Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

çocuklarımın hakkını gaspediyor

Konuyu Kilitleyin
Old 19-07-2017, 16:21   #1
Konuk

Çözüm çocuklarımın hakkını gaspediyor

iyi çalışmalar kolay gelsin benim evlilik dışı biri 4 yaşında erkek biri 3 yaşında kız olmak üzere 2 tane çocuğum var.2 sene önce alkol ve şiddetten dolayı evden ayrıldım mahkeme 1 ay uzaklaştırma verdi aile büyükleri araya girdi ve barıştık ama sorumsuzlukları ve alkol şiddet devam etti dayanamayıp 3 ay önce evden ayrılıp ablama sığındım 3 aydır çocuklarla görüşmesine engel olmadım fakat hiç bir ihtiyaçlarını karşılamak istemiyor her ihtiyaçlarını ben karşılıyorum ve oğlum 1 aydır kreşe gidiyor en son tehdit ve hakaretlere dayanamayıp 17.7.2017 tarihinde çocuklarım için nafaka
davası açtım çok zor durumdayım dava için 340 tl yatırdım ve bundan sonra ne yapacağımı bilmiyorum nasıl bir yol izlemem lazım çocuklarımı alıp almanya ya kaçıracakmış avukat tutabilecek durumumda yok ne yapmam lazım lütfen bana yardımcı olun çok acil şimdiden çok teşekkür ederim
Old 19-07-2017, 18:58   #2
Av. Hatun Olguner

Sayın Konuk ;

Evlilik dışı çocukların velayet hakkı anneye aittir. Bu nedenle babaları çocukları yurtdışına çıkaramaz. Zaten yurtdışına çıkışta hem annenin hem babanın imzası ve muvafakati gereklidir.(Ancak babaları velayet davası açar ve kazanırsa ve de mahkemeden sizin izniniz olmadan yurtdışına çıkış için izin alabilirse çocukları yurtdışına çıkarabilir ki, velayetin sizden alınması çok zayıf bir ihtimaldir.Çocuklarınıza zarar verdiğinizi kanıtlaması gerekir...)

Maddi durumunuzun iyi olmadığını kanıtlayarak barodan ücretsiz avukat isteyebilirsiniz. Baro avukat atamazsa davanızı kendiniz de takip edebilirsiniz. Mahkemeden size gelen tebligatlarda ve duruşma zabıtlarında yapacağınız işlemler açıklanacaktır. Bu kağıtları bir avukata gösterip yardımını da alabilirsiniz. Ama durumunuzun iyi olmadığını belirttiğinize göre baro size avukat atayacaktır...
Old 20-07-2017, 12:10   #3
Konuk

avukat hanım çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi