Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

barodan avulat yardımı almak ...

Konuyu Kilitleyin
Old 22-06-2012, 19:28   #1
Konuk

Varsayılan barodan avulat yardımı almak ...

1-daha önce barodan avukat yardımı almak için başvurup onay alındıktan sonra , ücretli avukat tutupda baro avukatını iptal etmek neticesinde tekrar başka bir dava için başvuru yapsak başka yeniden avukat tayin edilebilir mi.. ekonomik durum değişmemiştir ve gelriiri yoktur üzretli avukatıda akrabalarının yardımıyla tutmuştur,, ve 2- ikamet yeri dışındaki yerden avukat talebi yapılıyor mu.. 3-eşinden aylık 250 tl nafaka alması barodan yardım istemesine engel mi..4-(yetim maaşı alan biri barodan avukat talebi yapabilir mi... ilginize şimdideen teşekkürler..
Old 23-06-2012, 20:55   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Alıntı:
1-daha önce barodan avukat yardımı almak için başvurup onay alındıktan sonra , ücretli avukat tutupda baro avukatını iptal etmek neticesinde tekrar başka bir dava için başvuru yapsak başka yeniden avukat tayin edilebilir mi.. ekonomik durum değişmemiştir ve gelriiri yoktur üzretli avukatıda akrabalarının yardımıyla tutmuştur,,

Her bir dava için yeniden başvuru yapılabilir.Koşullar uygunsa atama yapılacaktır.

Alıntı:
2- ikamet yeri dışındaki yerden avukat talebi yapılıyor mu..

Davanın yürütülmesi gereken yerdeki barodan talepte bulunmak uygundur.Uzaklık nedeni ile atama yapılacak yere gidilemesse,en yakın baro ile irtibata geçilir.Bilgi ve belgeler buraya sunulur.İlgili baroya,ilk başvurulan baro yazıyı gönderir.

Alıntı:
3-eşinden aylık 250 tl nafaka alması barodan yardım istemesine engel mi..4-(yetim maaşı alan biri barodan avukat talebi yapabilir mi... ilginize şimdideen teşekkürler..

Nafaka ve yetim maaşı yoksulluğu ortadan kaldırmıyorsa atama yapılması beklenir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi