Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Anlat Evladim

Yanıt
Old 27-11-2008, 23:18   #91
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan av-ufuk
Bu inceliğinizle, bastığınızda kırılacak bir dal varsa; varsın kırılsın derim başka da bir şey demem

Merak etmeyin Ufuk Hanımcığım ben hallederim .. İkimizi de hiç bir şey olmaz.

Bir üyenin bir daha ki toplantıya ayakları kırılsa da gelemese gibi bir serzenişte bulunduğunu hissettim. Umarım öyle bir sorun olmaz da gelebilirsem bu kartopu toplantısına katılan diğer üyelerin benden yana hiç tedirginlikleri olmasın, sadece bir kişiyi topa tutacağım emin olabilirsiniz.Kar toplarıda özenle bir hafta önceden hazırlanarak buzlukta yeteri kadar sertleşmesini sağlayacağım.

Hatta toplantı nerede olacaksa orda kar bulamama ihtimaline karşı yanımda getireceğim.

İşte ben bu yüzden atasözlerini çok severim.

Dost başa bakar ağaçtakini görür, düşman ayağa bakar alçı olmasını hayal eder.

Kedi mi;

O da hayal ürünü zaten uğraşmaya değmez.
Old 28-11-2008, 11:34   #92
ParanoidAndroid

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Kedi mi;

O da hayal ürünü zaten uğraşmaya değmez.

Kedi?.....Hayal urunu?.....Degil......Ruh o, ruh!

Kedi ruhu.....buzzzz....usudum
Old 14-12-2008, 19:16   #93
Gülümse

Ankarada araba kullanmanın tam anlamı ile kabus olduğunu bir kere daha hatırladım.
Ankarada kimsenin kırmızı ışığı dinlemediğini, siz kırmızı ışıkta durduğunuzda arkanızdan sinirli sinirli diğer arabaların kornalarına bastıklarını, hatta camlarını açıp el kol hareketleri yaptığını biliyor muydunuz ?

Siz siz olun Ankara'da kırmızı ışık yandığında önünüz boşsa durmayın. Polis dahil herkez size kızıyor.
Old 10-01-2009, 22:32   #94
Academic

Alıntı:
Yazan Gülümse
Ankarada araba kullanmanın tam anlamı ile kabus olduğunu bir kere daha hatırladım.
Ankarada kimsenin kırmızı ışığı dinlemediğini, siz kırmızı ışıkta durduğunuzda arkanızdan sinirli sinirli diğer arabaların kornalarına bastıklarını, hatta camlarını açıp el kol hareketleri yaptığını biliyor muydunuz ?

Siz siz olun Ankara'da kırmızı ışık yandığında önünüz boşsa durmayın. Polis dahil herkez size kızıyor.

Sayın Gülümse ben de İstanbul için aynı şeyi düşünüyordum ve hatta Ankara'da oldukça rahat araba kullanırken korkumdan İstanbul'a arabayı bırakıp gidiyordum. Şimdi bu başlık sanırım bana bir korkumu yenmek için yadımcı olabilecek gibi görünüyor. Eğer ki öyleyse İstanbul'dan korkmaya gerek yok gibi bir sonuç çıkarıyorum.. Her iki taraf da birbirinden beterse değil mi?

Bu arada başlık sahibinin lisansı var mı? Hangi terapi tekniklerinde uzman bilmek lazım.
Old 10-01-2009, 22:38   #95
Gülümse

Alıntı:
Yazan Academic
Sayın Gülümse ben de İstanbul için aynı şeyi düşünüyordum ve hatta Ankara'da oldukça rahat araba kullanırken korkumdan İstanbul'a arabayı bırakıp gidiyordum. Şimdi bu başlık sanırım bana bir korkumu yenmek için yadımcı olabilecek gibi görünüyor. Eğer ki öyleyse İstanbul'dan korkmaya gerek yok gibi bir sonuç çıkarıyorum.. Her iki taraf da birbirinden beterse değil mi?

Bu arada başlık sahibinin lisansı var mı? Hangi terapi tekniklerinde uzman bilmek lazım.

İstanbul'da kırmızı ışıkta durmazsanız gülümsemeyi unutmayın... İç değilse gelen cezadaki resminiz size daha şirin görünecektir.
Old 10-01-2009, 23:28   #96
Academic

Alıntı:
Yazan Gülümse
İstanbul'da kırmızı ışıkta durmazsanız gülümsemeyi unutmayın... İç değilse gelen cezadaki resminiz size daha şirin görünecektir.

Bunu unutmayacağım Teşekkürler.. İyi ki uyardınız.. Şimdi düşünüyorum Ankara'dakilerde gülümsemiş miydim acaba?

Hayır aslında genellikle kurallara uyarım ama ..sarıdan kırmızıya biraz çabuk geçiyor onu farkettim..
Old 25-01-2009, 06:30   #97
Gülümse

Ne zamandır derdimi anlatamadım ve çaremi de bulamadım
Old 25-01-2009, 11:30   #98
Nur Deniz

Dün bir televizyon programın da Erkin Koray vardı. Gençken kendisine Abi neden konuşmuyorsun diyorlarmış O da konuşacak ne var ki diyormuş..

Şimdilerde ise neden konuşmuyorsun dedikleri zaman ise, konuşacak ne kaldı diyormuş..

Ne anlatalım ki?

Anlatmadığımız ne kaldı?
Old 05-04-2009, 18:56   #99
Gülümse

Dün hiç çalışmandan "Hukuka Giriş" dersinin sınavına girdim. Eğer bu dersten geçersem THS'den, geçmezsem kendimden bileceğim... Siz ne dersiniz ?
Old 05-04-2009, 19:33   #100
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Gülümse
Dün hiç çalışmandan "Hukuka Giriş" dersinin sınavına girdim. Eğer bu dersten geçersem THS'den geçmezsem kendimden bileceğim... Siz ne dersiniz ?

"Hukuka Giriş" tehlikelidir; çünkü sonra "Hukuktan Çıkış"ı bulamıyor insan.
Old 17-04-2009, 14:24   #101
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
"Hukuka Giriş" tehlikelidir; çünkü sonra "Hukuktan Çıkış"ı bulamıyor insan.

Yanılıyorsunuz dostum, asıl tehlikeli giriş KHS'de bir giriyorsunuz bir daha çıkamıyorsunuz. Bunun bir tedavisi var mı? Takip etmeden ve yazmadan duramıyorum da
Old 17-04-2009, 16:32   #102
Atahun

Alıntı:
Yazan Gülümse
Yanılıyorsunuz dostum, asıl tehlikeli giriş KHS'de bir giriyorsunuz bir daha çıkamıyorsunuz. Bunun bir tedavisi var mı? Takip etmeden ve yazmadan duramıyorum da

Konuyu başlatan dostumuz hala Amerika' da mı? Askere gidenler döndü, kendisi hala dönmedi.
Old 17-04-2009, 16:58   #103
Gülümse

Hayır yok dostum Amerika'ya gidenler bir türlü dönmüyorlar. Daha doğrusu bir askerliği bitirip ötekisine başlıyorlar. Sadece şehir değiştiriyorlar.

Bir de benim gibiler var... İki üç günlüğüne gidip gelenler. Gidip dönüşümü öyle ayarlıyorum ki talebelerimin hiç biri fark etmiyor
Old 24-04-2009, 22:30   #104
Gülümse

Alıntı:
Yazan Gülümse
Dün hiç çalışmandan "Hukuka Giriş" dersinin sınavına girdim. Eğer bu dersten geçersem THS'den, geçmezsem kendimden bileceğim... Siz ne dersiniz ?

Evet Sevgili THS dostlarım, sayenizde hiç çalışmadan Hukuk'a Giriş dersini yüksek bir notla geçmişim... Darısı ikinci sınav başına

Not: İkinci sınav için çalışmayı düşünüyorum...
Old 25-04-2009, 11:42   #105
üye18721

Alıntı:
Yazan Gülümse
Evet Sevgili THS dostlarım, sayenizde hiç çalışmadan Hukuk'a Giriş dersini yüksek bir notla geçmişim... Darısı ikinci sınav başına

Harika sevgili Gülümse.Başarılarının devamını diliyorum.
Old 25-04-2009, 11:46   #106
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Gülümse

Tebrikler. Gerçi "Hukuk'a niye giriş yaptınız?" diye de sormam lazım ama! Biz girdik, çıkış arıyoruz !
Old 25-04-2009, 11:54   #107
üye18721

"Hukuka giriş" dersi deyince aklıma geldi.
Fakültede'de 1.senem; oğlum 13 günlük, babam oğlumun ismini kulağına ezan'la söylüyor ve benim hemen yanıbaşımda turuncu kaplı "hukuka giriş" kitabı var."
Bu anı fotoğraf çeken kişi ölümsüzleştirmiş.Ne zaman fotoğraf albümlerine baksam 22 sene önceki bu günü an be an tekrar hatırlarım..

Not: Kitabın yazarı yanılmıyorsam; Vecdi ARAL'dı..
Old 25-04-2009, 13:35   #108
Gülümse

Alıntı:
Yazan Saim
Tebrikler. Gerçi "Hukuk'a niye giriş yaptınız?" diye de sormam lazım ama! Biz girdik, çıkış arıyoruz !

Oğluma destek olmak adını geçen sene oğlumla birlikte üniversite imtahanlarına başvurdum... Baştan oğlumla biraz çalışıtım ama baktım oğlum benden hızlı koşuyor, koşudan vazgeçtim. Nasıl olduysa imtahandan yüksek bir puan almayı başardım.

Bende AÖF İşletme bölümüne yazıldım. Şimdi cebimde öğrenci kimliğim hatta pasom bile var...
Old 25-04-2009, 14:28   #109
Doç. Dr. Özge Yücel

Alıntı:
Yazan Gülümse
Oğluma destek olmak adını geçen sene oğlumla birlikte üniversite imtahanlarına başvurdum... Baştan oğlumla biraz çalışıtım ama baktım oğlum benden hızlı koşuyor, koşudan vazgeçtim. Nasıl olduysa imtahandan yüksek bir puan almayı başardım.

Bende AÖF İşletme bölümüne yazıldım. Şimdi cebimde öğrenci kimliğim hatta pasom bile var...

Yaşam gücünüze, sevginize hayran olmamak olanaklı değil.
Old 26-04-2009, 07:25   #110
üye18721

Alıntı:
Yazan Future
"Hukuka giriş" dersi deyince aklıma geldi.
Fakültede'de 1.senem; oğlum 13 günlük, babam oğlumun ismini kulağına ezan'la söylüyor ve benim hemen yanıbaşımda turuncu kaplı "hukuka giriş" kitabı var."
Bu anı fotoğraf çeken kişi ölümsüzleştirmiş.Ne zaman fotoğraf albümlerine baksam 22 sene önceki bu günü an be an tekrar hatırlarım..

Not: Kitabın yazarı yanılmıyorsam; Vecdi ARAL'dı..
Öğrenci kimliği ve paso.
Otobüslerde bu yaşta paso göstermek ve indirimden yararlanmak geldi aklıma..
Bu sene geçti ama gelecek sene kendimi geliştirmek, genç hissetmek ve artısı paso'dan yararlanmak için sınavlara gireceğim.Tercihim AÖF'ün İşletme bölümü olacak..
Old 29-04-2009, 14:14   #111
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan ..

Oturup şöyle hayatımı düşünmek, o an karar almam gereken konularda kafamı toplayıp ölçüp tartıp mevcut durumu bir karar vermek... Nedense bunu hiç yapamadım hep yarına hayat zaten karar vermişti ben sadece sabah uyanıp yaşadım. Şimdi olduğu gibi masamdan kalkıcam odanın kapısını çalıcam kapıyı üstümden kapatıp dışarı giricem. İçerde konuştuklarım ise aidiyet duygumuz yoklugundan olsa gerek ve yine gitmeler olacak...
Old 01-05-2009, 00:08   #112
Av.Feridun Yurtsever

Bilmiyorum başarabilen var mı; ama ben daha mesleğin başında olmama rağmen bir gün bile akşam çıkarken kapı çekip işle ilgili tüm sorunları kapının ardında bırakamadım. Ya da ben yeni olmanın verdiği heyecanla mı böyle davranıyorum. Bana burda yardımcı olunduğunu söylediler.
Old 01-05-2009, 14:45   #113
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan avferidun
Bilmiyorum başarabilen var mı; ama ben daha mesleğin başında olmama rağmen bir gün bile akşam çıkarken kapı çekip işle ilgili tüm sorunları kapının ardında bırakamadım. Ya da ben yeni olmanın verdiği heyecanla mı böyle davranıyorum. Bana burda yardımcı olunduğunu söylediler.

Hiç bir "avukat" bunu başaramaz. Avukat'ın mesaisi de olmaz, emeklisi de... Hep hayatın içinde bizler "avukat" olarak biliniriz ve hep öyle kalırız, öyle ölürüz. Güzel olan da bu ya!
Old 01-05-2009, 15:56   #114
Gülümse

Eve iş getirmemeyi ortaca oğlumdan öğrendim. Eşim ile işten eve döndüğümüz bir akşam aramızda iş konuşuyorduk. Yemekte aynı muhabbet devam etti, yemek sonrasında da... Sonunda eşim dönüp oğlumdan su istedi. Oğlum oralı bile olmadı. Şaşırdım, babasını duyup duymadığını sordum, bana da cevap vermedi.

Sonra yavaşça ayağa kalktı odadan çıkarken "Siz halen işten dönemediniz o yüzden sizi duymuyorum" dedi...

Aman dostlar dikkat, evdekiler bizim ortanca gibi dürüst değiller. Bir bakarsınız evde sizi kimse duymamaya, görmemeye başlar. O yüzden ya işlerinizi dışarıda bırakın ya da evdekilerle paylaşır...

Biz artık evimize ya iş getirmiyoruz yada getirdiğimiz işi onlarla paylaşıyoruz.
Old 01-05-2009, 16:13   #115
üye18721

Alıntı:
Yazan Gülümse
Eve iş getirmemeyi ortaca oğlumdan öğrendim. Eşim ile işten eve döndüğümüz bir akşam aramızda iş konuşuyorduk. Yemekte aynı muhabbet devam etti, yemek sonrasında da... Sonunda eşim dönüp oğlumdan su istedi. Oğlum oralı bile olmadı. Şaşırdım, babasını duyup duymadığını sordum, bana da cevap vermedi.

Sonra yavaşça ayağa kalktı odadan çıkarken "Siz halen işten dönemediniz o yüzden sizi duymuyorum" dedi...

Aman dostlar dikkat, evdekiler bizim ortanca gibi dürüst değiller. Bir bakarsınız evde sizi kimse duymamaya, görmemeye başlar. O yüzden ya işlerinizi dışarıda bırakın ya da evdekilerle paylaşır...

Biz artık evimize ya iş getirmiyoruz yada getirdiğimiz işi onlarla paylaşıyoruz.
Oğlum; bir gün olsun bakkala veya fatura yatırmaya gitmedi.Neymiş; "Servis varmış,faturaları yatırmak da onun görevi değilmiş."
Bunları aktarmakla birlikte onu aslında suçlayamıyorum; Kişi sınırlarını çizmedikçe; diğer kişiler de o sınırları tabii olarak ihlal ederler..Sanırım bizim jenerasyon ve sonrası jenerasyon'un çocuk eğitimindeki eksikliklerinin önemli bir kısmı; "Çocuklarımızı çok sevmekle birlikte onların kendi ayakları üzerinde durmasına da olanak vermememiz..
Oğlum bir sene önce okuduğu üniversitenin yakınındaki bir öğrenci evinde yaşamaya başladı. Bir süre sonra sorduğu soru; "Anne telefon-Telekom- faturaları nereye yatırılır? -Yaş 20-
Bu yaş'a geldin öğrenemedin mi dedim? Cevap,"Şimdiye kadar hiç fatura yatırmadım ki?"
Old 19-05-2009, 18:44   #117
Gülümse

Alıntı:
Yazan ParanoidAndroid
Prague'a gidin..

Sayın ParanoidAndoid, sizden şikayetçiyim... Uzun sürü ortalıktan yok olup bizi öksüz yetim bırakıyorsunuz. Olmaz ki böyle gidilmez ki
Old 20-05-2009, 07:05   #118
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Gülümse
Sayın ParanoidAndoid, sizden şikayetçiyim... Uzun sürü ortalıktan yok olup bizi öksüz yetim bırakıyorsunuz. Olmaz ki böyle gidilmez ki
Evet size katılıyorum bir sürü çözümlenmesi gereken sorularımız var ama siz yoksunuz Zaten çözüm abla da yok Nolucu bizim bu halimiz
Old 31-05-2009, 23:28   #119
üye25928

Alıntı:
Yazan Gülümse

Oğlunuzu tebrik etmemek elde değil. Çok güzel bir noktaya çok etkileyici bir şekilde temas etmiş.
Old 01-06-2009, 18:49   #120
ParanoidAndroid

Amerika'dan nefret ettim (kilo yapiyor) Artik topragima dondum, veririm gari
(Sayin Gulumse, ucuncu laptopu da telef ettikten sonra, internete pek ugrayamiyorum; fobi olustu Ama ben de sizleri ozledim..)
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,07728004 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.