Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanma / kimlikten düşmeme?/ Yurtdışına eşimin üzerinden gidebilir miyim

Konuyu Kilitleyin
Old 27-08-2011, 04:57   #1
mata

Varsayılan boşanma / kimlikten düşmeme?/ Yurtdışına eşimin üzerinden gidebilir miyim

merhaba konuyu kısaca anlatmak istiyorum.2009 da nişanlandım ve resmi olarak evlendim yurtdışından.2010 da dügünüm oldu ve bi aylık bi beraberligimiz oldu,Türkiyede boşanma tazminat ve nafaka davası açtım ve davada ben haklı bulundum ve eşimin bana tazminat ve nafaka verilmesine karar verildi ve boşandık ama kimlikten düşmedim ne kadar daha istersem kimlikten düşmeyebilirim,tekrar yurtdışına eşimin üzerinden gidebilirmiyim lütfen yardım edin çok çaresizim şimdiden teşekürler.
Old 27-08-2011, 09:26   #2
kezzy

Sayın Katılımcı;

Taraflar temyizden feragat ettilerse veya karar taraflara usulüne uygun tebliğinden itibaren 15 günlük süre sonunda karar temyiz edilmedi ise karar kesinleşir.

Mahkemenin karar kesinleştikten sonra nüfus müdürlüğüne müzekkere yazar, nüfus müdürlüğüne intikal eden dayanak belgelerinin intikal ettiği tarihten itibaren 7 gün içinde tescil zorunluluğu vardır.

Konunun ayrıntıları gereği yurtdışına gidebilmek ve oturum izni ile ilgili hak kaybına uğramamak adına deneyimli bir avukattan DOĞRUDAN profosyonel destek almanızda yarar vardır.
Saygılarımla
Old 27-08-2011, 12:02   #3
Gemici

Alıntı:
Yazan mata
2009 da nişanlandım ve resmi olarak evlendim yurtdışından.2010 da dügünüm oldu ve bi aylık bi beraberligimiz oldu

Sayın mata,

2009 da mı resmi olarak evlendiniz. Eğer cevabınız evetse 2009 dan beri evlisiniz, düğünün ne zaman yapıldığı önemli değil.

'resmi olarak evlendim yurtdışından' diye belirtiyorsunuz. Yurt dışına nasıl gidip evlendiniz, daha doğrusu evlendiğinizde yurt dışında oturma müsaadesi almış mıydınız?
Eğer evlendiğinizde yurt dışında oturma müsaadeniz var idi ise: yurt dışındaki kaydınızı öldürüp mü döndünüz Türkiye'ye? Yurt dışındaki oturma müsaadeniz halen devam etmekte ise ve elinizde pasaportunuza işlenmiş bir oturma müsaadesi varsa, herhangi bir engelle karşılaşmadan 'yurt dışına' çıkabilirsiniz. Boşanmış olmanız oturma müsaadenizin geçerliliğini yitirmesi anlamına gelmez.

Yazdıklarım sizin yazdıklarınızdan çıkardığım sonuca dayanıyor. Durum belirttiğim, daha doğrusu benim anladığım şekilde değilse, olayı biraz daha detaylı şekilde anlatmanız gerekir.

Saygılarımla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi