Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Sigarayı Bırakıyoruz!

Yanıt
Old 31-08-2008, 17:40   #301
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan mubah
yaklaşık 13 senedir içiyorum .bugüne kadar bırakmaya bile
cesaret edemedim.neredeyse sigarayla özdeşleştim .Bırakanlara imreniyorum. ve bu konunun gündemden hiç düşmemesini diliyorum.forumu ilgiyle takip ediyorum.sigarayı bırakma düşüncesi artık gündemimde ilk sırada

Sadece gözlemlemenizi ve sıkıcı gelen konuları söylemenizi sizden rica ediyorum..Eğer bir sakıncası yoksa??
Old 31-08-2008, 18:55   #302
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Nur Deniz

İyi gidiyorum bencede , sayenizde. 16 gün oldu, ve ramazan ayı geldi, daha kolay olacak artık, en azından gözümün önünde uyaran olmayacak..

Ama nolur kötülerken yıllardır nefesimizle içimize çektiğimizi hatırlayıp, şimdi arkasından lanet yağdırır durumunda olmayalım.

Olumlu telkinler bekliyorum herkesten.

Napalım, alışkındım ve seviyodum ve keyif alıyodum, şimdi 16 günde tüh kaka diyemem, daha zamanı var...

Biliyor musunuz sevgili Nur Deniz,

Size de, bocalamanıza da hayranım. Ender olarak yenildiğiniz olduysa da bırakın söylemeyin, benim bırakamadığımı itirafıma yönelik beyanım, dürüstlük beyanından çok, olsa olsa kolaycılığımın ikrarıydı, o kadar.

Biliyor musunuz, bir daha "hiç" içmeyin. 16. gün, ertesi günün saat 15.00'inde bocalamalarına yenik düşen birinin gözünde bir ömüüürrr kadar uzun

Biliyor musunuz, yaşadığınız kaotik durumla hala kavgalı olmanıza hayranım. Bu hem kararlı,hem dirayetli olduğunuzu gösteriyor. Canınız sıkıldıkça gelin bu forumda kavga edin, canınız kime istiyorsa sataşın Ama, içmeyin.

Sayın Karaca çok güzel bir tanımlamada bulunmuş. Gelinen aşamada, siz artık, "gerçek" bir savaşçısınız. Muharebe meydanının ortasına dek bir biçimde geldiniz. Kendi eyleminizle teslim olmayın. Hem ucuz, hem de affedilmesi güç bir mağlubiyet olur. Çünkü insanın başkalarını değil ama, kendi yanlışını affetmesi çok zor.

Biliyor musunuz:

Bence siz başaracaksınız.

Veeee;

İdolüm olacaksınız
Old 31-08-2008, 22:00   #303
Av.Ufuk Bozoğlu

Sevgili Nur Deniz, ben de sizi takdirle izlemekteyim

Başaracağınıza inanıyorum, inatçı ve kararlı olduğunuzu hissediyorum, sigaraya karşı vermekte olduğunuz savaşı, yine kendi taktiklerinizle kazanacağınıza eminim.

Vazgeçmeyin

Saygı ile.
Old 01-09-2008, 13:00   #304
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Sigarayı Bırakıyoruz!

Sevgili Nur;

15. gün civarı da önemli kriz dönemlerinden biri imiş,bundan sonra da kriz yaşanacak

Ama krizler hafifleyecek. Bundan sonra vucudun isteminden çok sizin kişisel isteminiz ön plana çıkacak.

Bana anlatanların yalancısıyım.

Ben bıraktığım dönemde bırakmam bant oranlarını düşürerek yaklaşık üç ayımı aldı. Hala ara sıra canım istiyordu. Aama bu istemler alt eldilmeyecek istemler değildi. Onuniçin rahatlıkla atlatabildim.

Bence de bundan sonra dikkat ederseniz gün geçtikçe vücudunuzun ihtiyacından çok, sizin sigara zevkiniz ağır basacak. Kararlı olduğunuz ölçüde bu istem nöbetle ri de daha kolay geçecek.

Bilmiyorum. Sigarayı bırakan arkadaşlarımın tümü (yanluş hatırlamıyorsam) en zor dönemin ilk 15 gün olduğunu söylediler. Siz bunu atlattınız. Ben artık sizxi bu inadınızı da görünce bırakmışlar arasında sayıyorum. Siz bırakırsınız, hatta bıraktınız.

Saygılar.
Old 01-09-2008, 13:06   #305
Gülümse

Sayın Erdoğan haklı, ilk iki hafta en zorlu günlerin olduğu dönemdir... İkinci ayı atlattığınızda sigarayı aklınaza bile getirmediğiniz "aa bugün aklıma hiç sigara içemek gelmedi bile" dediğiniz günler gelecek...

Fizyolojik savaşınız bittiğinde ise psikolojik savaşınız devam edecektir... Sigarayı bırakalı 4 seneyi geçmesine ramen halen arada bir tane yaksam duygusu insanı ziyaret ediyor... Bir insanın hem fizyolojik hem de psikolojik olarak sigaradan kurtulması on senesini alıyormuş...

Neden sigaranın ciddi bir bağımlılık olduğunu anladınız değil mi? Tipki alkol ve uyuşturucu bağımlısı gibi savaşınıza uzun süre devam ediyor... (tabi onların fizyolojik savaşı daha büyük) ama psikolojik savaşı aynı...
Old 01-09-2008, 13:14   #306
Gülümse

Sigarayı bırakmadan bir kaç gün önce gerçekten en büyük alışkanlığım olan kahveyide bırakmıştım... O kadar ciddi kahve bağımlısıydım ki içtiğim kahve markasını devamlı yanımda taşır, başkasının yaptığı kahve ayarını beğenmez mümkünse kendi kahvemi kendim hazırlardım...

Kahve içmemden huzursuz olan aile fertlerim devamlı bana küçük kahve kupaları hediye ederlerdi, böylece daha az kahve içeceğim düşüncesindeydiler...

Sigarayı bıraktığımda tüm krizler bana "sigara içmek istiyorum" olarak değil de "kahve içmek istiyorum", "bir yudum olsa kahve", "burnumda kahve tütüyor" şeklinde gelmişti...

Bende kendime "Tamam" sigarayı bırak söz kahve içmeni serbest bırakacağım... Tam altı ay kadar kahve içmedim. Ne zaman sigarayı bıraktığımdan emin oldum, yeniden kahve içmeye başladım... Tabi kahve, sigara kadar bağımlılık yapan bir şey değil... Altı ay kadar tekrar kahve içtikten sonra... Madem sigara gibi bir alışkanlığın savaşını kazandın o zaman kahveden de uzaklaş kararını aldım...

Zaten çay içmezdim, şimdilerde değişik bitki çayları ve bol su tüketiyorum...

Peki sizin benim kahvem gibi başka tutkunuz yok mu? Sigarayı bırakıncaya kadar kendinize yasaklayacağınız. Sonra ödül olarak hayatınıza geri alacağınız bir alışkanlığınız... Mesela çay olabilir...
Old 01-09-2008, 16:55   #307
Av.H.Sancar KARACA

Muzaffer Bey'den sonra Nur Hanım da (kurtuldu saymıyorum) kurtuldu. 15 gün dönemeçti. Bu iş bitmiş.
Darısı diğer dostların başına (illa da o dostun başına)

Alıntı:
Yazan Gülümse
Alıntı:
Sigarayı bırakalı 4 seneyi geçmesine ramen halen arada bir tane yaksam duygusu insanı ziyaret ediyor
Sadece ziyaret eder, ama yatıya kalmaz (İyi ağırlamadığım için beni ziyaretten vazgeçti).
Selam ve saygılar
Old 01-09-2008, 17:32   #308
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Bu arada biraz da Gülümse'ye sataşayım.

O kendiliğinden bırakmamıştır kahveyi, doktoru bırak demiştir (böyle bir durumda doktorlar sigarayı hatırlatan her şeyden vaz geçin derler. Benim doktorum evin dekorasyonunun dahi değiştirilmesini istemişti). Ama zorunluğu avantaja çevirmiş, akil kişi.

Sen kendini üzme Nur. Sen denizi geçtin. Derede boğulmazsın. Artık içme. O sana keyif de vermeyecek, üzüntünü de azaltmayacak. Dostlarınla paylaş keyfini, üzüntünü.

Bence sen bu işin en zor dönemini geçtin.

(Ayrıca hain seni;
Ben tarih saptayalım dedim, sen bıraktım dedin hepimizi peşinden sürükledin. Seni provokatör seni.

Saygılar.
Old 01-09-2008, 21:23   #310
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av. Muzaffer ERDOĞAN
Bu arada biraz da Gülümse'ye sataşayım.

bu sefer kurtardım sanırım
Old 01-09-2008, 21:56   #311
Nur Deniz

Alıntı:

Sen kendini üzme Nur. Sen denizi geçtin. Derede boğulmazsın. Artık içme. O sana keyif de vermeyecek, üzüntünü de azaltmayacak. Dostlarınla paylaş keyfini, üzüntünü.

Bana da öyle geliyor. Sayenizde, teşekkür ederim.
Old 01-09-2008, 22:00   #312
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Gulumse

Zaten çay içmezdim, şimdilerde değişik bitki çayları ve bol su tüketiyorum...

Peki sizin benim kahvem gibi başka tutkunuz yok mu? Sigarayı bırakıncaya kadar kendinize yasaklayacağınız. Sonra ödül olarak hayatınıza geri alacağınız bir alışkanlığınız... Mesela çay olabilir...

Kesinlikle kahve ve çaydan vazgeçemem, eğer kahveyide bırakıp 5 yıl fazla yaşayacaksam ben 5 yıl erken ölüp deniz manzaralı, mümkünse çınar ağacı altında, rüzgarlı bir tepede ebedi istirahata hazırlanayım derim.

Abarttığımı biliyorum ama, keyif aldığım her şeyden uzaklaşacaksam, ben diyarlarda fazla oyalanmayım..
Old 01-09-2008, 22:53   #313
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Alıntı:
bu sefer kurtardım sanırım

Sıranı bekle
Old 01-09-2008, 23:02   #314
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Sn exper;
Bu konu sizin ilgi alanınıza giriyor:

Ben Kars'lıyım. Annem beni son arpa tarlasından dönüşte arabadan düşüp doğurmuş. Yıl 1956 Sizce 1 Eylül doğru mu?

Saygılar.
Old 02-09-2008, 00:09   #315
Gülümse

Alıntı:
Bu arada biraz da Gülümse'ye sataşayım..

Yeter ki sataşan siz olun...
Old 02-09-2008, 01:21   #316
Av. Muzaffer ERDOĞAN

sevgili Nur;

Alıntı:
Bana da öyle geliyor. Sayenizde, teşekkür ederim.

Niye benim sayemde? Ne yaptıysan sen yaptın. Beni suçuna ortak etme.

273 numaralı mesajda ne demişim? Ben bantla bırakmayı anlatıyorum, Bantsız bırakmayı da Nur anlatacak.

Hepsi bu kadar.

Beni provokasyona getirp yarı yolda bırakmak yok.

işine bak. Deneyimlerini nasıl aktaracağını formüle etmeye başla.(Üff bu site de amma kötü. Tehdit smileyi bile yok.)

bazıları türkülerini söylesin. Sen de başka insanlara sigarayı nasıl bırakacakları konusunda yardımcı ol. Senin bir türkün/ya da biri de bu olsun.

Sayın Aladağ;

Elle tutulamayan armağan ne durumda, nedir, bizimle paylaşır mısın? Paket servisine verdin mi, hala hazırlanıyor mu?

Saygılar
Old 02-09-2008, 07:31   #317
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Sn exper;
Bu konu sizin ilgi alanınıza giriyor:

Ben Kars'lıyım. Annem beni son arpa tarlasından dönüşte arabadan düşüp doğurmuş. Yıl 1956 Sizce 1 Eylül doğru mu?

Saygılar.

anneniz dediyse doğrudur Sayın Muzaffer Erdoğan.1 Eylül'dür
Old 03-09-2008, 08:21   #318
ParanoidAndroid

Alıntı:
Yıl 1956 Sizce 1 Eylül doğru mu?

Dunya Baris Gunu'nde dogmussunuz, ne guzel Dunya barisini gorecek kadar uzun yasarsiniz umarim..

Alıntı:
Annem beni son arpa tarlasindan donuste arabadan dusup dogurmus.

O anneye can kuban..
Old 03-09-2008, 11:37   #319
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Sayın Aladağ;

Elle tutulamayan armağan ne durumda, nedir, bizimle paylaşır mısın? Paket servisine verdin mi, hala hazırlanıyor mu?

Saygılar

Sayın Erdoğan,
Bildiğiniz gibi armağan yıllanmış durumda; epeyce sarıp sarmalamak gerekiyor. Yine de 28 Eylül'e yetişecek gibi görünüyor.
Saygılarımla.
Old 03-09-2008, 13:59   #320
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Öncelikle yaşgünümü kutlayan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Yenilerde merak ettim facebook'a üye oldum

Benzer bir forum orada da varmış

Saygılar
Old 03-09-2008, 14:07   #321
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Sn. Karaca:

Sanırım Özgür DİKTAŞ da yeni bırakan arkadaşlarımızdan

O tartışıp kendisini ifade etmiyor
Old 03-09-2008, 14:26   #322
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Alıntı:
anneniz dediyse doğrudur Sayın Muzaffer Erdoğan.1 Eylül'dür

Bu kadar bilimsel konuşan mühendise hayran olmamak elde değil.

Nasıl iyi sataşabildim mi?

Saygılar
Old 03-09-2008, 14:31   #323
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Bu kadar bilimsel konuşan mühendise hayran olmamak elde değil.

Nasıl iyi sataşabildim mi?

Saygılar

farkındaysanız bende kaçmak için elimden geleni yaptım nasıl oldu mu sayın Erdoğan ?
Old 04-09-2008, 00:53   #324
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Burada ifade etmem gereken bir şey var;

Daha önce de bırakmış ve kendi isteğimle içmiştim.

Ben bırakamayacağım konusunda hiç bir kuşku yaşamadım.

Onun için hep işin gıgırında idim ama sigara içmiyorum.

son iki gün ben de "nerden bulaştın bu lanet işe"dedim

benim avantajım geçici olduğunu bilmemdi ve geçti

sonuçta böyle bir karar sizin kullanım alışkanlığınıza bağlı olarak sisteminizde değişiklik yapan bir karar

Kuşkusuz ki zorlayıcı etkileri olacak. Ben kendimi böyle kandırdım: "Daha önce bıraktın, şimdi de bırakırsın"

Herkes İLK DEFA bırakabilir.

onun için sıkıntılarımı ifade etmek yerine gırgırı seçtim.

Bu arada expere çok yüklendim. Özür dilerim.

Suat hakkındaki yüklenme marjım dolmadı.

Gülümse ile yeni başladık, Özge de listeme dahil oldu.

Ben burada şunu söylemek istiyorum.

Sigara büyük bir keyif.

İçilen her sigara zarar.

İçilmeyen her sigara, sigara içilmeyen her gün sizin için yarar.

YENİDEN DENEYİN.

Ben sizleri seviyorum.

(Ben başlasam bile siz başlamayın. Ne demiş büyüklerimiz: Hocanın dediğini yap, yaptığını yapma.)

Son cümlemin nedeni kayın valide ile kayın peder iddiaya girmişler. 1 yıl içip içmeyeceğim konusunda. Moda tek taş ya. Şimdi ben fırsat kolluyorum.

Bir ay kala pazarlığı kızıştıracağım. Kim ne kadar pay veriyor. Bu işlerden anlayan iyi bir avukat varsa özelime yazsın.
Herkese saygılar
Old 04-09-2008, 02:06   #325
Nur Deniz

Alıntı:

Sigara büyük bir keyif.

İçilen her sigara zarar.

İçilmeyen her sigara, sigara içilmeyen her gün sizin için yarar.

YENİDEN DENEYİN.

Ben sizleri seviyorum.

(Ben başlasam bile siz başlamayın. Ne demiş büyüklerimiz: Hocanın dediğini yap, yaptığını yapma.)

Son cümlemin nedeni kayın valide ile kayın peder iddiaya girmişler. 1 yıl içip içmeyeceğim konusunda. Moda tek taş ya. Şimdi ben fırsat kolluyorum.

Bir ay kala pazarlığı kızıştıracağım. Kim ne kadar pay veriyor. Bu işlerden anlayan iyi bir avukat varsa özelime yazsın.
Herkese saygılar

Eyvah dedim ilk okuduğumda..Neyse ki çabuk kendime geldim.Ya olmuyo ama

öyle sessizce seyirci kalmak, kendimi zayıf hissediyorum.Paranoyaklık ayrı

ayrı mesele bir ara herkes bıraktım diye sonra gizlice içiyor diye bile düşündüm.

Şimdi gün de saymıyorum soranlara cevap vermem için telefona bakmam gerekiyor.

Ama bitmiştir sigara benim için.

21. günümmüş.

Kendimle gurur duyuyor, seviyor ve kendimi şımartmak için fırsat kolluyorum..

Aferin ya bana.Hem de kocaman..

Bir tiryaki için çok iyi bir süre...

Yok ben kararlıyım kimler bıraktı burda kesinlikle tanışacagim...

Beylere sigara yasaklı atkı, kenarında ths yazan..

Bayanlara fular hediyemdir efendim..

İsim yazdırın ama son gün 1 ocak...

Herkese sevgi, saygı, selamlar..
Old 04-09-2008, 05:42   #326
üye18332

Alıntı:
Daha önce de bırakmış ve kendi isteğimle içmiştim.

Ben bırakamayacağım konusunda hiç bir kuşku yaşamadım.

Onun için hep işin gıgırında idim ama sigara içmiyorum.

son iki gün ben de "nerden bulaştın bu lanet işe"dedim

benim avantajım geçici olduğunu bilmemdi ve geçti

sonuçta böyle bir karar sizin kullanım alışkanlığınıza bağlı olarak sisteminizde değişiklik yapan bir karar

Kuşkusuz ki zorlayıcı etkileri olacak. Ben kendimi böyle kandırdım: "Daha önce bıraktın, şimdi de bırakırsın"

Herkes İLK DEFA bırakabilir.

Haklısınız Sayın Erdoğan;

Ben 3 yıl önce bıraktım hemde severek içerken....sonra geçen yaz bol köpüklü bir kahve eşliğinde "nasılsa bıraktım bana bişey olmaz" dedim ve tüttürmeye başladım......

o gün bu gündür (gunde 3 ü aşmamak üzere) içiyor ve her seferinde vicdan azabı duyuyorum...

"Sen Bırakmıştın.."diyor her seferinde bir ses.....

Ve daha beteri 2 yaşındaki kızımın eline çakmak alıp sigara demesiydi.....

Saygılarımla;

Sayın Nur Deniz ;

Sakın içmeyi denemeyin....Başarılarınızın devamı dileğiyle!!!

Old 04-09-2008, 07:07   #327
supernatural

Neşeli

Alıntı:

Bu arada expere çok yüklendim. Özür dilerim.

Sayın Muzaffer Erdoğan

asla böyle düşünmeyin ben gayet memnunum şakalarınızdan asla beni kırmadınız incitmediniz

saygılar
Old 04-09-2008, 09:49   #328
Gülümse

Büyük oğlum genç yaşına ramen bir sigara bağımlısı... Sigarayı kendi isteğiyle bırakmak için gittiği doktorun ilk sorduğunu soru şu olmuş. "Anne babanız sigara içiyor mu?"
Old 04-09-2008, 16:36   #329
Gülümse

Sigarayı bırakırken kendinizle iddalaşmanız dışında çevrenizdekilerle iddalaşmayı unutmayınız...

Bizim iş yerimizde bir sene içinde 14 kere sigarayı bırakmayı denemiş başaramamış bir arkadaş var. Son bırakma denemesinden herkez haklı olarak onu desteklemek yerine alay ettiler...

Ama gül yüzlü kızım ortaya atılıp, sigarayı bırakan arkadaşa güvendiğini bildirdi ve işyerindeki herkez ile bu konuda iddaya girdi... Bu iddialaşma arkadaşa o kadar manevi destek oldu ki, sigarayı bırakmayı başardı.

Aslında sigarayı bırakmanız kendinize verebileceğiniz en büyük ve en güzel hediye... Siz yine de kendi kendinize kazanacağınız ödüller ve kaybedeceğiniz iç yakıcı cezalar koyunuz...
Old 06-09-2008, 11:06   #330
Gülümse

Sevgili THS'li dostların sigarayı bırakma mücadelesi nasıl gidiyor ?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi