Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

İstanbul Üniversitesi Öğrencileri Nerdesiniz?

Yanıt
Old 01-09-2007, 18:42   #121
theAYKINs

slm ben geçen sene kazandım ist huk fakat ilk senemde çakıldım belki gereken önemi vermedim ama bahane de aramadım ama üzülmüyorum zaten 5 senede bitiren bi sene 4 sene de bitiren 4 sene kaybeder dimi
Old 01-09-2007, 18:46   #122
theAYKINs

Alıntı:
Yazan Emre_GENC
Arkadaşlar bana
Kadırga erkek yurdu çıktı
orda kalan bilgi verebilir mi?
Odalar kaç kişilik ve
okula olan uzaklık gibi...
emrecim kadırga da kalmadım ama kumkapı da olduğu için ordan okula çıkman için önünde uzun bi bayır olacak tabana kuvvet bu arada yurtlar içinde en iyisi abdi ipekçi
Old 02-09-2007, 09:41   #124
hamza_gunaydin

hukuk bölümü ne zaman açılacak. kayıt için gerekli belgeler neler ve kayıt tarihi 3 günden herhangi bir gün mü,yoksa belli bir gün mü... Bilgi sahibi olan biri varsa yanıtlandırırsa memnun olurum...
Old 02-09-2007, 14:08   #125
ncoban

okul 1 ekimde açılacak.kayıt için gerekli belgelerin neler olduğu okulun size gönderdiği zarfta var zaten 2 belge de bize o zarfla gelmişti.okulun sitesinde kayıt saatleri numaranıza göre ayrılmış durumda ordan bakarak hangi gün saat kaçta kayda gitmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.
Old 02-09-2007, 16:05   #126
endersav

sevgili emre bende kadırga yurdunda kalıyorum 2.sınıfa gectim odalar 6 kişilik evet gerçekten kalabalık ama yurtta toplamda 400e yakın kişi kalıyo buda diğer yurtlara göre az bir sayı.ayrıca yurttan okula yürüyerek 15 dk.da gidebilirsin ama uzun bir yokuş seni bekliyo
Old 03-09-2007, 11:47   #127
irem k.

bu sene giren arkadaslar hazirlik olmadigina emin miyiz ? ben olmadigini savunuyorum baska bir arkadasimsa var benim arkadasim geçen sene atladi diyor bu soruyu son kez soruyorum çünkü kafam karisti
Old 03-09-2007, 22:19   #128
endersav

sana kesin bir cevap vereyim istanbul hukukta hazırlık yoktur.sadece 2 saatlik ingilizce derslerinden muafiyet için çok kolay bi sınava gireceksin o kadar.
Old 03-09-2007, 23:15   #129
Emre GENÇ

hazırlık yok
geçen sene 8-1o
arkadaşım hukuk kazandı
hiç1i hazırlık okumadı ve
sınavınagirmedi ama
özellerde durum farklı olabilir
Old 04-09-2007, 19:17   #130
ncoban

Eğer hukuk fakültelerinin 5 yıla çıkarılması bu sene de uygulanmazsa hazırlık sınıfı yok
Old 06-09-2007, 13:29   #131
öğ.dilek

aramıza yeni katılan arkadaşlara hoşgeldiniz demek istiyorum.merakınıza ve ilginize hayran kaldım.okulla ilgili birçok şeyi sormuş ve öğrenmişsiniz bu iyi birşey ben pek fazla birşey bilmeden gitmiştim okula.her şeyi zamanla öğrendim.bu siteden haberim bile yoktu o zamanlar.size imreniyorum.tekrar aramıza hoşgeldiniz umarım güzel bir okul hayatınız olur.
Old 09-09-2007, 19:28   #132
irem k.

kayitlar bitti sanirim herkese hayirli olsun.merak ettim yeni kayit arkadaslar hangi dersi seçtiniz? bana karsilastirmali medeni hukuk o an cazip geldi ama iyi mi yaptim bilmiyorum hiç bir fikrim yoktu derslerle ilgili aslinda.bilseydim o gün ders de seçecegimizi bir seyler arastirip gelirdim
Old 10-09-2007, 05:32   #133
endersav

bende karşılaştırmalıyı seçmiştim dönemdeki en düşük ve en yüksek notumu almıştım 20-90.
derste kaynak olmadığı için pek çalışılacak bişey yok hoca vizede düşük veriyor finalde geçersin.
Old 10-09-2007, 12:52   #134
ncoban

Eğer hala sosyoloji varsa onu seçin notların yazıları biraz küçüktür ama rahat geçersiniz dersi
Old 10-09-2007, 13:09   #135
öğ.dilek

ben roma kurumlarını seçmiştim.roma hukukuna faydası olur sanıyordum ama hiçbir faydası olmadığını gördüm.bir sürü ayrıntıdan ibaret iyi ki seçmemişsin.
Old 10-09-2007, 13:55   #136
MERYEM VATANSEVER

ben de sosyolojı secmıstım,dıgerlerı arasında en kolayı sanırım,hocanın tavsıye ettıgı notları anlamak bıraz zor(25 sene oncesının makalelerı olunca e dılını anlamakta bıraz sorun oluyor tabı)olsa da gecmek kolay
Old 10-09-2007, 14:34   #137
öğ.dilek

arkadaşlar ben ikinci sınıfa geçtim ve ilk hafta okula gitmemeyi bayramdan sonra gitmeyi planlıyorum.çok fazla şey kaçırır mıyım?
Old 10-09-2007, 23:36   #139
MERYEM VATANSEVER

dılek,bana sorarsan fazla sey kacırırsın derım cunku ılk hafta derslere baslanmasa bıle,kı bılıyorsun bızım fakultede hemen baslanıyor,hocaları tanımak acısından ılk hafta gelmek ıyı olur ben oyle yapmayı dusunuyorum hem de kıtap tavsıyelerı olacaktır hocaların,sevgıler
Old 11-09-2007, 10:56   #140
ncoban

Ben de ilk 2 sene ilk hafta okula gitmemiştim sonradan dersleri toplamam 1 ayımı almıştı.ben de arkadaşa katılıyorum ilk haftayı atlamayın okula gidin
Old 11-09-2007, 12:17   #141
erkanaga

Bence ilk hafta okula gelmemekle fazla bir şey kaçırmazsın, zaten çarşamba günü ancak derslere başlanıyor 3 günde de ne kadar konu kaçırabilirsin ki!Hiç bi daha 1 haftalığına İstanbul a gelip gitmene değmez,hocaların kitap tavsiyelerini de arkadaşların da alabilirsin.
Old 11-09-2007, 15:50   #142
öğ.dilek

cevapladığınız için teşekkür ederim.yine de ilk hafta gelmeyeceğim galiba.arkadaşlarıma güveniyorum bu konuda desteklerini esirgemezler.
Old 11-09-2007, 19:31   #143
MERYEM VATANSEVER

arkadas cok dogru soylemıs,derslerı kacırınca toparlaması uzun zaman alıyo,bır derste en az 50 sayfa konu ıslenınce konuların bırıkmesı kacınılmaz,kısacası ben basımın agırmaması ıcın derslerı duzenlı takıp edenlerdenım en guzelı bu bence,cunku hukuk bunu gerektırıyor
Old 12-09-2007, 15:58   #144
Emre GENÇ

ben seçemeli ders olarak raoma hukukunu seçtim
yanlış mı yaptım acaba
diğerlerine göre zorluğu nedir ?
İsmi güzel diye yazdım tabi yol
gösteren olmayınca böyle oluyor...
Old 12-09-2007, 21:31   #145
erkanaga

Roma kurumları dersini dert etme Emre klasik sorular var onlara çalışınca geçersin ayrıca tarihe meraklıysan dersleri de çok zevklidir katılmanı tavsiye ederim.
Old 14-09-2007, 14:34   #146
irem k.

arkadaslar karsilastirmali medeni hukuk la ilgili ne söyleyebilirsiniz ?
Old 15-09-2007, 20:32   #147
hamza_gunaydin

Soru

Ders açılışına katılmanın bir faydası olur mu?.. Bilgisi olan var mı?
Old 17-09-2007, 21:52   #148
MERYEM VATANSEVER

pek faydası olmaz ders acılıslarının ama bence okula ne kadar kısa surede alısırsan o kadar ıyı edersın arkadas ortamı olusturmak acısından faydası olabılır..
Old 18-09-2007, 01:35   #149
yldkr

ben sosyoloji seçtim. içime mi doğdu acaba kolay olduğu? aslında dersler hakkındaki yazıları okuyunca kayıt sırasında sosyoloji cazip geldi. sonra koskocaman 4 yıllık sosyoloji bölümü var ne öğreneceğim 1 sene de bir dersten dedim. neyse olan oldu sanırım yorumlara göre de iyi etmişim. bu arada içim de rahatladı yaptığınız yorumlar için teşekkürler.

Bir de ders açılışları ile ilgili bir şey sormak istiyorum. Sadece konuşmadan mı ibaret olacak açılışlar? Bir de 1 Ekimde açılış etkinlikleri diye bir şeyler var. O zaman ne oluyor, yine konuşma mı? Katılsam mı onlara?
Old 18-09-2007, 16:13   #150
öğ.dilek

ders açılışında bişey olmaz.geçen yıl medeni hukuk profesörü şener hoca açılış konuşması yapmıştı.ayrıca bi etkinlik olmaz.ama okulu ve arkadaşlarınızı tanımak açısından faydalı olur.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi