Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

İstanbul Barosu neden taziye mesajı yayınlamaz

Yanıt
Old 08-02-2012, 18:45   #1
Avukat Hakan Eren

Varsayılan İstanbul Barosu neden taziye mesajı yayınlamaz

Meslektaşımız, Doğubeyazıt Cumhuriyet savcısı Hakan KILIÇ, uğradığı silahlı saldırı sebebiyle vefat etmişken İstanbul Barosu neden web sitesinde bir taziye mesajı yayınlamaz?
Old 08-02-2012, 21:11   #2
Av. Osman SEVDALI

Neden bir Avukat öldüğünde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı taziye mesajı yayınlamıyorsa bundan dolayı olabilir diye düşünüyorum.
Saygılar.
Old 08-02-2012, 21:41   #3
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av. Hakan EREN
Meslektaşımız, Doğubeyazıt Cumhuriyet savcısı Hakan KILIÇ, uğradığı silahlı saldırı sebebiyle vefat etmişken İstanbul Barosu neden web sitesinde bir taziye mesajı yayınlamaz?

Daha mühim konulardan zaman bulunamamştır belki de...
Old 08-02-2012, 22:09   #4
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av. Hakan EREN

Bence yayımlaması da yayımlamaması da aynı önem derecesine sahip...(Yani, iki oluşun da bir önemi yok!)
İstanbul ilinin Barosu, Ağrının bir ilçesinin bir savcısının vefatını atladı veya es geçti diye ne denilebilir bilmiyorum.

Ben merhuma Tanrıdan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum.
Ancak, meslektaşımız olduğuna katılmam Sayın Eren.

Saygılar.
Old 08-02-2012, 23:07   #5
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av. Osman SEVDALI
Neden bir Avukat öldüğünde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı taziye mesajı yayınlamıyorsa bundan dolayı olabilir diye düşünüyorum.
Saygılar.

Adalet Bakanlığının sitesinde dahi yer almayan (gerçi yer alsa da fikrim değişmez; zira o da savcının meslek örgütü sayılır bir nevi...) bu haber için avukatın meslek örgütü aleyhine bir çıkarımda bulunulamasa gerektir. Her şey bir kenara hakkaniyet, nesafet ve ölçü bunu icab ettirir.

Saygılar.
Old 08-02-2012, 23:26   #6
Avukat Hakan Eren

Sevgili üstadım,

Bizler, avukatlar, yargıçlar ve savcılar "hukukçu" kimliğimiz altında elbette meslektasiz. Bunu uzun uzun izah etmeyeceğim.

Burada, eceliyle değil "mesleki çalısmasından ötürü" saldırıya uğrayıp hayatını kaybetmiş bir meslektaşdan soz ediyoruz. Dolayısıyla bir açıklama, bir taziye mesajı beklemenin hangi il barosu olmakla ya da savcının gorev yerinin hangi il olduğu ile ilgisi bulunmamaktadır.

Adalet Bakanlığının saygısızlığına ve duyarsizligina İstanbul Barosu'nun ortak olması bir üyesi olarak beni hem üzüyor hem de utandırıyor.

Turkiye Barolar Birliğinin web sitesine göz atmanızı öneririm.
Old 08-02-2012, 23:28   #7
Avukat Hakan Eren

Ve bu konuyu başkanımıza bugün sordum; neden web sitemizde bir mesaj yayınlanmadı diye...

Yanıt geldiginde paylaşacağım...
Old 08-02-2012, 23:31   #8
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av. Hakan EREN
Sevgili üstadım,

Bizler, avukatlar, yargıçlar ve savcılar "hukukçu" kimliğimiz altında elbette meslektasiz. Bunu uzun uzun izah etmeyeceğim.

Burada, eceliyle değil "mesleki çalısmasından ötürü" saldırıya uğrayıp hayatını kaybetmiş bir meslektaşdan soz ediyoruz. Dolayısıyla bir açıklama, bir taziye mesajı beklemenin hangi il barosu olmakla ya da savcının gorev yerinin hangi il olduğu ile ilgisi bulunmamaktadır.

Adalet Bakanlığının saygısızlığına ve duyarsizligina İstanbul Barosu'nun ortak olması bir üyesi olarak beni hem üzüyor hem de utandırıyor.

Turkiye Barolar Birliğinin web sitesine göz atmanızı öneririm.

Üstadım,
Bunlar isteğe bağlı, takdiri hususlardır. Benim görüşüme göre utanılacak bir nokta yok. Tbb nin sitesine bakmaya da gerek yok.
Konu cüzi bir husus benim nazarımda. Hepimiz, fikir ve kanılarını ifade hakkımızı kullanıyoruz. Ben de bu hakkımı kullanıyorum sadece.

Alıntı:

Bence, konunun kapsamından daha büyük görüşler yazıyorsunuz...
Saygılar.
Old 09-02-2012, 07:50   #9
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av. Hakan EREN
Ve bu konuyu başkanımıza bugün sordum; neden web sitemizde bir mesaj yayınlanmadı diye...

Çok beklersiniz...
Old 09-02-2012, 09:13   #10
Av. Engin EKİCİ

Göreviyle ilgili saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden ve bizleri üzen genç cumhuriyet savcısı arkadaşımızın taziye mesajı yayınlansa idi iyi olurdu, yayınlanmamış olmasını da bir sorun olarak görmüyorum.

THS'de daha önce avukatlar/hakimler/savcılar arasında "meslektaş" olarak nitelendirilebilecek bir bağın olup olmadığı konusunda açılan başlıkta da meslektaş olmadıkları görüşünü savunmuştum.

bknz:http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=57166

Saygılarımla..
Old 09-02-2012, 09:47   #11
hukukav

Alıntı:
Yazan Av. Osman SEVDALI
Saygılar.

Tamamen katılıyorum. Bırakın taziye mesajı yayınlamalarını, görseler üstümüze basıp geçerler. Tabii söz meclisten dışarı.
Old 09-02-2012, 10:15   #12
Avukat Hakan Eren

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının ya da Adalet Bakanlığının duyarsizigi onların sorunudur.

Turk Yargısınin tarihsel ve güncel olarak en köklü kurumlarının basında gelen İstanbul Barosu kendinden sorumludur. İstanbul Barosundan beklenen asgari bir özen asgari bir vakardir. Aslında beklenen "asgarisi" değildir ama bugün "asgarinin" pesindeyiz.

Dunyanın en büyük barosu olmanın bazı gereklilikleri vardır; üye sayısından başka...

O yüzden bakanlık ya da başsavcılık orneklerini bosverin; biz kendimize bakalım.
Old 09-02-2012, 10:22   #13
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
taziye mesajı yayınlansa idi iyi olurdu, yayınlanmamış olmasını da bir sorun olarak görmüyorum.

Doğru ve yerinde olduğunu düşündüğüm görüşünüze katılıyorum.
Old 09-02-2012, 19:47   #14
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
taziye mesajı yayınlansa idi iyi olurdu

Sizi ve Sayın Eren'i duymuşlar galiba...

http://www.istanbulbarosu.org.tr/Det...atID=1&ID=6635

Alıntı:
Yazan Av. Mehmet Saim Dikici
Çok beklersiniz.

Mi acaba?
Old 09-02-2012, 20:52   #15
Avukat Hakan Eren

Alıntı:
Yazan Av. Hakan EREN

Teşekkürler Sayın Başkanım.
Old 29-02-2012, 01:27   #16
eser_29

Kimilerince meslektaş olmasa da yargı çatısı altında bulunan bir insana görevi ile ilgili bu menfur saldırıyı yapanların kınanması ve rahmetliye dair taziye mesajı konulması insani açıdan "şık" olurdu. Bunun yapılmamış olması yapmayanların olaya bakış açılarını gösterir.

Kıstasın savcı-avukat ayrımı yahut istanbul-ağrı ayrımı olmadığına inanıyorum. biz,siz,onlar...
Old 29-02-2012, 12:32   #17
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan eser_29
Kimilerince meslektaş olmasa da yargı çatısı altında bulunan bir insana görevi ile ilgili bu menfur saldırıyı yapanların kınanması ve rahmetliye dair taziye mesajı konulması insani açıdan "şık" olurdu. Bunun yapılmamış olması yapmayanların olaya bakış açılarını gösterir.

Kıstasın savcı-avukat ayrımı yahut istanbul-ağrı ayrımı olmadığına inanıyorum. biz,siz,onlar...
Sanırım dikkatinizden kaçtı. Sayın GÜNTAY'ın sunduğu bağlantıda İstanbul Barosu'nun taziye mesajı mevcut.

Saygılarımla..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi