Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Erciyes Hukuk'lular..

Yanıt
Old 07-09-2007, 20:09   #1
hcldmrky38

Varsayılan Erciyes Hukuk'lular..

Merhabalar,

Kayseriliyim ve bu yıl Erciyes Hukuk Fakültesi'ni kazandım,
site gerçekten çok güzel, çok hoşuma gitti,
acaba erciyes hukuktan kimler var yardımcı olabilecek, engin tecrübelerini paylaşabilecek...
Okul başlamadan öğrenmek isterim az çok beni neyin beklediğini...
Old 08-09-2007, 12:37   #2
Av. Seda Üstün Tuğ

öncelikle merhabalar..ben de erciyes hukukluyum..2.sınıfa geçtim.şanslı olduğunu söylemem gerekir çünkü çok okulda çok sıcak bir ortam var..mevcut az olduğu için hocalarla bire bir görüşme imkanın oldukça fazla..ve bizler bu yıl daha çok kültürel yönü ağır basan bir dergi çıkarmak,film günleri yapmak istiyoruz..okul çok yeni bu yüzden onu geliştirmek bizim elimizde..umarım aramıza katılır bize yardımcı olursun..
dersler içinse diyebileceğim zevkli ama zor.birinci sınıf basit ama yine de çalışmak gerekiyor..bence iyi bir karar vermişsin..
şimdiden böyle bir siteye üye olman çok güzel.zira geçen yıl buraya ilk üye olan bendim.sonrasında birileri daha geldi bizim okuldan..başka sormak istediğin bir soru olursa mail adresim: ustunseda55@hotmail.com

aramıza hoşgeldin.yolun açık olsun..
Old 08-09-2007, 16:47   #3
fatih demir

slm ben ikinci sınıftayım ve erciyes hukuk fakültesine yatay geçiş hakkı kazandım biraz bilgi verebilir misiniz acaba geçsem mi diye tereddütlerim var da...
Old 08-09-2007, 19:10   #4
Av. Seda Üstün Tuğ

Varsayılan selamlar...

sayın fatih demir;
hangi fakülteden geçiş yaptığınızı bilemiyorum..o nedenle herhangi bir karşılaştırma yapamayacağım.eğer gelirsen muhtemelen aynı sınıfta olacağız.sınıf olarak çok şanslı olursun.çünkü çok kailteli insanlar ve hoş bir ortam var.okul küçük ve az insan var.iletişim açısından iyi ama bazen bu dar çevre bizi sıkıyor.fakültemiz kampüste çok yukarıda kalıyor;fakat yine de bize güzel görünüyor her şey.eğer kalabalık bir yerden geliyorsan biraz şaşırırsın ama eminim okuldaki arkadaşlıklar seni tatmin edebilir.bizden üst devredekilerde çok iyi..
eğitimine gelince..güzel,kaliteli bir eğitimi var.hocalarımız ve biz birbirimizle iletişim halinde kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz.duruşmalar oluyor sınıflar arasında.okulda duruşma salonumuz mevcut.bazı davalara adliyeden hakim ve savcılar geliyorlar,böylelikle daha da güzel oluyor davalar.sosyal aktivite açısından geriyiz;ama bunu bizim düzeltmemiz gerekiyor.şimdilik bu kadar.karar senin..

Old 08-09-2007, 22:24   #5
adalet tanrıçası

Mutlu Hoşgeldinizzzz

Arkadaşlar merhaba,ben de Erciyes Hukukluyum.Öncelikle hoşgeldiniz fakültemize... Fakültemiz üniversite merkez kampüsünün biraz yukarısında bulunuyor dolayısıyla kampüs hayatından uzak kalıyoruz ancak biz kendi kendimize yetmeyi de öğrendik Bu sene yeni mezun verecek olan fakültemizin öğrenci sayısının az olması sebebiyle hocalarımızla iletişim kurma açısından hiç sıkıntı çekmiyoruz.Sınav sistemi ve notlara gelince çok da kolay bir fakültede bulunduğumuzu söyleyemeyeceğim ayrıca sosyal imkanlarımız da biraz kısıtlı.Kayseri hakkında da çok olumlu düşüncelerim yok maalesef ama herşeye rağmen arkadaşlıklar güzel... Yeni gelen arkadaşlara her konuda yardımcı olmaya çalışırım.Görüşmek üzere...
Old 08-09-2007, 22:34   #6
adalet tanrıçası

Soru

Sevgili Fatih,
Bu konuda tereddütlerin varsa öğrencisi olduğun fakülteden bizim okula yatay geçiş yapan arkadaşlarla irtibata geçmeni öneririm.Bu konuda sana yol gösterecek,en azından tereddütlerini giderecek en önemli kişiler sanırım o arkadaşlardır.Zira biz pek tarafsız olamayabiliriz...
Old 08-09-2007, 23:50   #7
hcldmrky38

ya böyle cevapları görünce kendimi çok şanslı hissetmeye başladım, çok güzel bi ortam bekliyo beni sanrım,
umarım herşey çok güzel olur,
çok teşekkür ederm şimdiden ilginiz için....
Old 09-09-2007, 14:04   #8
fatih demir

görüşleriniz için teşekkür ederim ben erzincan'da okudum birinci sınıfı yani pek de büyük ve kalabalık sayılmaz erciyes'e nazaran sadece 30 kişi fazla mevcut vardı ama sınıfın birbiriyle pek kaynaşmış olduğu da söylenemezdi.Verdiğiniz bilgilerden sonra geçme isteğim daha da arttı bu yüzden teşekkür ediyorum görüşmek dileğiyle..
Old 11-09-2007, 23:16   #9
adalet tanrıçası

Mutsuz

Bu sitede başka Erciyes Hukuklu arkadaş yok mu acaba????
Old 16-09-2007, 13:59   #11
avu.zahide

fatih demir merhaba.bende yatay geçiş düşünüyorum.kaç ortalamayla yatay geçiş yaptın...bilgi verirsen sevinirimm...herkese başarılar...
Old 21-09-2007, 21:37   #12
fatih demir

3.15 ile erciyes'e yatay geçiş yaptım ben;fakat başvuru süresi geçmemiş olan bir iki fakülte kaldı.Bahar döneminde kontenjan açan fakültelerde var onları da bekleyebilirsiniz..
Old 21-09-2007, 22:49   #13
The_Turk

Merhaba arkadaşlar Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Erciyes Üniversitesi'ne yatay geçiş yaptım.3. sınıfa başlayacağım. Herşeyden önce memleketimde okumak güzel. Umarım dediğiniz gibi sıcak bir ortam vardır.Hep birlikte başarılı olmak dileğiyle.Saygılar.
Old 17-01-2009, 21:55   #14
utkuergi

Varsayılan Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3. ve 4. sınıfların dikkatine

Arkadaşlar 3. ya da 4. sınıfta olan arkadaşlarla paylaşmak istediğim bir konu var. Fefalaselrond@hotmail.com adresine bu okulda okuduğunuzu yazarsanız (ya da boış mail atın) size ulaşıp konuyu aktaracağım. Teşekkür ediyorum
Old 26-01-2009, 20:46   #15
adalet tanrıçası

Soru

Sayın Utku Ergi ,
Paylaşmak istediğiniz konu ne ile ilgili acaba?
Old 29-08-2009, 01:32   #16
yesimgencay

Varsayılan selam

Alıntı:
Yazan hcldmrky38
Merhabalar,

Kayseriliyim ve bu yıl Erciyes Hukuk Fakültesi'ni kazandım,
site gerçekten çok güzel, çok hoşuma gitti,
acaba erciyes hukuktan kimler var yardımcı olabilecek, engin tecrübelerini paylaşabilecek...
Okul başlamadan öğrenmek isterim az çok beni neyin beklediğini...
meraba.ben yeşim.erciyes üni hukuk fakü. 3. sınıf öğrencisiyin fakülteden memnunum ama bekkentilerin fazla yüksek olmasın derim
Old 29-08-2009, 21:21   #18
advocatus diaboli

Ben selçuktayım ama bu sene sevdiğim bir arkadaşım kazandı erciyesi, ona ve hepinize başarılar...
Old 12-10-2009, 23:09   #19
Eirene

merhaba arkadaşlar...
erciyes hukuk fakültesini bu sene kazandım ve 1. sınıftayım.dersler başaladı, 2-3 hafta oldu ama çoğu terime yabancı olduğum için henüz tam olarak bişey anladığım söylenemez... sizce nasıl bir çalışma yönetemi izlemeliyim ,vizelere nasıl çalışmalıyım üst sınıflar bilgilendirirlerse sevinirim teşekkürler...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,05047011 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.