Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk ve Bilgisayar Yazılımları Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi). Hukukla ve hukukçularla ilgili her türlü bilgisayar yazılımlarına dair sorular, program incelemeleri ve sohbetler

Avukat Portalda Internet Explorer Sorunu

Yanıt
Old 18-06-2008, 09:58   #1
Av.S.S

Önemli Avukat Portalda Internet Explorer Sorunu

Uyap'ta bir iki hafta öncesine kadar Avukat Portal'a girebiliyor,dosyalarımı takip edebiliyordum.Ama şimdi ne zaman o sayfaya girmek istesem;"İnternet Explorer Web Sayfasını görüntüleyemiyor" uyarısını alıyorum.Fakat Uyap'ın diğer portallarına girebiliyorum işin garibi büromdaki diğer bilgisayarlarda avukat arkadaşlar kendi avukat portallarına girebiliyorlar.Acaba windowsun güncelleştirmelerinden birini yükledim de bu nedenle mi giremiyorum Bunun nedeni ne olabilir?arkadaşlar lütfen yardımınızı bekliyorum
Old 20-06-2008, 18:47   #2
Av.Barış

ie 7.0 sürümünü kullanıyorsanız sertifika hatası vermektedir.aynı uyarıyı bende alıyorum.
Bunun çözümünü internette bulamadım.Firefox kullanmanızı tavsiye edicem.Ondan giriyorum
Old 21-06-2008, 16:07   #3
Av.Cengiz Aladağ

Evet, sertifikanın Microsoft tarafından tanınmamasından olacak, sertifika hatası veriyor. Ama önemi yok, hata sayfasındaki "Bu web sitesine devam et (önerilmez)." yazısını tıklayıp portala girebilirsiniz. Aynı sorun (fazladan bir tıklama yapmak sorunsa eğer) Yargıtay'ın sitesinde de var.
Old 23-06-2008, 09:00   #4
Av.S.S

Teşekkür ederim.Sn:Av.Barış ve Sn:Av.Cengiz Aladağ bir hafta öncesine kadar sizinde dediğiniz gibi bu web sitesine devam et ibaresini tıklayıp girebiliyordum fakat artık direk : "Internet Explorer web sayfasını görüntüleyemiyor "

En olası nedenler:
Internet'e bağlı değilsiniz.
Web sitesi sorunla karşılaşıyor.
Adreste yazım hatası olabilir.

Deneyebilecekleriniz: vs.şeklinde uyarı alıyorum.oysa ki daha önce hiç zorlanmıyordum.Herkese iyi çalışmalar
Old 23-06-2008, 09:10   #5
Av.S.S

Ayrıca Sn:Av.Barış Firefox dan da giremiyorum zira orada da şu uyarıyı veriyor:
Güvenli bağlantı hatalı!!

avukat.uyap.gov.tr bağlantısı sırasında bir hata oluştu.
SSL eşi onay belgenizin doğruluğunu kanıtlayamıyor.
(Hata kodu: ssl_error_bad_cert_alert
Bağlanmaya çalıştığınız sayfa geçersiz veya desteklenmeyen bir güvenlik iletişim kuralı kullandığı için gösterilemiyor.
* Lütfen site yöneticisi ile irtibata geçip durumu bildirin ya da yardım menüsünde konu ile ilgili ayrıntılı bilgileri okuyun.
Ben ne yapmalıyım arkadaşlar?
Old 23-06-2008, 22:04   #6
Av.Barış

Size bazı sorular sormak istiyorum
1-İşletim sisteminiz hanigisi?
2-Firefox'un hangi sürümünü kullanıyorsunuz?
Eğer 3.0 sürümü ise yeni olduğu için sertifika uyumlu olmayabilir daha doğrusu ie 7.0 olduğu gibi güvenlik sorunu yaşarsınız.
Şayet sürümle ilgili bbir sıkıntı mevcut değil ise sertifika'yı doğru yükleyip yüklemediğinizi kontrol edin ve sertifika geçerlilik sürenizi yeniden gözden geçirin.
KEsin yanıt verebilmek için bu soruları yanıtlamanızı isteyeceğim.
Old 03-07-2008, 13:31   #7
Av.S.S

Varsayılan çözüm

Değerli meslektaşlar,sorunumun nedenini öğrendim.aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa onlara yardımcı olmak adına yazayım.Avukat portala girememe nedenim uyap şifrem ve sertifikamın süresinin dolmuş olmasıymış
sertifikalar 1 yıllıkmış.süre dolunca yeniden talep etmek gerekiyormuş.bende yeniden talep ettim.Allah bilir ne zaman cevap gelecek
Old 08-07-2008, 21:36   #9
Tractatus

Eğer sertikanızın süresi geçmediği halde sayfayı görüntüleyemiyor iseniz "Bu web sitesine devam et (önerilmez)." linkine tıklayın, ikinci seferde gireceksiniz. Veya bununla uğraşmak yerine alternatif olarak Firefox kullanabilirsiniz...
Old 11-07-2008, 02:17   #10
Av. Can DOĞANEL

Sertifika yenileme talepleri avukat_portal@adalet.gov.tr adresine yapılmakta ve şaşırtıcı derecede hızlı yanıt alınmaktadır.

Dikkat edilmesi gereken nokta avukat portala kayıtlı e-posta adresinizle başvuru yapmanızdır. Gönderdiğiniz mesajda aşağıdaki bilgileri yazdığınızda sertifikanız en geç 1 hafta içinde e-posta ile size ulaştırılıyor.

Adı
Soyadı
TC Kimlik Numarası
Bağlı Olduğu Baro
Baro Sicil Numarası
Sertifika İsmi (AV1111122222 gibi)
Old 11-07-2008, 10:11   #11
Av.Cengiz Aladağ

Ek bilgi: Sertifikanızın süresinin ne zaman dolacağını, Internet Explorer'da menüden Araçlar/İnternet Seçenekleri/İçerik/Sertifikalar'ı seçerek görebilirsiniz. Böylece süresi bitmeden başvuru yapma olanağımız vardır.
Old 11-07-2008, 20:32   #12
BaharB

Varsayılan Pardus 2008'de sertifika sorunu

Değerli Katılımcılar;
Bilgisayarımda XP ile birlikte, ikinci işletim sistemi olarak Pardus 2008 kullanıyorum ve Pardus üzerinde kurulu Firefox'a uyap sertifikamı tanıtamadım. Yukarıda Firefox 3.0'ın uyumsuz olabileceğinden söz ediliyor. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
Old 13-07-2008, 18:34   #13
Tractatus

Alıntı:
Yazan BaharB
Değerli Katılımcılar;
Bilgisayarımda XP ile birlikte, ikinci işletim sistemi olarak Pardus 2008 kullanıyorum ve Pardus üzerinde kurulu Firefox'a uyap sertifikamı tanıtamadım. Yukarıda Firefox 3.0'ın uyumsuz olabileceğinden söz ediliyor. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Ben Firefox 3.0'de sertikamı kullanabiliyorum.

Araçlar>Seçenekler>Gelişmiş>Şifreleme>Sertifikalar ı Göster>İçe Aktar> adımlarını takip ederek serfikanızı yükleyeyebilirsiniz.
Old 19-07-2008, 14:04   #14
BaharB

Alıntı:
Yazan BaharB
Değerli Katılımcılar;

Tekrar yüklemeye çalıştığımda sertifika sorunsuz bir şekilde yüklendi ve portala erişebiliyorum.
Old 17-08-2008, 12:18   #15
Av.Mehmet Saim Dikici

Uyap Avukat Portalda vekaletli dosyalarıma bakmak istedim toplam 5 adet dosya çıktı. Bunun 4 tanesi kararlı.

Oysa açılmış ve derdest çok sayıda davamız var. Acaba UYAP, harcı yatıran avukatın ismine göre mi dosya açıyor. Çünkü biz Avukatlık Ortaklığı olarak faaliyet gösteren birden fazla avukatın çalıştığı bir büroyuz.

Bilgisi olanların yardımını rica ediyorum.
Old 17-08-2008, 12:24   #16
Av.Cengiz Aladağ

Sayın Saim, kalem personeli dosyada bizi avukat olarak UYAP'a girmedikçe Avukat Portal'da o dosyayı göremiyoruz. Tabii bu işlem sık sık ihmal ediliyor. Ben eksik dosyalarımı kaleme bildirip, gerekli işlemi yapmalarını istiyorum, böylece dosyaya ulaşabiliyorum.

İhmal, teknolojinin en büyük düşmanlarından biri.
Old 17-08-2008, 12:34   #17
BaharB

Sayın Saim;
Sayın Aladağ'a ilaveten, portaldaki "vekaletsiz > onay alma" seçeneğini, sisteme dosyalarınızı eklemek için de kullanabilirsiniz.
Old 17-08-2008, 12:37   #18
Av.Mehmet Saim Dikici

Çok teşekkürler Sayın Aladağ Sayın BaharB,

O halde durumu Adalet Bakanlığına bildirip, dava dilekçesinde ismi ve imzası bulunan tüm avukatların sisteme girilmesinin zorunlu olmasını sağlamalıyız.

Tembellik başa beladır. Hani bizim için sorun değil belki diğer avukat arkadaşların sertifakasından da ulaşırız ama bu tembellik nedeniyle külfete katlanan Maliye'ye ayıp oluyor.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi