Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Adliye Stajında Yaşanılanlar-yaşanacaklar

Yanıt
Old 29-11-2010, 14:46   #31
tuba3773

Öncelikle merhabalar başlık uzun zaman önce açılmış fakat başıma gelen olayın bu başlığa uyabilecegini düşündüğüm için buraya yazmayı uygun buldum.adliyede stajıma başlayalı 3 buçuk ay oldu yaklaşık 1 haftadır kaleme gidiyorum ve imzamı atıyorum fakat hakim değişti bu yüzden farklı hakimler bakıyor diye beni hakimle görüştürmediler.Hep bu gunü yarına attılar ve kalemde hiç görmedigim diğer katip stajyer hiç gelmiyor diye hakime söylemiş komisyona hakkımda yazı yazmışlar.bunu tesadüfen imza föyüme yazılan yazıdan anladım kalemdeki bayana sorduğumda ben bilmem seninlede hiç uğraşamam işim çok kiminle görüşmek istiyorsan görüş dedi. Sonuç olarak hakime gittim beni kalemdeki bayanla yüzleştirdi ve geldigim ortaya çıktı ama katiplerden hiçbiri sorumluluğu üstüne almadı ve biri sormadı dedi diğeri sordum söylemedi dedi.
Öncelikle her ne kadar stajer olsakda en azından okuduğumuz okula saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum katipler nasıl bu kadar cüretkar davranabiliyorlar bir türlü anlamış değilim ama benim stajdan beklentilerim daha farklıydı en azından bunu anlamış durumdayım
Bu tarz bir olayla karşılaşan arkadaşlar varsa paşlaşırlarsa sevinirim ve tecrübelerinden yararlanmak isterim..şimdiden teşekkürler
Old 22-01-2011, 01:47   #32
Avukat22

Staja başlandığımda en büyük hayal kırıklığı kalemdeki ve icradaki personelin bize karşı tavırları olmuştu.Hakim ya da savcılar çok daha seviyeli ve saygılıı davranıyorken kalem personelleri (genel olarak) kendi üstünlüğünü kanıtlama derdinde..Bu sözünüzü geçiren bir avukat oluncaya kadar böyle devam ediyor gördüğüm kadarıyla.Bu tavra maruz kalmama şansımız çok az fakat verilecek tepki şüphesiz değişebilir.Sözümüz geçmeye başlayana kadar bize yardımlarını esirgememelerini tercih ederek personelin tavrı karşısında alttan almak ya da bize yokmuşuz gibi davranarak işimizi de kolaylaştırmamalarını göze alarak baştan tavrımızı koymak..
Seçim de orta yolu bulmak da zor fakat insan ilişkileri için ilk sınav bu olsa gerek
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 2 (0 Site Üyesi ve 2 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi