Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Hamilelik süresince kontrole gititğimiz doktor hakkında bir şey yapabilir miyim?

Konuyu Kilitleyin
Old 10-05-2013, 23:15   #1
Konuk

Varsayılan Hamilelik süresince kontrole gititğimiz doktor hakkında bir şey yapabilir miyim?

biz özel bir hastaneye eşim hamile kaldığı için. kontrollere gittik.9 ay boyunca.her gittiğimizde bize bebeğimizin gayet sağlıklı olduğu söylendi.9 ay boyunca 3 lü test kan tahlili vs.amama tam doğum günü yaklaştı ve eşim doğum yaptı.ve bebeğimizin kalbinin gelişmediği ve yaşamasının zor olduğu söylendi.ve 3 gün yoğun bakımda yattı küvezde sonra kaybettik.ve ben şuan bize her seferinde kontrol amacıyla gittiğimiz doktoru şikayet etmek istiyorum.şikayet edersem maddi açıdan çok para gidermi.altından kalkabilirmiyim.bana yardımcı olurmusunuz.teşekürler.
Old 11-05-2013, 12:26   #2
Av.Zengin

Öncelikle başınız sağolsun. Burada hekime yüklenen kusur teşhisteki dikkatsizliği ve buna bağlı olarak da ceninin durumu konusunda ebeveyni yeteri kadar aydınlatmamasıdır. Ayrıca tazminat miktarının belirlenmesi de çok güçtür. Bu nedenle rahim tahliyesi aşamasında bunu tespit edilip edilemediği hususu önem arzetmekte ve yapılan masraflar ile tedavi giderleri için tazminat öngörülebilir.

Çok paradan kastınız kişiye göre göreceli olduğundan, bulunduğunuz şehirdeki avukat arkadaşlarımızdan birinden hukuki yardım ve bilgi alabilirsiniz.
Old 11-05-2013, 21:42   #3
Konuk

Varsayılan acil yardım

doktora dava açmalımıyım aceba.düşüncelerinizi söylermisiniz.
Old 13-05-2013, 10:04   #4
Doç. Dr. Özge Yücel

Sayın Katılımcı,
Eğer bebekteki kalp yetmezliği yasal kürtaj süresinde tespit edilebilir idiyse hekim kusurludur, hekime karşı maddi ve manevi tazminat davası açabilirsiniz.
Süre içinde tespit ettiği halde sizi bilgilendirmemişse hekim yine kusurludur. Ancak süre geçtikten sonra tespit edilebilen bir durum olduğu takdirde tazminat sorunu daha karmaşık bir hal almaktadır. Bu nedenle bir avukattan yardım almanız ve bir jinekolog hekimden görüş almanız gerekir.
Eğer maddi gücünüz bir avukattan yardım almaya elvermiyorsa bulunduğunuz yerdeki baronun adli yardım birimine başvurmanızı öneriyorum.
Old 13-05-2013, 15:10   #5
Konuk

teşekür ederim yardımcı olduğunuz için.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04695606 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.