Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

bakim nafakasi davasi ve adreste bulunamama

Konuyu Kilitleyin
Old 29-01-2008, 14:47   #1
Konuk izmitli

Soru bakim nafakasi davasi ve adreste bulunamama

selamlar saygilar,ben esim evi terk ettigi veban bakmadigi ici bosanmadan nafaka ödemesi talebiylo dava actim.fakat mahkeme esimin adresini bulamadig ve teblig edemedigim icin zadikca uzadi.yaklasik olarak 1 senedir sürüyor.nasil bir yol tavsiye edesiniz.bir senedir cocuklarimin ve etrain yardimlariyla kira ödeyip gecinmeye calisiyorum.saygilarimla
Old 29-01-2008, 16:18   #2
Themis99

Sayın Konuk,
Bir davada, davalıya tebligat yapılması ve onun davanın açıldığından haberdar edilmesi zorunlu bulunmaktadır.
Tebligatın yapılması usulleri Tebligat Kanununda gösterilmiştir.

Mahkemece emniyet araştırması , kurumlardan ve SSK 'dan sorulması gibi yollara başvuruldu ve bir sonuç alınamadı ise ilanen tebligat yapılması gündeme gelir.
İlanen tebligatta mahkeme,davalı hakkında bir dava açılmış olduğunu bir gazetede ilan edilerek davalıya duyurulmasına karar verir. Gerekli masraf davacıdan alınır.
Mahkemeden; mahkeme masraflarını karşılayacak durumda olmadığınızı beyan ederek adli yardım kararı verilmesini talep edebilirsiniz . Mali durumunuzun iyi olmadığını fakirlik belgesi , kurumlardan maaş almadığınızı gösteren yazılarla ve benzeri kanıtlayabilirsiniz.

Dosyanızda tüm araştırmalar yapıldı mı ? bilemiyoruz.
Tedbir nafakası bağlandımı ? Eğer bağlanmadı ise mahkemeden dava sonuçlanıncaya kadar tedbir nafakasına hükmedilmesini isteme hakkınız bulunmaktadır.
Sorununuzun her aşamasında bir avukatın hukuki yardımından faydalanmanız; mali durumunuz uygun değil ise bulunduğunuz ilde ki baronun adli yardım kurumuna müracaat etmeniz önemlidir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi