Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Hakkında Yazışmalar Siteyle ilgili sohbet ve tartışmalar ile teknik yardım içeren mesajlar. (Bu alan, yeni konulara kapalı ve mevcut konulara yanıt eklemeye açıktır)

THS twitter hesabı

Yanıt
Old 21-09-2012, 10:48   #1
Av.Ali ÇİTİL

Varsayılan THS twitter hesabı

Sayın THS üyeleri,

THS'ye ait Twitter hesabı oluşturulsa çok faydalı olacağı düşüncesindeyim.(ben bulamadım)Sosyal medyada da THS'nin yer alması gerekir.Site yöneticilerimiz,üstadlarımız bu konuyu değerlendirirler ve düşüncelerini bizlerle paylaşırlarsa sevinirim.

Sorumun meslektaş sorusu olarak değerlendirilmemesi halinde ilgili yere taşınması rica olunur.
Old 21-09-2012, 11:19   #2
Admin

Sayın Av.Ali ÇİTİL,

Öncelikle öneriniz için teşekkürler.

Türk Hukuk Sitesinin neden twitter hesabı, facebook sayfası yok soruları sık soruluyor. Bu soruyu genelde "Biz niye oralarda hesap açalım, twitter'la facebook gelsin, THS'de hesap açsın!" şeklinde cevaplandırdığımı arz ettikten sonra asıl sebebi belirtmek istiyorum: Facebook sayfası veya twitter hesabının bize THS'de yapamadığımız yeni bir işlev/yarar sağlamayacağına inandığımız için bu platformlara girmiyoruz.

Örneğin sizin verdiğiniz örnek olan twitter için konuşursak, bir twitter hesabımız olursa, o hesabı kullanarak bir takım bildirimler yapacağız. O bildirimleri bizim zaten ana sayfamızda, Site Haberleri alanında vs. yapma şansımız var. Üstelik twitter'ın aksine 255 karakterle vs. sınırlanmadan. Site ana sayfamızdan bir duyuru yaparak günde 70.000 tekil ziyaretçiye ulaşırken, aynı duyuruyu neden bir de twitter de yapalım soruna tatmin edici bir cevabımız olmadığı için böyle bir hesap açmadık bugüne kadar.

Bu durumda haklı olarak diğer siteler neden yapıyor diyebilirsiniz. Pekçok site internet nufusunun yoğun olarak bir araya toplaştığı twitter/facebook gibi platformlarda yer alarak, bu platformlardan kendi sitesine yeni ziyaretçi/üye akışını sağlamaya çalışıyor, o nedenle bu platformlarda yer almayı tercih ediyor. Türk Hukuk Sitesi olarak bizim ise böyle bir kaygımız veya hedefimiz yok.

Bu açıdan bir twitter/facebook hesabı açılması her ne kadar karşı olduğumuz bir durum değilse de, sadece işlevine/yararına çok inanmadığımız bir uygulama.

Ancak elbette konuyu burada tartışmak ve değişik görüşleri almak yararlı olacaktır, o nedenle gündeme getirdiğiniz için teşekkürler.
Old 21-09-2012, 11:46   #3
Av.Ali ÇİTİL

Alıntı:
Yazan Admin
Sayın Av.Ali ÇİTİL,

Öncelikle öneriniz için teşekkürler.

Türk Hukuk Sitesinin neden twitter hesabı, facebook sayfası yok soruları sık soruluyor. Bu soruyu genelde "Biz niye oralarda hesap açalım, twitter'la facebook gelsin, THS'de hesap açsın!" şeklinde cevaplandırdığımı arz ettikten sonra asıl sebebi belirtmek istiyorum: Facebook sayfası veya twitter hesabının bize THS'de yapamadığımız yeni bir işlev/yarar sağlamayacağına inandığımız için bu platformlara girmiyoruz.

Örneğin sizin verdiğiniz örnek olan twitter için konuşursak, bir twitter hesabımız olursa, o hesabı kullanarak bir takım bildirimler yapacağız. O bildirimleri bizim zaten ana sayfamızda, Site Haberleri alanında vs. yapma şansımız var. Üstelik twitter'ın aksine 255 karakterle vs. sınırlanmadan. Site ana sayfamızdan bir duyuru yaparak günde 70.000 tekil ziyaretçiye ulaşırken, aynı duyuruyu neden bir de twitter de yapalım soruna tatmin edici bir cevabımız olmadığı için böyle bir hesap açmadık bugüne kadar.

Bu durumda haklı olarak diğer siteler neden yapıyor diyebilirsiniz. Pekçok site internet nufusunun yoğun olarak bir araya toplaştığı twitter/facebook gibi platformlarda yer alarak, bu platformlardan kendi sitesine yeni ziyaretçi/üye akışını sağlamaya çalışıyor, o nedenle bu platformlarda yer almayı tercih ediyor. Türk Hukuk Sitesi olarak bizim ise böyle bir kaygımız veya hedefimiz yok.

Bu açıdan bir twitter/facebook hesabı açılması her ne kadar karşı olduğumuz bir durum değilse de, sadece işlevine/yararına çok inanmadığımız bir uygulama.

Ancak elbette konuyu burada tartışmak ve değişik görüşleri almak yararlı olacaktır, o nedenle gündeme getirdiğiniz için teşekkürler.

Sayın Admin;

Aslında THS üyelerinin birbirini takip etmeleri açısından düşünmüştüm.THS çatısı altında toplanmak kolay olur düşüncesiyle böyle bir öneri de bulundum.Kısa bilgi paylaşımlarının işimizi kolaylaştıracağını düşünüyorum.Örneğin İstanbul Adalet Sarayına benden önce gitmiş olan bir meslektaşımın atmış olduğu tweeti okuyup adliyenin gündemdeki duruşmalar nedeniyle çok kalabalık olduğunu öğrendim.Bir diğer meslektaşımdan trafiğin kapalı olduğunu öğrendim.Örnekler çoğaltılabilir.Aslında paylaştığımız anlık iletiler takipçilerimizin işini kolaylaştırmaktadır.Tabi arada karışık ruh halleriyle ilgili durumlar,üzüntüler,sevinçler de paylaşılmaktadır. Ben THS üyelerinin takipçisi olmaya çalışacağım.Takip edenlerin de her zaman takipçisi olacağım.

Saygılar
Old 27-09-2012, 13:34   #4
Adli Tip

THS'deki bazı tartışmalar, hem güncel, hem yol gösterici hem de çok özgün fikirler içeren tartışmalar olabiliyor.

Anasayfamızda yayımlanan, Hukuk Etkinlikleri, Hukuk Sohbetlerinden Seçmeler gibi bazı konu başlıklarının THS web sitesine sürekli girmeyen kişiler tarafından da duyulması gibi bir amaca hizmet edebilir twitter hesabı.

Ne faydası olur tartışılabilir de; olsa, bir zararı da olmaz sanırım.
Old 27-09-2012, 14:51   #5
carlito

Bence faydası olmaz hatta sitemizin ciddiyetine gölge dahi düşürebilir.Anlik cevaplarla konu ve öz zarar görebilir .
Old 28-09-2012, 09:23   #7
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Av. Peitho Minerva
Twitter sayfasindan ziyade andriod ve ipad uygulamasi olsa super olur

Bu uygulamalar ekstra maliyet ve uğraş gerektiriyor bildiğim kadarıyla. Ama olsa süper olur, onda haklısınız.

Twitter hesabında ise yapılacak şey çok basit: Site yönetimi, bu konuda bir görevelendirme yapacak ve görevli site yöneticileri, açılan hesapta, THS'deki bazı başlıkların linkini verecek. Hepsi bu.
Old 28-09-2012, 15:39   #8
Av. Feyza Altun

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Bu uygulamalar ekstra maliyet ve uğraş gerektiriyor bildiğim kadarıyla. Ama olsa süper olur, onda haklısınız.

Twitter hesabında ise yapılacak şey çok basit: Site yönetimi, bu konuda bir görevelendirme yapacak ve görevli site yöneticileri, açılan hesapta, THS'deki bazı başlıkların linkini verecek. Hepsi bu.

Aslında bu uygulama ücretli yapılabilir 1 TL 5 TL ne ise. O zaman maliyeti de karşılanmış olur. Sonuçta hepimiz indiririz bunu böylece THS tabletlerde ve tüm smartphone'larda her yerde kolayca okuyabileceğimiz bir kaynak olur
Old 28-09-2012, 15:42   #9
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av. Peitho Minerva
Aslında bu uygulama ücretli yapılabilir 1 TL 5 TL ne ise. O zaman maliyeti de karşılanmış olur. Sonuçta hepimiz indiririz bunu böylece THS tabletlerde ve tüm smartphone'larda her yerde kolayca okuyabileceğimiz bir kaynak olur

Ne gerek var ki? Forum biçiminde olduğu için zaten rahat okunuyor.
Old 28-09-2012, 15:52   #10
Av. Feyza Altun

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Ne gerek var ki? Forum biçiminde olduğu için zaten rahat okunuyor.

TABLET VE SMARTPHONE'LARDA uyumlu olmadığı için; evet sayfa internetin her çektiği yerden açılıyor ama pratik değil; yavaş yüklüyor; sayfa zamanaşımına uğruyor. Uygulama olursa jet hızıyla çalışır.

Telefondan girip bir konuya cevap vermeye çalışın hele eziyet resmen.
Old 28-09-2012, 15:55   #11
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av. Peitho Minerva
TABLET VE SMARTPHONE'LARDA uyumlu olmadığı için; evet sayfa internetin her çektiği yerden açılıyor ama pratik değil; yavaş yüklüyor; sayfa zamanaşımına uğruyor. Uygulama olursa jet hızıyla çalışır.

Telefondan girip bir konuya cevap vermeye çalışın hele eziyet resmen.

Son 4 yıldır forumlarda yazdıklarımın en az yarısı telefonla yazılmıştır.
Old 28-09-2012, 16:01   #12
Av. Feyza Altun

O zaman ben hemen yetkili satıcıya gidip sizin telefonunuzdan satın alıyorum BEnimki mi dandik
Old 28-09-2012, 23:05   #13
carlito

Varsayılan Tahammül edebilenler icin sadece bir fikir..

Ömrü hayatında o da bindebir itirazın iptali veya itm'de şikayet davalArindan başka davaya girmemiş a-vukat lar biliyorum ben.. Seri icra com siteleri face'de ve twitterda yeterince mevcut..
Ths' mize gölge etmesinler yeter..

İcra baroları kurulsa talep olur , eğer bulunduğum sehirde 8000 avukattan 6000 kusuru sırf icraciysa, icraci bakanlıklar gibi..
Old 28-09-2012, 23:13   #14
carlito

Varsayılan Ths

Her davanin sonu icradir diyen Meslektaslarimi duyar gibiyim..
Sitemizin kurulus tarihi Twitter'dan ve Fscebook'tan eski diye biliyorum. O zaman ( eğer izin verirsek)!onlar bize katılsın :-)))
Old 04-10-2012, 11:04   #15
Av.Ali ÇİTİL

Alıntı:
Yazan Av. Peitho Minerva

Telefonumun ekranında THS'nin uygulamasını göreceğimiz günlerde gelir umarım.
Old 04-10-2012, 11:08   #16
Av.Ali ÇİTİL

Alıntı:
Yazan Adli Tip
THS'deki bazı tartışmalar, hem güncel, hem yol gösterici hem de çok özgün fikirler içeren tartışmalar olabiliyor.

Anasayfamızda yayımlanan, Hukuk Etkinlikleri, Hukuk Sohbetlerinden Seçmeler gibi bazı konu başlıklarının THS web sitesine sürekli girmeyen kişiler tarafından da duyulması gibi bir amaca hizmet edebilir twitter hesabı.

Güzel bir fikir uygulamaya geçirilirse çok faydalı olacağını düşünüyorum.

Ayrıca örneğin Meslektaş Soruları Alanında sorulan sorulara cevap verme ya da soru sormamız halinde de daha hızlı yanıtlar alabilme imkanı buluruz.
Old 04-10-2012, 11:18   #17
Av.Ali ÇİTİL

Alıntı:

Sayın adli tıp'ı destekliyorum.Gerekirse elimden gelen katkıyı sağlarım.
Old 28-12-2012, 11:40   #18
Av. Taner BAŞ

Alıntı:
Yazan Av. Peitho Minerva

Apple store bir uygulamanın yayında kalabilmesi için yayıncının yıllık 99 $ ödemesi gerekiyor. Bu Android marketlerde bir kereye mahsus 25 $ ile sınırlı.

Türk hukuk sitesi kendi yazılımında bile bir hayli karışık bir site kanaatimce; bu nedenle sitenin yazılımını yapmak için yazılımcılar gerçekten iyi rakamlar isteyeceklerdir.

Ancak facebook sayfası açılması halinde; yazılımında yardımcı olarak facebook sayfasını en azından android ekranından takip edilebilecek bir uygulama yapılabilir. Hatta bu uygulamayı ben de yapmaya çalışırım.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama

Forum Listesi