Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Anket Sonucu: Sigara İçiyor musunuz?
Evet, sigara içiyorum. 568 47,73%
Hayır, sigara içmiyorum. 622 52,27%
Oy Verenler: 1190. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 113)

Hukukçular ve Sigara Kullanımı

Yanıt
Old 22-05-2009, 22:30   #301
Av.Mehmet_Ali

Alıntı:
Yazan Av.AAO
Haklısın da.....yaşadığın vadesi belli ömrü; kokmadan, öksürmeden, habire hasta olmadan geçirmek de var...unutma önemli olan ne kadar uzun yaşandığı değil, yaşananların ne denli kaliteli olduğu.
Eski bir tiryaki olarak sigara içen birine söyleyeceğiniz sözler onun bir kulağından girer diğerinden çıkabilir. Bir tiryakiye sigaranın zararlarını anlatmak bazen anlamı olmayan bir şeydir.Ta ki sağlığıyla ilgili bir musibet başina gelinceye kadar kadar.
Old 24-05-2009, 23:09   #302
Hasan Bahadır Büyükavcı

İçmiyorum ve başlamayıda hiç düşünmüyorum.
Old 30-05-2009, 11:54   #303
av.sgenc

Bir tiryakiye sorun,
Issız bi yerde kaldın. Açsın, susuzsun.
Sana üç şey verilse hangisini tercih edersin?
a)ekmek b) su c)sigara

genel bir kısmın cevabı ne olacağı açık
Old 30-05-2009, 12:24   #304
lawyer_721

Alıntı:
Yazan av.sgenc
Bir tiryakiye sorun,
Issız bi yerde kaldın. Açsın, susuzsun.
Sana üç şey verilse hangisini tercih edersin?
a)ekmek b) su c)sigara

genel bir kısmın cevabı ne olacağı açık
c) şıkkı (bir kamyon) cigara (ve de ateşi hiç sönmeyen bir yanardağ)
Old 30-05-2009, 18:23   #306
Gülümse

Şu an okyonus ötesinde küçük bir üniversite şehrindeyim. Burada sokakta dahil sigara içmek yasak. Bizimle birlikte olan bir dostumuz var tam sigara tiryakisi, gerçekten tiryakiliği onun için büyük bir sorun...
Old 31-05-2009, 17:40   #307
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Gülümse
Şu an okyonus ötesinde küçük bir üniversite şehrindeyim. Burada sokakta dahil sigara içmek yasak. Bizimle birlikte olan bir dostumuz var tam sigara tiryakisi, gerçekten tiryakiliği onun için büyük bir sorun...

Okyanus ötesine gitme hayalim suya düştü desenize.
Old 10-06-2009, 14:32   #308
av_fguz

Sigarayı tadını sevdiğim için içiyorum.Sıkıntıdan,özentiden veya mutluluktan başlamadım.Bir gün bir bakayım tadı nasılmış dedim hoşuma gitti o gün bu gündür içiyorum.Başladığım bir şeyi bırakmam.Sigarayı da bırakmak istemiyorum.
Ancak sigara içen veya içmeyen kişilerin sigara içtiğim için beni eleştirmesini de hoş göremiyorum.Sonuçta herkesin kendi bedeni ve ruhu istediği gibi tasarruf edebilir.Ben sigara içmeyenlere zorla sigara içirmeye çalışmıyorum.Ya da sigara içmeyenleri rahatsız etmiyorum.Sigara içmeyenler niye bize sürekli olarak hastalıklı muamelesi yapıp sürekli bırakın bırakın diye telkinde bulunuyorlar anlamıyorum.Bırakmak isteyen bırakır zaten.(Yanlış anlaşılmasın sözüm forumda mesajı olan arkadaşlara değil,genel olarak ifade ediyorum.)
Old 10-06-2009, 16:36   #309
lawyer_721

Alıntı:
Yazan av_fguz
Sigarayı tadını sevdiğim için içiyorum.Sıkıntıdan,özentiden veya mutluluktan başlamadım.Bir gün bir bakayım tadı nasılmış dedim hoşuma gitti o gün bu gündür içiyorum.Başladığım bir şeyi bırakmam.Sigarayı da bırakmak istemiyorum.
Ancak sigara içen veya içmeyen kişilerin sigara içtiğim için beni eleştirmesini de hoş göremiyorum.Sonuçta herkesin kendi bedeni ve ruhu istediği gibi tasarruf edebilir.Ben sigara içmeyenlere zorla sigara içirmeye çalışmıyorum.Ya da sigara içmeyenleri rahatsız etmiyorum.Sigara içmeyenler niye bize sürekli olarak hastalıklı muamelesi yapıp sürekli bırakın bırakın diye telkinde bulunuyorlar anlamıyorum.Bırakmak isteyen bırakır zaten.(Yanlış anlaşılmasın sözüm forumda mesajı olan arkadaşlara değil,genel olarak ifade ediyorum.)
sigarayı bıraktırma hastalığına yakalananlar var. ben de bu tür insanlarla karşılaştığımda sinirlerim alt-üst oluyor. ama nedense en çok annem ve eşim baskı yapıyorlar. onlar ise beni çok sevdiklerinden yaşasın sigara içme özgürlüğü. bu gidişe bizi forumdan atmasalar iyidir
Old 15-06-2009, 12:58   #310
Av.M.Telli

Ben de üniv.2. sınıfta başladım, iyi bir şey değil ama zevk alıyorum sigara içmekten. Alkol severlerin çoğu, içince kendilerini kaybederler; sigara içicilerin çoğu ise içmeyince Ben, hiçbir bağımlılığı sevmediğim için sigara konusunda da kendimi sürekli frenliyorum ve içmeyince sadece canım içmek istiyor, hepsi o.
Devlet, bireylerin sağlığını korusun, tamam... Ama ben sigara içmek istiyorsam beni engellemesi ne kadar doğru. İçmeyen içmesin, ben de içiyorsam, sigara içmeyeyim diye, beni sigara içmekten caydırmak için yangın merdivenlerine, giriş kat merdivenlerine ya da kaçak göçek kullanılmayan arşiv odalarına mahkum etmesin. Bir kafede oturup kahve keyfi yapmak istediğimde, kahve fincanımı elime aldırıp da dışarılarda ser sefil sigara içmeye çalışırken keyfimi zulüme çevirmesin
Sigara içmenin her yerde tamamen yasaklanmasını değil içenlere özel bölümler ayrılmasını istiyoruz.
Old 15-06-2009, 13:07   #311
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.M.Telli
Ben de üniv.2. sınıfta başladım, iyi bir şey değil ama zevk alıyorum sigara içmekten. Alkol severlerin çoğu, içince kendilerini kaybederler; sigara içicilerin çoğu ise içmeyince Ben, hiçbir bağımlılığı sevmediğim için sigara konusunda da kendimi sürekli frenliyorum ve içmeyince sadece canım içmek istiyor, hepsi o.
Devlet, bireylerin sağlığını korusun, tamam... Ama ben sigara içmek istiyorsam beni engellemesi ne kadar doğru. İçmeyen içmesin, ben de içiyorsam, sigara içmeyeyim diye, beni sigara içmekten caydırmak için yangın merdivenlerine, giriş kat merdivenlerine ya da kaçak göçek kullanılmayan arşiv odalarına mahkum etmesin. Bir kafede oturup kahve keyfi yapmak istediğimde, kahve fincanımı elime aldırıp da dışarılarda ser sefil sigara içmeye çalışırken keyfimi zulüme çevirmesin
Sigara içmenin her yerde tamamen yasaklanmasını değil içenlere özel bölümler ayrılmasını istiyoruz.

Yasağın nedeni bireyin sadece kendine zarar vermesi değil, alkol gibi değil ki sigara, alkolü kendi ağzınızdan içiyorsunuz, ama sigarayı da ağnızızla içmenize rağmen dumanı çıkarmak zorunda kalıyorsunuz.

Bu nedenle sigara yasağı var..

Eski bir tiryaki olarak sigara yasağını onaylıyorum..
Old 15-06-2009, 13:19   #312
Gülümse

Bazen geri dönüp baktığımda yatak odasında ya da çocukların yanında sigara içtiğim aklıma geliyor kendi kendime şaşırıyorum. Nasıl olmuş da bu düşüncesizliği yapmışım diyorum kendi kendime. Ya da toplantı sırasında sigara içmeyen insanların yanında baca gibi tütmek üstelik, birden farklı sigara markasının dumanına maruz kalmak ciddi bir cinayetmiş.

Sigarayı bıraktıktan bir sene sonra doktor arkadaşım işten beni almaya geldiğinde beni ciddi bir şekilde azarlamıştı, "Sen farkında değilsin ama helen sigara içmeye devam ediyorsun" demişti.

Şimdi bizim iş yerinde de kapalı alanlarda sigara içimi yasakladı bende rahata erdim. Eskiden bu işkenceye neden katlanıyormuşum bir türlü anlayamadım...
Old 15-06-2009, 13:22   #313
Gülümse

Genç yaşta insanların sigara içmelerini onaylamama ramen, sigara içtiğini fark ettiğim yeğenlerime sigara içime yasağı koymuyorum.

Böylece iki de bir sohbetlerini kesip başka yerlere gitmek zorunda kalmıyorlar. Toplantılar da ise sık sık sigara molası verilmesini sağlıyorum...

Aaa şunu söylemeden edemiyeceğim, bizim evde kapalı olan balkonlar dışında arada salonda fazla olmamak kaydıyla çalışma odasında sigara içilmesine bazen izin veriyorum. Ama yatak odalarında sigara içimi yasak efendim...
Old 15-06-2009, 14:05   #314
lawyer_721

Alıntı:
Yazan Av.M.Telli
Sigara içmenin her yerde tamamen yasaklanmasını değil içenlere özel bölümler ayrılmasını istiyoruz.[/quote]
katılmamak mümkün değil. hem arada bir para cezasını masaya bırakıp sigaramı rahat rahat içmeyi de düşünüyorum. şimdiden sigarayla ilgili yeni fantazilerimiz oluşmaya başladı
Old 15-06-2009, 14:15   #315
Gülümse

Tıbbi bir deney için doğup büyüdüğü laboratuvardan ilk kez kaçan tavşan, tel örgüleri aşınca ayağının altındaki çimlere bayılmış, ilk defa gördüğü güneşin batışını hayranlıkla izlerken biraz ileride oynayan kendisi gibi yüzlerce tavşana rastlamış..
"Heyy..!" demiş, "Ben laboratuvardan kaçan bir tavşanım.. Sizler doğadaki gerçek tavşanlarsınız değil mi?.."
"Evet.." demiş diğer tavşanlar hep bir ağızdan, "Haydi bize katıl.." Bizimki aralarına hoplamış, birlikte çimleri yemeğe başlamışlar,
"Tadı nefis" demiş, "Başka ne yaparsınız?"
"Şu ilerideki tarlayı görüyor musun? Orada "Havuç" var.. Biz onları kazar, çıkartır ve yeriz.. "
Hemen teklifi kabul etmiş, havucun ballı tadı damağına yayılmış,
"Başka ne yaparsınız?"
"Şurada marul tarlası var, onları da yeriz.."
Marulun nefis tadı unutulmazları arasında yerini almış, bizimki son derece mutlu göbeğini sıvazlarken
"Artık bizimle yaşayacaksın değil mi?.." diye sormuş diğerleri..
"Üzgünüm.." demiş tavşan, "Çok güzel saatler yaşadım ama kalmam imkansız.." Şaşkın şaşkın bakmış diğer tavşanlar ve sormuşlar
"Neden?.." diye hayretle,
"Laboratuvara geri dönmeliyim.." demiş bizim tavşan, "Sigarasızlıktan ölmek üzereyim..!"
Old 15-06-2009, 14:51   #316
Av.M.Telli

@Nur Deniz: Sigara yasağı elbette içmeyenleri korumak için olmalı. Dediğim gibi, içenlerle içmeyenler bir aradaysa yasak olmalı. Ama içenler için de ayrı bölme yapılmalı. Varsın o bölmelere "gaz odası" densin hem içsinler zehirlensinler, hem dumanını çeksinler zehirlensinler Böylelikle içmeyenler "pasif içici" sıfatını almazlar.

@Gülümse: Tiryaki tavşan Gerçekten güzelmiş
Old 15-06-2009, 15:17   #317
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.M.Telli
@Nur Deniz: Sigara yasağı elbette içmeyenleri korumak için olmalı. Dediğim gibi, içenlerle içmeyenler bir aradaysa yasak olmalı. Ama içenler için de ayrı bölme yapılmalı. Varsın o bölmelere "gaz odası" densin hem içsinler zehirlensinler, hem dumanını çeksinler zehirlensinler Böylelikle içmeyenler "pasif içici" sıfatını almazlar.

@Gülümse: Tiryaki tavşan Gerçekten güzelmiş

Bende farklı bir şey söylemedim ki...

Devlet sigara yasağını neden koyuyor sorusuna cevaben söyledim, içmeyen insanların sağlığı için..
Old 19-06-2009, 19:02   #318
Serpil GÜNEŞ

sigara stresimi gidermiyor, aksine beni strese sokuyor. sigara içilen ortamda dahi bulunmak beni cok rahatsız ediyor.
Old 22-06-2009, 09:03   #319
Av_Ece Altunay Önal

Off!... Dün itibariyle kendi irademle olmasa da sigarayı bırakmış bulunuyorum... Zira içimdeki fabrika bunu gerektiriyor
Old 22-06-2009, 09:30   #320
lawyer_721

Alıntı:
Yazan Av_Ece Altunay Önal
Off!... Dün itibariyle kendi irademle olmasa da sigarayı bırakmış bulunuyorum... Zira içimdeki fabrika bunu gerektiriyor
bir tiryaki olarak sizi tebrik ediyorum. inşallah tekrar aramıza dönmezsiniz
Old 22-06-2009, 23:29   #321
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av_Ece Altunay Önal
Size cevap yazarken alttan almayı deneyeceğim.
Old 23-06-2009, 08:25   #322
Av_Ece Altunay Önal

Bana kalsa bırakacağım yoktu doğrusu. Bakmayın, mecbur kaldım
Old 20-07-2009, 20:51   #323
Av. Taner BAŞ

10 seneyi aşkın; 1 paket üzerinde sigara kullandım. 3 sene kadar oldu bırakalı. Her hangi bir yardım almadan bıraktım. Ancak şimdileri kilo vermeye çalışıyorum
Old 21-07-2009, 14:44   #324
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Taner BAŞ
10 seneyi aşkın; 1 paket üzerinde sigara kullandım. 3 sene kadar oldu bırakalı. Her hangi bir yardım almadan bıraktım. Ancak şimdileri kilo vermeye çalışıyorum

Kilo vermek için sigaraya başlamayı düşünmüyorsunuz, değil mi?

Şaka bir yana kendi iradesiyle sigarayı bırakanları kıskançlıkla takdir ediyorum.
Old 21-07-2009, 15:42   #325
Av.AyşeEren

Gururla söyleyebilirim Sigara içmiyorum Hiç bir yararı olmayan bu şeyi içenleri anlamaya çalışıyorum Yararı olmadığı gibi; hem kendine hem de çevreye çok zararlı olan bu illeti insanın içmeye devam etmesi, çok ciddi fenomen bence Altında çok ciddi psikolojik sorunlar olduğunu düşünüyorum Tüm insanlığın bu illetten kurtulması dileğimle
Old 21-07-2009, 17:22   #326
lawyer_721

Alıntı:
Yazan Av.AyşeEren
G Altında çok ciddi psikolojik sorunlar olduğunu düşünüyorum
eğer bizleri deli olarak görmüyorsanız; ilk defa sigara içmeyen birisinin bizleri doğru anladığını gururla söyleyebilirim.
Old 23-07-2009, 16:15   #327
Av. Taner BAŞ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Kilo vermek için sigaraya başlamayı düşünmüyorsunuz, değil mi?

Şaka bir yana kendi iradesiyle sigarayı bırakanları kıskançlıkla takdir ediyorum.

Yaklaşık 3 sene oldu bırakalı ama hala sadece 3 saniye kadar uzağımda sanki. Unutulmuyor desem yalan olmaz. Ancak çevrenizde içen olmadı mı en azından özlediğinizi hatırlamıyorsunuz. Bu nedenle dumansız hava sahasını destekliyorum
Old 23-07-2009, 16:55   #328
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Taner BAŞ
Bu nedenle dumansız hava sahasını destekliyorum

Ben o sahada sol açık oynayacağım artık.
Old 23-07-2009, 17:04   #329
lawyer_721

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Ben o sahada sol açık oynayacağım artık.
benim hiçbir şekilde oynayasım gelmiyor
Old 23-07-2009, 23:55   #330
Av. Ahmet GÜÇ

dumansız temiz havaymış...hava bunlar
hukuki olarak birey bulunduğu zeminde düşük yoğunluklu intihar sürecini yaşayabilmeli. eğer ortam temiz havayı soluyacak düzeyde değilse bu durumdan rahatsız olacak birey bulunduğu zemini terketmeli..yukardakiler hem benzine zam yapacak hem de sigarayı yasaklayacak..ben bunda realist bir tezat seziyorum.birileri sigara içmemi istemiyorsa....

can sıkıntısı çekmeyeceğim bir ülke sunsunlar bana
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi