Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Sigortaya kayıtlı olmadığmıza dair belge??

Yanıt
Konu Notu: 2 oy, 3,50 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 23-06-2009, 13:55   #1
srr drn

Varsayılan Sigortaya kayıtlı olmadığmıza dair belge??

Merhabalar,
İstanbul'da avukatlık stajına başlamak üzere baroya başvurmak üzereyim ve fakat baroda telefonun ucundaki hanımefendiyle anlaşamıyoruz bir türlü..konu şu;staj başvurusu için SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı Kurumlarından kaydınızın olmadığına dair belge istenmekte.Bunun da internet dökümünün kabul edileceği söylenmiş baronun sitesinde.Ancak bu sigorta kurumlarıyla alakam olmadığına ilişkin yazının çıktığı ve döküm alacağım sayfada kimlik numaram ya da sayfanaın bana ait olduğuna ait bir bilgi yer almıyor.Sadece aradığınız kritere uygun bir kayıt bulunmamıştır diyor, ama kimlik numaram görünmüyor..Yani bana getirin dedikleri sayfanın bana ait olup olmadığı belli değil.
İstanbul da başvuru yapan arkadaşlar beni bir aydınlatın zira ya ben sinir hastası olacağım ya telefondaki hanımı hasta edeceğim..
Old 24-06-2009, 11:07   #2
bürokrat

Evet aynı sıkıntıyla ben de karşılaştım çıkış işlemlerim tamamlanınca haftaya ben de başlayacağım staja.O sayfaya ben de tıkladım bende de aynı yazı çıktı.
Sanırım en sağlıklısı bizzat devlet dairelerine gidip oradan kayıtlı olmadığına dair belge almak olacak.
Old 29-06-2009, 19:15   #3
bürokrat

Sayın srr drn ben olayı çözdüm bugün sskya gittim zaten oradan böyle döküm vermiyorlarmış.Şimdi sitede ssk,es ve bağ-kur olarak açılan pencerelere ad,soyad kimlik no vs bilgileri yazdıktan sonra karşınıza aşağıdaki pencere çıkacaktır.İşte burada kırmızı ile yuvarlak içine aldığım "döküm" linkine tıklayın.Karşınıza word yada adobe formatında sizin döküm bilgileriniz çıkacaktır ad soyad olarak.Yani döküme tıklayın orada bilgileriniz gözükecektir zaten.Ondan sonra da açılan sayfanın yazıcıdan çıktısını alıyorsunuz.Hayde kolay gelsin...

Old 30-06-2009, 10:46   #4
ankarahukukaslı

Ben 2008de ssk'ya giriş yapmıştım, fakat sadece 15günlük çalışma sürem var,gerekli belgeler arasında kaydımızın olmadığına dair belge sayılmakta yani benim kaydım var görünüyor.Bu durum sorun teşkil eder mi bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?
Old 01-07-2009, 13:53   #5
Doç. Dr. Özge Yücel

Sayın ankarahukukaslı,

Önemli olan staj başvurusu sırasında SSK, Bağkur veya Emekli Sandığı'nda çalışıyor olduğunuza dair bir kayıt olmamasıdır. Çünkü ücret karşılığında çalışma Avukatlık Kanunu'na göre stajla bağdaşmaz ve bu kayıtlar çalışıp çalışmadığınızı denetlemek için istenir. Dolayısıyla daha önce işe girip çıkmış olmanız stajı etkileyen bir husus değildir.
Old 29-07-2009, 15:07   #7
srr drn

tüm mesajlar için teşekkürler arkadaşlar, biraz geç gördüm ama olsun.Stajımın ikinci günündeyim.her şey hepimiz için iyi olur umarım.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi