Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

bosanma davamdan vazgecmek istiyorum nasıl yapabilirim

Konuyu Kilitleyin
Old 24-12-2007, 22:30   #1
Konuk

Önemli bosanma davamdan vazgecmek istiyorum nasıl yapabilirim

iyi günler.ben 6 yıllık evli 2 cocuk annesi bir bayanım.eşimden evliligimiz boyunca şiddet gördüm ve en son noktada 4 ay önce dava actımve 30 milyarda maddi manevi tazminat yazdırdım.sahitler ve raporlarda var.kendiside bana karsı davacı oldu.ilk mahkemede şahitlerin dinlenmesine karar verildi ve iki ay sonra mahkememiz var.bu arada bir kere görüştük oda çocuklar için.ama ben eşimi hala seviyorum ve boşanmak istemiyorum.mahkemede boşanmak istemediğimi söylersem yinede boşanırmıyız.onun actıgı davada idda ettiklerinin yalan oldugunu ispat edebilirim.ben davamdan vazgecersem ve onun actıgı davada onun kusurlu oldugunu ispatlarsam hakim bizim bosanmamıza karar verirmi.ne yapacagımı bilmiyorum.cocuklarımı babasız büyütemeyecegimi anladım.onunda bir hırsla dava actıgına eminim.benim bu evlilikten umudum var.bana yardımcı olurmusunuz.eger bosanmazsak ve ben yine dayak yemeye devam edersem dayaktan dolayı dava acma hakkımı kaybetmiş olurmuyum
Old 24-12-2007, 22:37   #2
Av.Suat Ergin

Kendi davanızdan vazgeçebilirsiniz.

Alıntı:
onun actıgı davada idda ettiklerinin yalan oldugunu ispat edebilirim.ben davamdan vazgecersem ve onun actıgı davada onun kusurlu oldugunu ispatlarsam hakim bizim bosanmamıza karar verirmi.

Eşinizin açtığı dava da red olur.

Alıntı:
eger bosanmazsak ve ben yine dayak yemeye devam edersem dayaktan dolayı dava acma hakkımı kaybetmiş olurmuyum

Sadece eski olayları affetmiş olursunuz. Yeni olaylar nedeniyle dava açma hakkınız bulunmaktadır.

Saygılarımla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi