Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Uzaklaştırma kararına itiraz edilmiş

Konuyu Kilitleyin
Old 27-01-2023, 22:44   #1
Konuk

Varsayılan Uzaklaştırma kararına itiraz edilmiş

Merhabalar, ben 1 hafta önce 1 ay süreli uzaklaştırma kararımı aldım. Bugün eşimin karara itiraz dilekçesi verdiğini öğrendim. Ben hergün korkuyla yaşıyorum,rüyalarımda bile beni boğmaya çalıştığını görüyorum,asansörün kapısı kapanma sesini duyduğum anda bile kalbim sıkışıyor,kapı gıvırdasa yerimden hopluyorum,ben bu korkuyla sokağa ble çıkamıyorken hakim bu kararı bozarsa eşim tekrar evemi gelebilecek,ben kendisi evde yokken bile korkudan uyuyamıyorken bu karar bozulursa benim ne yapmam gerekir. Eşimi eve almazsam suçmu olur,yada zorla çlingir getirip kapıyı açıp evime girebilirmi,ben çok korkuyorum . ne yapacağım ben.
Old 08-02-2023, 00:56   #2
Konuk

Varsayılan Pedegog görüşmesi

Uzwklaştırma kararı için dilekçemde çocuklarımın gözü önünde boğazımı sıkarak öldürmeye çalıştığını,beni bir dahaki seferr öldürmye yemin ettiğini yazmışdım. Çocuklarım 2014 doğumlu 3.sınıfa gidiyor,diğeri 2015 doğumlu 2.sınıfa gidiyor,en küçük çocuğumda 2019 doğumlu okula gitmiyor,bugün adliye psikoloğu aradı eşim çocuklarıyla görüşmek istiyormuş bunun için hrpimizin psikoloğa gelmemizi istedi,4 yaşındaki çocuğumla da g rüşeceğini ona göre rapor vereceğini söyledi, büyük çocuklarım babayı görmek istemiyorlar,çünkü babaları onlarıda sopayla eline ne geçerse döverdi ben korurdum çocuklarımı zor alırdım elinden,çocuklarım şuan çok korkuyorlar anne bizi babamıza verme bizi kim koruyacak sende yoksun diye,hatta oğlum anne bunları düşününce mideme birşeyler oluyor anne kendimi kötü hissedyorum dedi, şimdi babasıyla görüşme kararı çıkarsa çocuklarım gitmek istemezse ne yapmamız lazım, bu konuda yol gösterebilirseniz çok sevinirim. Hepinizden ayrı ayrı Allah razı olsun
Old 10-02-2023, 04:19   #3
Konuk

Cevabınız için ne kadar teşekkür etsem az,Rabbim işinizi gücünüzü rast getirsin,hayırlı,sağlıklı uzun ömürler versin sizlere. Bugün psikolog benimlede,çocuklarımlada görüştü, eve bakmaya geleceğini söyledi, psikoloğun vereceği karardan nasıl haberdar olurum?
Benim uzaklaştırma kararım 20 şubatta doluyor,zaten 1 ay süreli çıkmıştı karar.18 ocakta başvurmuşdum,20 ocakta aile mahkemesi onaylamıştı,kendim 24 ocakta emniyete giderek evrakımı bulmalarını sağlayarak kararımı tebliğ almışdım. Şimdi ben halen korku içindeyim,aynı evde yaşamak istemiyorum, bu kararın uzatılması için ayın 13 de tekrar dilekçe versem erken mi olur ilk karar 1 hafta içinde tebliğ olduğu için, bu sürenin uzatılması için ne yapmam gerekiyor,çok teşekkür ederim.
Old 10-02-2023, 10:50   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Kararın verildiği tarih gelmeden bir kaç gün önce, kararı evren mahkemeye bir dilekçe vererek ve açıklama yaparak kararın uzatılmasını talep edebilirsiniz.

Süreyi kaçırırsanız yeni bir talepte bulunmanız gerekir ki elde bir karar varken onu uzatmak en iyisi.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almak yararınızadır.
Old 12-02-2023, 10:09   #5
Konuk

Allah razı olsun Habibe Hanım,Rabbim nu isteğiniz varsa önünüze sersin.
Uzaklaştırma kararım devam ediyor az önce mutfak penceredinden dışarı bakıyordum,eşimi apartmanın önünden elinde poşetlerle geçerken gördüm,apartmanın sığınağında kilerimiz var,ordaki eşyalarımızı almış olmasından şüphelendim, bu suçmudur,arabasınıda biraz ilerideki xx marketin önüne parketmiş,arabasınıda gördüm, bu suç ise ne yapmam gerekiyor,kamera kayıtlarından da görülür mü,çok korktum,halen elim ayağım titriyor şuan.
Old 12-02-2023, 11:16   #6
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Mahkemece verilen karardaki tedbirleri dikkatlice inceleyin. Bulunduğunuz yere veya konutunuza yaklaşmama kararı varsa ve hatta kaç metreye kadar yaklaşma yasağı olduğu yazılmış ise, bu yasağa aykırı davranma sebebi ile polisi arayarak şikayet edebilir, fotoğraf ve tanık beyanı ve kamera kayıtları dahil delillerinizi bildirebilirsiniz.

Koruma kararına aykırılık halinde savcılık düzenlediği evrakı Aile Mahkemesine gönderecek ve Aile Mahkemesi ihlali değerlendirmek için duruşma günü belirleyebilecek ihlalin sabit olması halinde 3 günden 10 güne kadar zorlama hapsi kararı verebilecektir.

Bu şikayetinizi doğrudan Aile Mahkemesine de yapabilirsiniz.
Old 14-02-2023, 14:41   #7
Konuk

Habibe Hanım hergün size o kadar çok dua ediyorum ki, Rabbim işinizi,gücünüzü rast getirsin, gönlünüzden ne geçiriyorsanız ettiğiniz bütün duaları Rabbim kabul etsin,size hayırlı sağlıklı uzun ömürler versin inşallah.
ben eve gelen psikoloğada beni arayan asayişdeki polisede eşimi apartmanın içinden çıkarken gördüğümü sığınaktaki kilerden erzaklarımızı aldığını söyledim, sadece size birşey yaptımı dediler bende bana birşey yapmadı ama eşimi görünce çok korktum her an sığınaktaki kilerimizden birşeyler almasından rahatsız olduğumu söyledim hiç ilgilenmediler. Kararda bulunduğu,konuta,okula,iş yerine yaklaşamaz yazdığı halde pek önemsemediler. kızımı arayıp rahatsız ettiğini de söylediğimde çok ilgilenmediler.
bende boşanma davası açtım 13 şubatta, uzaklaştırma kararım 20 şubatta bitiyor. bu sebeplerden dolayı tekrar uzaklaştırma kararı uzatılabilir mi, bana elinde somut birşey yok karar uzatılamaz dediler. ben gene de dilekçemi yazacağım, boşanma davası açmış olmama uzaklaştırma kararının uzatılması için yeterlimidir. teşekkür ederim.
Old 14-02-2023, 20:17   #8
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1- Kararın uzatılmasına ilişkin:""10.02.2023 tarihli cevabını aynen tekrarla:Kararın verildiği tarih gelmeden bir kaç gün önce, kararı evren mahkemeye bir dilekçe vererek ve açıklama yaparak kararın uzatılmasını talep edebilirsiniz.
Süreyi kaçırırsanız yeni bir talepte bulunmanız gerekir ki elde bir karar varken onu uzatmak en iyisi
.""

Boşanma davası açıldıktan sonra tedbir kararları boşanma mahkemesince verilecektir.

2- Eşinizin tedbir kararına aykırı davranması sebebiyle kararı veren mahkemeye şikayet dilekçesi verebilirsiniz.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi