Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Bugün kendimiz İçin:)

Yanıt
Old 19-09-2002, 00:05   #1
ege

Mutlu Bugün kendimiz İçin:)

Yaşamın gerektirdiği yoğun günlük koşuşturmalar içinde ,aslında ne kadarını kendimiz için koştuğumuzu düşündüğüm çok olmuştur.
Vekaleten stres, vekaleten zamana karşı yarış,sorumluluk,yorgunluk ve uykusuzluk..derken bir bakıyoruz ki,mesleki hazlarımız gittikçe azalmaya başlamış,(çünkü daha seçici olmaya başlamışız), ama artan bir tempo ile vekaleten yüklendiklerimizi asaleten de yerine getirmeye başlamışız..

Aslında tehlikeli bir soru bu ama ; "Bugün Kendimiz için NE yaptıK?" hadi biraz düşünelim

Belki,bir şarkı söyledik,yeni bir şiir okuduk,yağmurda ıslandık,bir sokak köpeğini sevdik,sevdiğimiz birine rastladık..

Bu Lokalde kendimize biraz zaman ayırmaya ne dersiniz?

ben şiirleri severim mesela
Old 19-09-2002, 11:30   #2
Av.Mehmet Saim Dikici

Ben başlayayım o zaman:

Bu gün ben ne yaptım... sabah uyandım 07.30' da, duş aldım ve bir kahve içtim... sonra şirketlerden birisine uğradım.. saat.08.30... Aylık danışmanlık ücretine % 54.4 zam istedim...olmazsa bakamam dedim... olmadı, işi 01.10.2002 tarihi itibariyle bırakmayı önerdim...

Rahatladım... büroya doğru yola çıktım.. trafikten hıza bağlı ceza yemekten avukatım abi muhabbeti ile son anda kurtuldum..

Büroya geldim... rahatım ama ... bu gün kendim için henüz bir şey yapmadım... :-)))
Old 19-09-2002, 11:40   #3
ege

BIR SURE SONRA

Bir sure sonra,
Bir eli tutmakla bir ruhu zincirlemek arasındaki
ince fark öğrenirsin.

Ve aşkın yaslanmak,
birlikte olmanın da güvende olmak
anlamına gelmediğini öğrenirsin.

Ve öpücüklerin sözlesme
ve hediyelerin de vaat olmadığını öğrenmeye
baslarsın.

Ve yenilgileri
basın dik ve gözlerin acık karşılamaya başlarsın,
bir çocuğun üzüntüsü ile değil, bir yetişkinin
zerafeti ile.

Ve her şeyi bugünü düşünerek yapmayı da öğrenirsin
çünkü yarin ile ilgili her şey belirsizdir.

Bir sure sonra güneş ısığının yakıcı olduğunu
öğrenirsin
eğer fazla maruz kalırsan..

Bu yüzden,
başka birisinin sana çiçek getirmesini beklemeden
kendi bahçeni yarat
ve kendi ruhunu kendin süsle.
Ve göreceksin ki dayanıklısın...
Ve kuvvetlisin,
Ve değerlisin...

Veronica A. Shoffstall
Old 19-09-2002, 11:50   #4
ege

Merhaba Sn. Tikici;Yukardaki şiiri yazarken henüz msjınız okumamıştım.
Bence bu şiiri okumak iyi gelecektir sizeAyrıca işte burayı açıp bugün naptığınızı düşündünüz bile.
Ben ne yapacağım şimdi biliyormusunuz,eski bir dostuma telefon edeceğim.
Old 19-09-2002, 12:02   #5
Av.Mehmet Saim Dikici

Teşekkürler sn.ege, şiiri çok beğendim.. ben çiçeklerimi kendi bahçemde büyüttüm hep.. ama çiçekler de böcek olmuş bu devirde :-)))) dostları ihmal etmeyelim.. kendinize iyi bakın.
Old 20-09-2002, 09:37   #6
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Günaydın ,
Bu gün benim payıma sabahın ilk ışıklarında bir kumru sesi,ilkbahar kokusu,kaldırım kenarından fışkırmış yaban bir çiçek,bahçenin bir kenarındaki küçücük nar ağacının inanılmaz duruşu,bir otomobilin üstüne cıkıp uyumaya dalan bembeyaz bir kedicik düştü,gülümsedim hayata...
Günaydın hayat))
Old 20-09-2002, 09:52   #7
Av.Mehmet Saim Dikici

Hayata kadın gözü ile bakmayı öğrenmek gerekiyor, biz erkekler incelikleri, kalın çerçeveli gözlük kullanan bir çift göz ile görüyoruz.. Bir çift göz, kalın çerçeveli.. beyin'den talimatsız..

Kumru sesi, sonbaharda ilk bahar kokusu, yaban da olsa bir çiçek, ... hele hele kedicik! kadının gözü!

Biz erkekler, bünyemize ve kimliğimize dahil ettiğimiz ve hayvan olduğunu unuttuğumuz kaba saba aslan sesini,kendi sesimiz; ilk baharı- çiçeği VE kumruyu- kadının sesi olarak duyarız..

Biz yabaniyiz ama yaban çiçeğini bile bilmeyiz..

Bir Erkeğiz.. sadece erkek! kadını bilmeyiz!
Old 20-09-2002, 11:44   #8
ege

Bir öğle molasında çay içimlik uğradım
Dünyaya Kadın gözüyle bakmak!! Biliyormusunuz biz kadınlar için de büyük bi sorun bu."dünyaya erkek gözüyle bakmak" nasıl oluyo acaba?

Tam da yerinde en sevdiğim fıkralardan birini hemen anlatayım;

Californiya sahillerinin birinde adamın biri yürürken ayağına birşey takılır,eğilir alır; tam da masallardaki gibi bir LAMBA!!! sağını solunu incelerken, birden kocaman bir CİN çıkar içinden ve sıkıntılı , bıkkın bir tavırla adama;
" tamam tamam, bugün bana rastlayan 5. kişisin, herkesin üç dileğini yerine getirmekten yoruldum,sana sadece bir dilek dileme hakkı veriyorum, ne istiyorsun söyle!!" der.

Adam, şaşkın düşünmeye başlar ve der ki;
" bütün hayalim Havai adasına gitmek, ama uçağa binemiyorum korkuyorum, deniz beni korkunç tutuyor, burdan Havai ye bir köprü olsa bende arabamla denizin üstünde keyifle hep gidip gelsem?"
Cin adama bakar"deli misin sen, burdan Hawai'ye köprü, dünyanın işi,şekli şemali,projesi,kaç taşıyıcı direk hesabı vs. biR sürü şey.bugün günüm değil yapamam, başka bişey iste olmucak bişey isteme başka hak tanımıyacağım!!" der.

Adam derin düşüncelere dalar..
Sonra döner Cin'e
"bak" der, "ben üç kere evlendim,aslında eşlerimin hepsini hep severek evlendim,ama bir türlü yolunda gitmedi... bana , kadınların niye ağladıklarını, ne zaman mutlu olabileceklerini, ağlarken yada gülerken neler ima etmek istediklerini vel hasılı kadınların ne istediğini, KADINLARI ANLAMA yetisi ver..başka bişey istemiyorum...."
Cin düşünür, düşünür düşünür...çeşitli şekillere girer çıkar..
en sonunda adamın karşına geçer..
"bak arkadaş, HAWAİ'YE KÖPRÜYÜ KAÇ ŞERİTLİ İSTİYORSUN???"

Old 20-09-2002, 12:37   #9
Av.Mehmet Saim Dikici

Hayata kadın gözü ile bakmayı öğrenmek gerekiyor, biz erkekler incelikleri, kalın çerçeveli gözlük kullanan bir çift göz ile görüyoruz.. Bir çift göz, kalın çerçeveli.. beyin'den talimatsız..

Biz erkekler, bünyemize ve kimliğimize dahil ettiğimiz ve hayvan olduğunu unuttuğumuz kaba saba aslan sesini,kendi sesimiz; ilk baharı- çiçeği, kumruyu- kadının sesi olarak duyarız..

Erkek gözü böyle bakıyor!

Ürkek bir not:Ben kadınlara, çift gözle ancak gözlüksüz bakmaktayım...
Old 20-09-2002, 16:11   #10
ege

tamam canım anlıyoruz;kuş sesini kadın sesi gibi duyuyoruz,kadınları çiçek gibi görüyoruz filam deyip aslan gibi kükreyip gene birilerini uyutuyorsunuz

Ahmet Altan bir yazısında" 43 yaşındayım ve kadınlardan artık korkmuyorum" diyordu(gece yarısı şarkıları) çok gülmüştüm o zamanda
şimdi 43 yaşından evvel olanlarla sonra olanların düşüncelerini ayırt ediyoruz artık)

Ama bu konunun açılması sebebi yine de sizde;durduk yerde "hayata kadın gözüyle bakmak" gibi bir fikir atmak olacaklara da hazırlıklı olmayı gerektirir))
Old 20-09-2002, 16:18   #11
Av.Mehmet Saim Dikici

Ben ve benim gibiler kadınlardan hakikaten korkuyoruz..! Korkma içgüdüsel ve korunma amaçlıdır. Aklı olmayan yada Sn. Ahmet Altan' ın deyimiyle 43. yaşını dolduranlar ancak korkusuz olabilirler! Korkmak, korkan için faydalı, korkutan için uzun vadede zararlıdır.. Korkaklar ordusu arttıkça, korkusuz bulmak bir kadın için oldukça güç olacaktır :-))))))))))))))))))))))))))

Bu muhabbet çok hoş oldu!
Old 20-09-2002, 16:31   #12
ege

* Erkek Tanri'ya sordu: "Tanrim, kadinlari neden
bu kadar guzel
yarattin?"
"Asik olabilmen icin" dedi Tanri.
Erkek yine sordu "Peki ama onlari neden bu kadar
aptal yarattin?".
- "Sana asik olabilmesi icin" dedi Tanri.

Aslında bir fenerbahçe fıkrası yazıcaktım ama,mailimde bu çıktı))

Galiba haklı görünüyorsunuz)))
Old 20-09-2002, 16:37   #13
Av.Mehmet Saim Dikici

İşin diğer bir boyutu da Tanrı'ya sorulan ''kadın'' tabirine, sadece güzel kadınların sokulmasıdır..! Tanrı, demeliydi: '' Öfff be kardeş!.. ''
Old 20-09-2002, 17:44   #14
ege

Ahhh işte erkek gözüGüzellik boyda endamda uzun saçlarda değilll)
bu arada bir soru? Forumun kuralları içinde fenerbahçe fıkrası anlatmak yasak diye bir bölüm yok değil mi??:-p
Old 20-09-2002, 17:47   #15
Av.Mehmet Saim Dikici

Fenerbahçe' yi tutmasam da sevmesem de, o köy kadıköydür..:-) neden canım yasak olsun, yasak, yasak neden yasak! olsun! hadi anlatın bakiim..
Old 20-09-2002, 19:34   #16
Admin

Alıntı:
Alıntı yapılan mesajın sahibi: ege
Forumun kuralları içinde fenerbahçe fıkrası anlatmak yasak diye bir bölüm yok değil mi??:-p

ehem.. henüz yok.. fıkra fazla dalga geçiyor olursa her an bir yasama işlemi yapılabilir..
Old 20-09-2002, 20:11   #17
ege

İyi Pişmanlık yasası:)

KONU : PİŞMANLIK YASASI
İLGİ : FENERBAHÇE CAMİASI

Sayın Yetkili

19 EYLÜL 2002 tarih ve 1907 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 1907 sayılı
Remi Gazete de yayınlanmak üzere“büyük fenerbahçe” taraftarına AIK SOLNA
maçından önce bir krreye mahsus olmak üzere Pişmanlık Yasası çıkarılmış olup
“GALATASARAYLI” olabilme imkanı tanınmış bulunmaktadır.
Bunun için başvuru tarihi 19 EYLÜL 2002 PERŞEMBE günü SOLNA maçı saatine
kadardır. Talebin Milyonlarca olabileceği düşünüldüğü için İSTANBUL GALATASARAYLILAR DERNEĞİ
Binası sürenin bitimine kadar 24 AÇIK olacak ve pişmanlık yasasından yararlanmak isteyen
MAĞDUR arkadaşlarımıza yardımlarını esirgemiyeceklerdir.. PİŞMANLIK YASASINDAN yararlanılabilmesi için yapılması gereken işlemler aşğıda sıralanmıştır;

1. İki adet nüfus cüzdan sureti(muhtar onaylı)
2. Bir adet ikametgah belgesi (muhtar onaylı),
3. GALATASARAY Formasıyla çekilmiş 6 adet vesikalık, 6 adet 18*18 lik BOYDAN
FOTOĞRAF,
4. Cumhuriyet Savcılığından alınacak olan “GALATASARAYLI OLMASINDA BİR
SAKINCA YOKTUR” ibareli yazı
5. Kefil olabilecek İki adet GALATASARAYLI’DAN İMZALI KABUL BELGESİ,
6. Evin Köşesine asılmak üzere “SOUNESS’İN ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU STADINA DİKTİĞİ
180*180 ebadındaki GALATASARAY BAYRAĞINI gösteren resim,
7. GALATASARAY marşını ezbere su gibi bildiğini ispat için her gün en az
elli kere söylenmesi ( bu husus çok önemli;çünkü sözlü imtihan esnasında
bir satırda dahi yanılma olursa başvuru iptal edilecektir.),

KURTULUŞA ERMEK İSTEYEN TÜM fenerbahçe TARAFTARINA DUYURULUR.

SAYGILARIMIZLA
BİR SPOR SEVER.
************************************************** **

Ama günü geçti

(Sayın Admin gördüğü an silecektir eminim,
Old 21-09-2002, 10:09   #18
Admin

Varsayılan Ynt: Pişmanlık yasası:)

Alıntı:
Alıntı yapılan mesajın sahibi: ege
Ama günü geçti

(Sayın Admin gördüğü an silecektir eminim,

yoo silmeme ne gerek var.. Tam olarak hakikatları yansıtan ve ciddiye alınması gereken önemli bir yasal düzenleme ve bir hukuk sitesine de son derece yakışıyor.. Gerçekten de Fenerbahçe'nin Avrupa kupası maçlarından sonra pek çok taraftar pişmanlık yasasından yararlanarak Galatasaray taraftarlığına geçiyor olsa gerek.

Ama alınan duyumlara göre bu taraftarların, Galatasaray'ın Fenerbahçe ile oynadığı maçlardan sonra "İlahi Pişmanlık Yasa"sından yararlanarak Fenerbahçe'ye geçen taraftarlar olduğu şeklinde de çok ciddi duyumlar var. Nitekim bu duyumlar Galatasaray'ın bu tip yasama çalışmalarının Fenerbahçe'yle her maç yapmasının ardından 3-5 ay bıçak gibi kesiliverdiği gerçeği ile de birebir örtüşüyor.. Ben nedenini bulamadım ama herhalde bir sebebi vardır..
Old 21-09-2002, 13:36   #19
ege

Bu iyiiiii...!!!
Hafiften bir fıkrayla başlamıştım:P
Eh Yasama işlemi yapılıncaya kadar da, yürürlükte olmayan bir suçtan sözedilmeyecek demektirrr

Bir gün bir yere yetişmek zorundayım,ama zamanlamam kötü oldu
ortalık Fenerbahçe konvoyu nedeniyle trafik kilit vaziyette..Kıyamet kopuyor, marşlar şarkılar bayraklar..Polisin birine yaklaştım; Şikayetciyim, bunlar Bu toplantı ve gösteri için gerekli izni aldılar mı??
Polis bana baktı, ne demek yani dedi,maç kazandılar hakları tabii..
Bende ne demek yani dedim, akşamüstü de benzine olan zamn dan dolayı ben kaybettim diye toplasam 50 kişyi alsak bayrakları başlasak kıyameti koparmaya "hükümet istifa!!" diye ne yapcaksınız??
Cevap aynen şöyle;
"Valla avukat hanım, ben EMİR KULUYUM.."
Eh Hadi bakalım; Bu yasaya aykırı EMRİ veren i bulun

Bugün kendim için Sinemaya gitme kararı aldımsağlıcakla kalın
Old 23-09-2002, 18:01   #20
ege

yoğun ve yorgun bir "pazartesi" olmalı..

Bir başka forumda tartışılan bir konumuz vardı;

"TERCİH HAKKI BÜYÜK BİR LÜKSTÜR."

"seçme şansımızın olması nadiren mümkün olur,
ve olduğu zamanlar bize sıradan gelir;

yeterince farkında olmadan,
pek düşünmeden tercih hakkımızı kullanırız..."

diyerek başladı bir çok görüş dile getirildi. Hukuk öğrenimi bizlere her olayı farklı gözlemleyebilme yetisi kazandırıyor.

Bu sebeple bu konuyu buraya da taşımak istedim,Ne dersiniz
Tercih Hakkı gerçekten Lüks mü? seçme şansımızı kullandığımız zamanları farkedebiliyormuyuz?
Old 24-09-2002, 23:40   #21
ege

Andre Gide, Dar kapı isimli kitabında, yaşanılanı değil yaşanılmayanın hikayesini anlatır;birbirlerini seven iki insanın bir türlü bir araya gelememesinin hikayesidir bu kitap.Ve birleşememelerinin nedeni başkalarından ziyade kendileridir, Kendi inançları, kendi korkuları önler onların aşklarının ifade edilmesini.Koca bir hayatı istediklerini yapamayarak geçiriri kitabın kahramanları.

Yaşamak istediklerimizle yaşabildiklerimiz arasında ortaya çıkan büyük uçurumun esas sorumlusunun aslında kendimiz olduğunu anlatır kitap.

Bütün bir kitap boyunca okuyucu hep aynı isyanı hisseder, söyleyin artık,birleşin artık, neden duygularınızı gizliyorsunuz, diye bağırmak ister.Ama kitabın kahramanları kendi yarattıkları o “dar kapıdan” geçemezler bir türlü,orda sıkışıp kalırlar...

Herkesin hayatı dar kapılarla çevrilmiştir aslında.

Rahatlıkla geçip feraha ulaşacağımız bir çok kapıyı kendi inançlarımız,korkularımız,endişelerimizle daraltıp kendimizi kendimize tutsak ettiğimizi çok geç farkederiz.

Yaptıklarımızdan ziyade, yapamadıklarımızdan daha çok pişman olmamızın gizli nedeni budur zaten, yaptıklarımızın sonuçleri kötü çıksa da,çıkan sonuçlarda bizimle birlikte başkalarıda sorumludur, başka birilerinin iradesi daha işin içine girmiştir,pişmanlığımızı ve öfkemizi başkalrının üstüne yıkabilir,pişmanlıktan kenndi payımıza düşeni azaltabiliriz.

Ama yapmadıklarımızdan duyduğumuz pişmanlığın bizden başka sorumlusu yoktur,bizden başka suçlu bulamayız,o pişmanlığı tek başına sahiplenmek zorunda kalırız.
.............
Yeni bir hayata başlarken, dar kapıları kırıp geçerken,arkamızda bırakacağımız acıların uzun selvileri olan eski bir mezarlık gibi gölgesini geleceğin üzerine sereceğini hissederiz.Gelecek temiz ve aydınlık bir yaz sabahaı gibi başlamayacak ,aksine geçmişle lekelenmiş bir halde başlayacaktır.

En çok o gölge korkutur bizi.
..........

Yaşam dar kapılarla dolu..

Yıkmalı mıyız o kapıları?

Duyduğumuz istek,günahı, acıyı, azabı silmeye yeter mi?

Yoksa günah korkusu geçmiş acılar,vicdan azapları geleceği mi karartır?

Neyi seçmeli insan?

O dar kapılar bizi yaşamama ya mı mahkum ediyor?

Kendi geçmişiyle hüküm giymiş birer mahkum muyuz?

Hayat kurtulamamanın hikayesi mi?

Kaybetmenin acısını yaşamadan kazanmanın lekesiz sevincini yaşamaya izin vermiyor Tanrı..
........
Bu dar kapılardan nasıl geçeceğimizi kendimiz öğreneceğiz...

Öğrenebilirsek eğer...

Ahmet Altan..(gece yarısı şarkıları..)
-------------------------------------------------------------------------------

40 lı yaşlara gelince kendimize önceleri sormaya korktuğumuz sorular ,hiç bir nezaket kuralına uymadan ,olduğu gibi,yalın ve acımasız bir şekilde karşımıza çıkıyor..Bu seferde hemen bir kılıf bulmaya çalışıyoruz bu soruları sorduranlara..
Old 25-09-2002, 22:18   #22
ege

Bu işte bi terslik var...
sukut ikrardan gelmediğine göre ,bu kadar okuyana rağmen yazan bulunmadığına göre,gümüşleri de ziyan ediyorum demektir..
kendimi misafir gibi hissediyorum
Old 26-09-2002, 16:46   #23
ege

MAHVOLMUŞ HAYATLAR

'ayni kadinla iki kez
evlenerek hayatimi mahvettim'demis
William Saroyan.

hayatlarimizi mahvedecek bir seyler
her zaman vardir,
William,
neyin veya kimin
bizi önce
bulduguna
bakar,
mahvolmaya hep
hazirizdir.

mahvolmus hayatlar
olagandir
bilgeler için de
ahmaklar için de.

ancak
o mahvolmus hayat
bizimki oldugunda,
iste o zaman
farkina variriz
intaharlarin,ayyaslarin,hapisane
kuslarinin,uyusturucu müptelalari
ve benzerlerinin.
varolusun
menekseler kadar,
gökkusagi
kasirga
ve
tamtakir
mutfak
dolabi
kadar
olagan
bir
parçasi
olduklarinin.

Charles Bukowski

-------------------------------------
Bukowski severmisiniz bilmem ama,
Öğrenciyken duvar gazetesi hazırlardık;yorum ve eleştiri olmadıkça duvar gazetesine yazar dururum artık..

Sn.Admin şu zıplayan oyuncakların adresini verirseniz buraya uygun Garfield resmi koyalım diyorum
Old 26-09-2002, 21:38   #24
Cest la vie

"Tercih hakkı bir lüks müdür?" diye sormussunuz.. Bence, tercih hakkı aslında bir lüks değildir,adı üstünde bir "hak"tır, ama o hakkı kullanmak/kullanabilmek bir lükstür. Hatta ve hatta tercih hakkımızın oldugunu görebilmek belki de lükslerin en büyüğüdür.. Görmek, istemek ve elde etmek.. İşte bu üçgen, belki de bizim dar kapılardan süzülmemizi, süzülemediğimiz yerde o kapıları kırmamızı sağlayacaktır..

Seçme şansımızı kullandıgımız zamanları fark edemiyorsak, tercih haklarımızı kullandığımız için değil, tercih haklarımızı kullanmaya mecbur olduğumuz için seçim yapıyoruz demektir. O zamansa seçilen tercih bir tesadüfe dönüşür, diğer seçeneklerin bize ne kazandıracağını,ne kaybettireceğini düşünmeden, bilmeden, körlemesine tercih yapmıs oluruz ve gelecekte kendi geçmişimizle hüküm giymiş mahkumlar olarak yaşamımızı sürdürürüz.. "Bana bu seçenekler verildi ben de en makul olanını seçtim, başka şansım yoktu ki" cümlesini kurarak kendi hatalarımızı başkalarıyla paylaşırız..
Old 26-09-2002, 22:04   #25
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

GÜNEŞİN YÜZÜ

güneşin yüzü denli muhteşemdir boğalar
ve bayat kalabalıklar için öldürseler de onları,
boğadır ateşi yakan,
her ne kadar korkak boğalar da varsa da
korkak matadorlar ve korkak erkekler gibi,
genel olarak boğa saftır
ve saf ölür
sembollerden, hiziplerden ya da sahte aşklardan uzak,
ve onu sürükleyip götürdüklerinde
ölen bir şey olmaz,
bir şey geçmiştir
ve neticede kokuşmuş olan,
dünyanın kendisidir.

Charles Bukowski
Old 26-09-2002, 23:33   #26
ege

Çok güzel la vie
sadece şuna katılmak istemiyorum kendi adıma; "mecburen" kullandığımız seçimler "hata" olmaz..
Eğer "hata" farkındalığında isek sahip olduğumuz bir seçme şansı vardır..

şu günlerde gündemde olan bir film de geçen bir söz vardı" hata yoktur! yaptıkların yada yapmadıkların vardır..."

Tabii gerek bireysel ,gerekse toplumsal yaşam biçimimizi belirleme sırasında "makul olanı seçmek" geleceğimizde geçmişimizle hüküm giymek durumunda bırakıyor bizi..(buna yürekten katılıyorum)

şu sıralar toplum olarak yine adı "seçim" olan bir "eylemle" karşı karşıyayız
sunulan seçeneklerden hiç birini "seçmeme" şansımı deneyeceğim
Old 27-09-2002, 00:04   #27
ege

Öyle berbat hissediyordum ki kendimi
eskiden hüzün denirdi adına
ama her ne dersen de
o kadar da kötü değil
çünkü ışığın bu saatinde
diyelim ki sabahın 5 buçuğu
hala bir parça viskim
dolayısıyla da
bir şansım var.

C.Bukowski (Pansiyon Manzumeleri'nden)
.................................................. .........................

Sevgili kayar gitmeden önce bende bir tane daha Bukowski ekleyim dedim..
Old 27-09-2002, 13:49   #28
ege

Bağırsam Uçurum Gibidir Sesim

elimi versem uzaklarda biri var
uzaklarda biri..bağırsam uçurum gibidir sesim
ben nerede ölsem ölümüme bir hırçın ay dolanır
uzaklarda yeni yazlara soyunur kentler
yeni sarhoşlara sorhoşluklara
ve yaşanır haritalara,tostlara,hava durumlarına göre
ve yasalara
/y a s a l a r a g ö r e u z a k l a r d a b i r i y o k
b a ğ ı r s a m y a s a d ı ş ı d ı r s e s i m!/

konuşma :sansür sonra,yürüme:ölüm!
yaralı
çarşılar
gibidir
sesim
ellerim,uzaklığım karalı çarşılar gibi..

uzaklarda bütün çiçeklerin adını sayarım
gelmez!
hedefi sapmıştır bütün kurşunların,bağırışların
yalnızlık ölmez!

gün
dinince
dinmeyince ben
bağırsam uçurum gibidir sesim...

Yılmaz Odabaşı

---------------------------------------------
Old 28-09-2002, 22:56   #29
Armağan Konyalı

Varsayılan gümüşlük

Sayın Ege,

Gümüşleriniz piyasayı sardı.
Ben de altınlarımı gümüşe tahvil etmeye karar verdim. :-)

Bu değişikliğin nedeni, sizin gümüşlerinizin misafir takımı olmayıp,
tarafımızdan zevkle her gün izleniyor odugunu sizin bilginize sunmak ve teşekkur etmektir.

Kendinizi misafir gibi hissetmeyiniz. Siz buranın ''aydınlatmalı tavan vantilatörüsünüz'' Yazdıklarınız hem aydınlatıcı hem de ferahlatıcı.

Kendi şiirlerinizi de bekleriz. O zaman belki hykayar da şiirlerini bizimle paylaşır. C'est La Vie'nin sevdiği tür ise ''taşlamadır'' :-)))
Ben yazmayacağım; yazsam, uçurum gibidir şiirim.... Kural tanımaz, zaman mekan tanımaz... İpsiz uçurtma gibidir şiirim,
yükseldikçe yükselir taaa ki son nefesime kadar...

Ama ustad-i azamdan da muazzam şairimiz Sayın Nus'tur. Ve kendisini hanidir özledik.

Sitemize hoşgeldiniz. Artık biz sizin misafiriniziz. Başımızın üstünde (aydınlatmalı bir) yeriniz var.

Saygılarımla

Bir Dost
Old 29-09-2002, 15:24   #30
Av.Mehmet Saim Dikici

Su sesi..

susuzluğumuzun işareti,
hayatın kaynağı,
sıvının has'ı,
olan ama, olmayan rengin kendisi..

Kadın sesi,

neşemizin başlangıcı ve sonu,
kalbimizin titrek atışı,
dırdırın tezi,
ve inceliğin hayali portresi,

Para sesi,

Elverişsizlik adına namussuz nesne,
varlığı ile neş'enin başlangıcı ve sonu,
İstanbul hatırası ve..
ve ...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi