Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Yanında Staj Yapacağınız Avukatın Önemi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-10-2007, 03:06   #1
oguzhand0

Varsayılan Yanında Staj Yapacağınız Avukatın Önemi

Konu başlığının değerini size sormak istiyorum. Ancak sorum alan ile ilgili olacak. Sonuçta her avukat kalitelidir ancak takdir edersiniz ki bazı avukatlar devamlı Ceza - İcra vs. davalarına baktıkları için bu konuda daha da uzmanlaşmışlardır.

Örneğin 3. sınıfa geçmiş bir öğrenci olarak yaz tatilimde, sömestrde yada bulduğum 10 günden uzun tatillerde bir avukatın yanında duruyorum ve bu avukat sadece ceza davaları alan bir hukukçu. Yani günde onlarca ceza dosyası geliyor ve bulunduğum ilde ceza avukatı dediğinizde akla gelen ilk birkaç isimden birisi.

Demek istediğim şu; yanında çalışacağım avukat örneğin yukarıda belirttiğim gibi bir avukatsa ben icra davalarından tamamen uzak kalacağım. Bunun bana ne gibi bir etkisi olur?

Ve unutmadan ben tam bir Ceza Hukuku Hastasıyım. Yani Ceza Huk. ile ilgili her şey ilgi alanımdır. Ancak bu icra avukatı olamamak da canımı sıkmıyor değil.
Old 09-10-2007, 16:01   #2
İlker

Ben de son sınıftayım ve tek dersten mez.sınavına gireceğim.Bu arayı da bir avukatın yanında çalışarak değerlendiriyorum..En azından kasıma,yani sınava kadar..Eylül'de başladım ve hemen icra takipleriyle ilgilili dosyalarla uğraştırmaya başladılar.Bana okul hayatım boyunca söylenen stajımı dava çeşitliliği olan biryerde yapmam gerektiği oldu.Staj olmasa da su anki çalışmamı böyle bir yerde yapıyorum.Gerek hocalarım gerekse meslekte tecrübeli kimselerin yegane tavsiyesiydi bu.Ama meslekte tecrübe kazandıktan sonra-şöyle 5-10 yıl sonra-belli bir alanda uzmanlaşmakta sakınca yok diyorlar.Sonuçta çeşitli konular hakkında temelini oluşturmuş olacaksın.Bol şans.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi