Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşimin sürekli hakaretleri ve dövmesi

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-08-2014, 10:54   #1
emel emel

Varsayılan eşimin sürekli hakaretleri ve dövmesi

merhabalar...
yaklaşık 2 senedir evliyim.
1 tane 11 aylık kız çocugum var.Ev hanımıyım.
eşim uzun zamandır bana hem hakaret edip hemde fiziki anlamda saldırıda bulunuyor.
sözlü hakaretlerin haddi hesabı yok.
adıma benden habersiz facebook hesabı açılmış kendisine ilettim kapatmasını rica ettim ama nafile.
en sonunda dayanamayıp en yakın polis karakoluna başvuruda bulundum.
1 ay uzaklaştırma verdirdim.
ben şimdi annemin evinde kız çocuğumla beraber kalıyorum.
çocugumun ve kendimin geçimini sağlayacak maddi bir gelirim şuan için yok.
eşime bu konuda nasıl bir dava açabilirim.
hemen boşanma davası mı açmalıyım yoksa önce çocugum ve benim için bir nafaka tarzı bir mahkeme kararı mı aldırmalıyım.
ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim...
Old 04-08-2014, 11:42   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan emel emel
merhabalar...
yaklaşık 2 senedir evliyim.
1 tane 11 aylık kız çocugum var.Ev hanımıyım.
eşim uzun zamandır bana hem hakaret edip hemde fiziki anlamda saldırıda bulunuyor.
sözlü hakaretlerin haddi hesabı yok.
adıma benden habersiz facebook hesabı açılmış kendisine ilettim kapatmasını rica ettim ama nafile.
en sonunda dayanamayıp en yakın polis karakoluna başvuruda bulundum.
1 ay uzaklaştırma verdirdim.
ben şimdi annemin evinde kız çocuğumla beraber kalıyorum.
çocugumun ve kendimin geçimini sağlayacak maddi bir gelirim şuan için yok.
eşime bu konuda nasıl bir dava açabilirim.
hemen boşanma davası mı açmalıyım yoksa önce çocugum ve benim için bir nafaka tarzı bir mahkeme kararı mı aldırmalıyım.
ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim...
Sayın Katılımcı;

Eşinizin uyguladığı şiddetin devam edeceği kanaatinde iseniz boşanıp boşanmama yönünde kararı verecek olan sizsiniz.

Boşanma davası açmaksızın da nafaka ve geçici velayet için aile mahkemesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Boşanma hususunda kesin kararlı iseniz her türlü talebinizi (boşanma, kendiniz ve çocuğunuz için nafaka, tazminat) boşanma davasında ileri sürebilirsiniz.

Ayrıca maruz kaldığınız şiddet nedeniyle rapor almışsanız bunu da boşanma davasında lehinize delil olarak kullanabilirsiniz.

Çocuğunuz yaşının küçüklüğü nedeniyle anne şefkatine yoğun bir şekilde muhtaç olduğundan sizde psikolojik, sosyal anlamda bir olumsuzluk bulunmadığı takdirde çocuğun menfaatleri için velayet mahkemece tarafınıza bırakılacaktır.

Hak kaybı yaşamamak için doğrudan avukat desteği almanızı öneririm.

Maddi durumunuz elvermiyorsa bulunduğunuz il barosuna başvurarak şartlarını taşıyor iseniz ücretsiz avukat hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Saygılarımla..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi