Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Tutuklama Kararlarının İnternet Kanalıyla Araştırılacağı Linkler

Old 04-03-2002, 20:41   #1
okan

Varsayılan Tutuklama Kararlarının İnternet Kanalıyla Araştırılacağı Linkler

4 yıldır istanbul dışında ikamet ediyorum.eski komşularımdan polis tarafından arandığım ve hakkımda gıyabi tutuklama kararı olduğu duyumunu aldım.gerekçesini ve kararın verildiği makamı öğrenemedim.telefon açtığım mahalle karakolu da bu konuda bana bilgi vermedi.şimdi bulunduğum kentte,yaklaşık bir hafta önce genel asayiş kontrolunda başkalarıyla birlikte benim de kimlik kontrolüm yapıldı, polis aldığı kimliğimi telsizle merkeze bildirdi ve bir problem çıkmadan iade etti.şayet hakkımda gıyabi tutuklama kararı varsa,bu işlem sırasında ortaya çıkmaz mıydı?böyle bir karar varsa nasıl öğrenebilirim?emniyet genel müdürlüğü internet sitesine baktım,bulamadım,bu kayıtların yayınlandığı bir site var mı?

26-01-2002 02:21:39
Old 04-03-2002, 20:42   #2
güvercin

Sayın Okan,
Emniyet Müdürlüğü'nün sitesinde sanıyorum ARANANLAR listesi var ama gıyabi tutuklu olanlar listesi yok.
Ama gıyabi tutuklu olanlar o kadar çok ki,böyle bir listeyi bulabileceğinizi sanmıyorum. Varsa ve Bulsanız bile, bu liste o kadar uzun olur ki, kendi adınızı bulamazsınız.

Saygılarımla.

27-01-2002 21:10:28
Old 04-03-2002, 20:43   #3
okan

peki o zaman böyle bir karar olup olmadığını öğrenme şansım var mı?yoksa birgün biryerde tesadüfen karga tulumba götürülme korkusuyla mı dolaşacağım?

28-01-2002 00:27:08
Old 04-03-2002, 20:44   #4
güvercin

Sayın Okan,
1- Mahalle karakolunuza bir daha sorun.
2- Polisin araştırması basit bir adres araştırması olabilir. Bu adres araştırmasına konu olabilecek bir malınızın kamulaştırılması nedeni ile tapu tescil davası olabilir. Vergi borcu nedeni ile, trafik suçlarınız nedeni ile, sanık ya da tanık olduğunuz bir dava nedeni ile olabilir. Geçmişinizi bir daha gözden geçirirseniz, belki bir ipucu aklınıza gelebilir.

Benim akılıma başka bir şey gelmiyor.

Saygılarımla.

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi