Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk ve Bilgisayar Yazılımları Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi). Hukukla ve hukukçularla ilgili her türlü bilgisayar yazılımlarına dair sorular, program incelemeleri ve sohbetler

Anket Sonucu: Programı kurdunuz ve begendiniz mi ?
Kurmadım 2 50,00%
Kuramadım 0 0%
Kurdum begenmedim 1 25,00%
Kurdum begendim 1 25,00%
Birden Fazla Seçenek İşaretlenebilen Anket. Oy Verenler: 4. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 291)

Faiz Hesaplama Programım ve Görüşleriniz.

Yanıt
Old 09-04-2010, 20:55   #1
Av.AliDursunTuran

Varsayılan Faiz Hesaplama Programım ve Görüşleriniz.

Saygıdeger meslektaşlarım bu sayfada Visual Basic dilinde yazmış olduğum ve kullanıma sunduğum faiz hesaplama proğramını ileride kodlarını yazacağım Hukukla ve özellikle icra takibi ile ilğili proğramlarım hakkında sizlere fikir vermesi amacıyla yayınlamaktayım.
Program oldukça basittir, ancak programlama dili olan Visual Basic te yazılmıştır ve sadece girilen herhangi bir orandan faiz hesabı yapmaktadır. Yayınlamaktaki amacım Bilgisayar programlamasını seviyor olmam ve çok küçükte olsa masa üstünüzde yer almasını ufak faiz hesaplarını yapabilmenizi istememdir. Görüşleriniz benim için ileride yapacağım proğram yazılımları için önemlidir. Öncelikle site yönetimine teşekkür eder siz değerli meslektaşlarıma saygılar sunarım.

Av.Dursun TURAN

Program için şu linkleri kullabilirsiniz.
( Bu linki indirdiğinizde rar dosyasına sag tıklayıp "buraya çıkart" seçeneğini seçtiğinizde dosya yeni klasöre çıkacaktır. Klasöre tıkladığınızda sarı renkli TURAN 2010.... şeklindeki belgeye tıklayın onun içinden çıkan "bin" yazılı belgeye onun içinden çıkan "Debug" belgesine ve son olarak 4 dosyadan en üstte olan mavi renkli exe belgesine tıklarsanız program direk çalışır. Bu exe dosyasını direkt masaüstüne alırsanız direkt programa ulaşabilirsiniz.

İLK LİNK

http://rapidshare.com/files/373971835/TURAN_2010_FAiZ_HESAPLAMA_PROGRAMI_VB_2010_1_1_.1. 1.rar.html

Diğer Link ( Bu link direk exe dosyasını çalıştırır. Sadece bu linke tıkladığınızda program çalışmıyorsa ilk linkide indirin ve sonra bu linkteki dosyayı çalıştırmayı deneyin.) Uzattığım için özür dilerim. Teşekkürler.

http://rapidshare.com/files/373973641/TURAN_2010_FAae_Z_HESAPLAMA_PROGRAMI_VB_2010_1.1.1 .exe.html
Old 10-04-2010, 11:08   #2
Av.Özgür KARABULUT

Sn. Turan,

Programınızı kurdum, elinize ve emeğinize sağlık diyorum.

Bir deneme yapayım dedim ama dördüncü seferde ancak sonuca ulaşabildim. Rakam, oran ve tarihleri hangi formatta yazacağımı bilemedim, bu yüzden deneyerek sonuca ulaştım. Veri girişi yapılacak alanlara birer yardım/açıklama mesajı koymanız sanırım faydalı olacaktır.

Bir de programın kademeli hesaplama yapıp yapmadığını çözemedim. Mesajınızı tekrar okuyunca doğru kurduğuma kanaat getirdim (Doğru kurup kurmadığımı teyit etmeniz için aşağıda ekran görüntüsünü veriyorum).

Mesajınızda belirttiğiniz amaca uygun bir program olduğunu düşünüyorum.

Başarılar diliyorum...

Old 10-04-2010, 11:15   #3
Av.AliDursunTuran

Şu şekilde programı açıklayabilirim. Öncelikle asıl alacak miktarı yazan bölüme arada noktalama olmadan direkt mesala 100000 şeklinde giriş yapılmalı oranı kendimiz belirliyoruz.Mesala sadece 9 yazarsak yüzde 9 dan yıllık faizi hesaplayabiliriz. Tarihler ise 24.05.1977 formatında girilmelidir. Yukarıda bulunan Faiz hesapla ve gün hesapla butonlarına bastığınızda gün sayısı ve faiz hesabını çıktı olarak alabilirsiniz. Teşekkür ederim
Old 10-04-2010, 11:27   #4
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
Yazan Av.DursunTuran
Şu şekilde programı açıklayabilirim. Öncelikle asıl alacak miktarı yazan bölüme arada noktalama olmadan direkt mesala 100000 şeklinde giriş yapılmalı oranı kendimiz belirliyoruz.Mesala sadece 9 yazarsak yüzde 9 dan yıllık faizi hesaplayabiliriz. Tarihler ise 24.05.1977 formatında girilmelidir. Yukarıda bulunan Faiz hesapla ve gün hesapla butonlarına bastığınızda gün sayısı ve faiz hesabını çıktı olarak alabilirsiniz. Teşekkür ederim

Ben de tam dediğiniz gibi yaptım. Bunu programda veri girişi yapılacak yerlerin altına veya üstüne yazmak sanırım faydalı olacak. Çünkü, 3500 TL'ye noktayı kendim koyunca (yani 3.500 yazınca) 3,5 TL olarak algıladı.

Tekrar ellerinize sağlık...
Old 10-04-2010, 11:47   #5
Av.AliDursunTuran

Sayın KARABULUT tekrar teşekkür ediyorum proğramı benim dışında birinin gözlemlemesi iyi oldu ayrıca şunda belirtmeliyimki sol taraftaki kısım veri girişi için sagdaki kısım ise sonuçlar içindir. Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.Degindiğiniz konu çok doğru ilk linkimi kullandınız yoksa ikincimi ikinci link indirilirse çalışmayacagından şüpheliydim ancak ikinci linkin kurulumu daha kolay teşekkür ederim.
Old 10-04-2010, 11:54   #6
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
Yazan Av.DursunTuran
Sayın KARABULUT tekrar teşekkür ediyorum proğramı benim dışında birinin gözlemlemesi iyi oldu ayrıca şunda belirtmeliyimki sol taraftaki kısım veri girişi için sagdaki kısım ise sonuçlar içindir. Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.Degindiğiniz konu çok doğru ilk linkimi kullandınız yoksa ikincimi ikinci link indirilirse çalışmayacagından şüpheliydim ancak ikinci linkin kurulumu daha kolay teşekkür ederim.

Ben iki linkten de dosya indirdim. Fakat ilk linkten indirdiğim klasörde exeyi bulamadım. İkinci linktense doğrudan exe indi.

Ayrıca "Açıklama" dan kastım şuydu (paintte yaptım):

Old 29-04-2010, 15:16   #7
Av.AliDursunTuran

Varsayılan Faİz Heaplama Programi Yenİ Lİnkten UlaŞim

[quote=Av.DursunTuran]Saygıdeger meslektaşlarım bu sayfada Visual Basic dilinde yazmış olduğum ve kullanıma sunduğum faiz hesaplama proğramını ileride kodlarını yazacağım Hukukla ve özellikle icra takibi ile ilğili proğramlarım hakkında sizlere fikir vermesi amacıyla yayınlamaktayım.
Program oldukça basittir, ancak programlama dili olan Visual Basic te yazılmıştır ve sadece girilen herhangi bir orandan faiz hesabı yapmaktadır. Yayınlamaktaki amacım Bilgisayar programlamasını seviyor olmam ve çok küçükte olsa masa üstünüzde yer almasını ufak faiz hesaplarını yapabilmenizi istememdir. Görüşleriniz benim için ileride yapacağım proğram yazılımları için önemlidir. Öncelikle site yönetimine teşekkür eder siz değerli meslektaşlarıma saygılar sunarım.

Av.Dursun TURAN

( Bu linki indirdiğinizde rar dosyasına sag tıklayıp "buraya çıkart" seçeneğini seçtiğinizde dosya yeni klasöre çıkacaktır. Klasöre tıkladığınızda sarı renkli TURAN 2010.... şeklindeki belgeye tıklayın onun içinden çıkan "bin" yazılı belgeye onun içinden çıkan "Debug" belgesine ve son olarak 4 dosyadan en üstte olan mavi renkli exe belgesine tıklarsanız program direk çalışır. Bu exe dosyasını direkt masaüstüne alırsanız direkt programa ulaşabilirsiniz.

İLK LİNK

TURAN_2010_FAiZ_HESAPLAMA_PROGRAMI_VB_2010_1.1.1.r ar

Diğer Link ( Bu link direk exe dosyasını çalıştırır. Sadece bu linke tıkladığınızda program çalışmıyorsa ilk linkide indirin ve sonra bu linkteki dosyayı çalıştırmayı deneyin.) Uzattığım için özür dilerim. Teşekkürler.

TURAN 2010 FAiZ HESAPLAMA PROGRAMI VB 2010 1.1.1.exe
Old 28-05-2010, 11:16   #8
Av.AliDursunTuran

[quote=Av.DursunTuran][quote=Av.DursunTuran]Saygıdeger meslektaşlarım bu sayfada Visual Basic dilinde yazmış olduğum ve kullanıma sunduğum faiz hesaplama proğramını ileride kodlarını yazacağım Hukukla ve özellikle icra takibi ile ilğili proğramlarım hakkında sizlere fikir vermesi amacıyla yayınlamaktayım.

Av.Dursun TURAN

İLK LİNK

TURAN_2010_FAiZ_HESAPLAMA_PROGRAMI_VB_2010_1.1.1.r ar

FAiZ HESAPLAMA PROGRAMI TURAN 2010.rar
Old 01-06-2010, 09:52   #9
Av.Cengiz Aladağ

Sayın Turan, daha önce Av.Özgür Karabulut'un da sözettiği gibi, programda veri girişlerinin hangi biçimde yapılacağını belirtmeniz gerekmektedir. Şu durumda kullanıcı, sayı ve tarih verilerinin hangi biçimde girileceğini deneme yanılma ile öğrenmek zorunda kalmaktadır.
Old 01-06-2010, 11:08   #10
Av.AliDursunTuran

Varsayılan Mesajınız için teşşekkürler

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sayın Turan, daha önce Av.Özgür Karabulut'un da sözettiği gibi, programda veri girişlerinin hangi biçimde yapılacağını belirtmeniz gerekmektedir. Şu durumda kullanıcı, sayı ve tarih verilerinin hangi biçimde girileceğini deneme yanılma ile öğrenmek zorunda kalmaktadır.
Daha önce sayın Özgür Karabulutun programda veri girişini görsel olarak anlatması nedeniyle veri girişi formatından bahsetmemiştim. Ancak en kısa zamanda bahsedeceğim teşekkür ederim. İlginiz beni sevindirdi.

Av.Dursun TURAN
Old 17-06-2010, 18:44   #11
Av. Pekince

Sayın Turan, evvela takdirlerimi sunuyorum. Elinize sağlık. En çok karşılaştığımız sorun zaman göre değişen oranlar. Mesela 5 yıllık bir kanuni ya da ticari faiz hesaplarken zor oluyor oranlar değiştiğinden. Benim önerim mesela alt alta 10 tane ayrı başlangıç ve bitiş tarihi, yanlarına da oran ksmı şeklinde yapmanız.
Old 17-06-2010, 19:38   #12
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av. Pekince
Sayın Turan, evvela takdirlerimi sunuyorum. Elinize sağlık. En çok karşılaştığımız sorun zaman göre değişen oranlar. Mesela 5 yıllık bir kanuni ya da ticari faiz hesaplarken zor oluyor oranlar değiştiğinden. Benim önerim mesela alt alta 10 tane ayrı başlangıç ve bitiş tarihi, yanlarına da oran ksmı şeklinde yapmanız.

10 ayrı başlangıç ve bitiş tarihi girmek kullanıcıya zorluk yaratır. Takip eden dönemlerin başlangıç tarihi, bir önceki dönemin bitiş tarihinin hemen sonrası olacağı için program ilk tarih ile bitiş tarihi arasındaki değişen oranları ait oldukları döneme göre hesaplayacak biçimde yapılabilir. Eminim sayın Turan sonraki sürümlerde bu yararlı eleştirinizi değerlendirecektir.
Old 18-06-2010, 11:19   #13
Av.AliDursunTuran

Varsayılan Teşekkürler Sayın Pekince

Alıntı:
Yazan Av. Pekince

Sanırım hesaplama yaparken tarih aralıklarını yazıp karşsına oranları ve bu oranlara göre faiz miktarı çıktısı almak istiyorsunuz. Aslında bencede güzel olur. Böylece hangi tarihler arası ne kadar faiz bulunduğuda çok iyi şekilde anlaşılır. Fikriniz güzel anlıyorum ve degerlendireceğim. İlğiniz için teşekkürler. Ayrıca yeni bir site açtım kurulması yakında bitecek orada bütün program çalışmalarımı yayınlayacağım inşallah teşekkür ederim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi