Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Bir Yol Gösterin..Gerekçeli Karar Tebliğinden Sonra Yapılabilecekler

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-06-2013, 12:40   #1
gülüş

Varsayılan Bir Yol Gösterin..Gerekçeli Karar Tebliğinden Sonra Yapılabilecekler

Merhaba ben yaklaşık 1 buçuk yıl önce eşimden şiddet gördüm ve hastanelik oldum..aynı gece karakola ifade vermeye gittim fakat esim polis memuru meslegim zarar görur şikelayetçi olursan ne istersen onu yapıcam diyerek beni ikna etti ve bende farklulı ifade verdim..ben 3 gün sonra dava açtım darp resimlerimi sundum..ama gelin görün ki esim meslegi geregi her türlü yolu bildigi için hem benim karakoldaki ifademi kullandı hemde kesinlikle tanımadıgın 4 tane şahit tutarak aleyhimde namusumu ve serefime iftiralar attırarak ifadeler verdirdi..tabi bu süreçte ben avukat tutamadim ve bu konudaki haklarımı bilemedigim için herhangi bi savunma yapamadım...ve son olarak dava sürecinde bana geri dön diyerek attıgı sevgi dolu mesajları mahkemeye sundugumda onada bi kılıf hulup mesajlari ablasının gönderdigini soyledi ablasınınınifadeso alındı..sonuç olarak mahkemeyi kaybettim 12 yaşındaki kızım babaya 7 yaşındaki oglym da bana verildi ve sadece ogluma 300 tl baglandı..2 gun once gerekçeli kararı aldim napıcam bilmiyoryum lütfen yardımcı olun..
Old 09-06-2013, 16:59   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Gerekçeli kararın elinize geçmesinden itibaren 15 gün içinde kararı temyiz edebilirsiniz.

12 yaşındaki kız çocuğunun babaya verilme gerekçesi, çocuğun babayı istemesi olabilir diye düşünüyorum. Aksi halde kardeşlerin ayrılmaması esastır. Ve anne çocuğuna karşı bir ihmalde bulunmadığı sürece velayet için öncelikli düşünülür.

Kararda yanlış, eksik gördüğünüz yönleri Yargıtay'a temyiz başvurusunda açıklamak gerekir.

Detaylar için dava dosyanızın bir "hukukçu" tarafından incelenmesi ve Yargıtay aşaması için yazılı yardım alınması yararınıza olacaktır.

Saygılarımla
Old 10-06-2013, 08:01   #3
Konuk

Varsayılan aleyhime yapılan şahitlik

Cok teşekkür ederim..peki benim aleyhime yalancı şahitlik yapan ve kesinlikle tanımadıgım şahsa ulaştım 22 yaşında bi genç kız..ben arayınca ağlayarak bu durumdan ailesinin haberinin olmadıgını ve oğrenilirse ailesinin tepkisinden korktugunu söyledi..bu durumu nasıl kullanabilirim..kişi benim eve erkek aldıgım ve başka erkeklerle ilişkide bulundugum yönünde ifade vermişti..
Old 11-06-2013, 23:18   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı

Yalan beyanda bulunmak suçtur.Tanık hakkında suç duyurusunda bulunabilir ve bu durumu temyiz dilekçesinde açıklayarak suç duyurusu bilgisini de ekleyebilirsiniz.

Hep tekrarladığımız gibi bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ediyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi