Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Ev sahibi tarafindan tehdit ediliyorum

Konuyu Kilitleyin
Old 05-02-2016, 12:47   #1
Ruki

Varsayılan Ev sahibi tarafindan tehdit ediliyorum

Tek basina yasayan genc bir bayanim.Evde oturdugum sure boyunca bir cok sorun ile karsilastim.Evde sicak su yoktu 3 ay sonra sicak su yaptirildi.Evin oturma odasinin duvari komple su aliyordu.Soyledigim halde 5 ay gecti hala yapilmadi devam ediyor.Ekim ayindan Ocak ayina kadar dogalgaz yanmadi ariza giderilemedigi icin.En son 2 gun ben bekledim ve iscilerle calistim kis bitti ariza benim sayemde cozuldu.Ev sahibi ve emlakci hicbir sekilde gelmedi.Yilbasinda evim 3 yerden su akitmaya basladi 1 ay boyunca cozulmedi.Ben bu sure zarfinda hep anlayis gostererek kirami eksiksiz gununde odedim.Yasamis oldugum her problemde emlakci bana cik git evinden dedi.Kovar gibi.Bu ay 500 Tl eksik yatirdim kirayi her ay 2000 Tl oduyordum.Beni tehdit etti hem de emlakci .Cilingir cagirip seni o evden attiririm dedi agir ithamlarda bulundu.Simdi cok korkuyorum.28 yasindayim burda kimsem olmadigini bildikleri icin surekli ustume geliyor bagirip cagiriyorlar .Kendimi guvende hissetmiyorum.Ne yapacagimi bilmiyorum.Onlara emlakci parami ve depozitimi verin cikarim dedim.Kabul etmiyorlar.Bir bayanla konusulmamasi gerektigi gibi konusuyorlar.Simdi cikacaksin diyorlar.Lutfen bana yardim edin.Ne yapmaliyim
Old 05-02-2016, 17:34   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Kira hukukuna ilişkin sorularınız KAHDEM kapsamı dışındadır.Bu konuda bir avukata doğrudan başvuru yaparak bilgi edinebilirsiniz.
Suç oluşturan eylemler hakkında suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Bunun dışında mevcut ve muhtemel şiddetin önlenmesi için karakola,savcılığa veya Aile Mahkemesine başvurarak koruma kararı talep edebilirsiniz.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi