Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kadının İstemediği Evlilik Birliğinde Kalmaya Zorlanması

Konuyu Kilitleyin
Old 08-08-2008, 10:20   #1
Konuk

Varsayılan Kadının İstemediği Evlilik Birliğinde Kalmaya Zorlanması

öncelikle teşekkür ederim sizlerden bize bir yol göstermenizi temenni ediyoruz ben yaklaşık 2 yıldan beri evli iki çocuk annesi bir bayanı seviyorum daha doğrusu birbirimiz çok seviyoruz aslında ilişkimiz 15 yıl evveline bekarlık dönemine denk geliyor o zamanlar yaşımız küçüktü ve birbirimizi kayebetmiştik şimdi bulduk ve artık o evli ama halen çok seviyoruz kocası onunla boşanmak istemiyor geçen yıl evi terk edip bana kaçtı benim ailemin tepkisi üzerine geri gitti boşanmadan olmaz dediler bu iş ve sevdiğim kadın geri döndü halen kavuşmak için elimizden geleni yapıyoruz sanırım ölene kadarda sürecek sormak istediğim şu adam boşamam diyor ama hayatında birinin olduğunu biliyor hem boşamıyor hemde şideet kullanıyor kadına karşı mahkemeye versen diyor ben boşamayacam asla seni asla ayrılamayacaksın diyor bu kadın onunla yaşamak zorundamı hiçmi hakkı yok zaten istemeyerek aile baskısyla evlendirildi o adamdan boşanabilmesi için ne yapmamız gerekiyor can güvenliği nedeniyle daha önceden savcılıkta kaydı var kadın sığınma evide ispat olmadan sahip çıkmadı nasıl bir yol izlenmeli teşekkür ederiz
Old 08-08-2008, 22:09   #2
Av. Can DOĞANEL

Hiç kimse kimseyle sonsuza kadar yaşamak zorunda değil. Açacağı boşanma davası reddedilse bile red kararının kesinleştiği tarihten itibaren 3 yıl süre ile tarafların bir araya gelememesi üzerine açılacak boşanma davası ile boşanma kesin olarak sağlanabilir.

Ayrıca açılacak boşanma davasının reddedileceği de kesin değildir. Dayanılacak ve ispatlanabilecek boşanma sebepleri ile boşanma kararı da verilebilir. Şiddet ve kötü muameleyi ispatlayabilecek deliller ileri sürülürse boşanma sağlanabilir. Ancak davada karşı taraf ilişkinizi gündeme getirir ve ispatlarsa çocukların velayeti karşı tarafa verillme olasılığı yükselebileceği gibi manevi tazminat da alabilir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03275299 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.