etmenizi öneririm. Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi