Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Ağlamak üzerine

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 31-08-2009, 22:12   #31
slide

Dün Şafak Pavey'in hayat hikayesini anlatan bir film izlerken feci ağladım..
Old 31-08-2009, 22:23   #32
ebrus

Ben ağlamayı sevmem. Zayıf, güçsüz görünmek istemediğim için başkalarının yanında ağlamamaya çalışırım. Savunmasız hissetmek istemem kendimi. Zannederimki beni ağlarken gören bir insan kalbimin ve beynimin içinde olup biten herşeyi olduğu gibi görecek. Oysa ne kadar insani bir durumdur ağlamak bilirim. Ben eğer gerçekten ağlayaca durumdaysam gider kimsenin göremeyeceği yerlere girer gizli gizli ağlarım. Evdeysem genelde geceleri herkes uyuduktan sonra kafamı yastığıma gömer ağlarım. Sabah da şiş gözlerle uyanırım Ama aslında galiba en güzeli şöyle bağıra çağıra salya sümük rahatça ağlayabilmek
Old 01-09-2009, 16:19   #33
NurTuna

Olumlu

İki hafta önce ağladım, hem de doyasıya. Hayatı seviyorum ben, her gün her yeni şey güzel, güzel olmalı, fakat ben de bazen bu güzellik içinde ... işte öyle ağlıyorum ve sonra diyorum ki bu sadece bakıp göremediğin güzelliği görebilmek için bir fırsattır.
Old 09-09-2009, 11:54   #34
Av.Denizcan Sarıkaya

2002 Dünya kupası yçeyrek final maçında İlhan Mansız altın golü Senegal filelerine yollamıştı İşte o zaman feci bir şekilde ağladım.En güzel ağlamak bu olsa gerek
Old 09-09-2009, 12:57   #35
Academic

Alıntı:
Yazan Atahun
Biz, aslında duygusal bir toplumuz. Erkeğimizle, kadınımzla... Bir duygu seline kapıldığımızda, duygularımıza yenik düştüğümüzde, kederimizde ve bazen de sevincimizde, duygularımız doruk noktasına çıkınca başlarız ağlamaya. Sadece kadınlar değil, erkekler de ağlar. Ancak, erkekler açıktan açığa pek ağlamaz. Onların gözyaşları hep içine akar. En kötüsü de bu ya... Ağladıkça, ruhumuz ve üzerimizdeki yük hafifler.

Sahi siz, en son ne zaman ağlamıştınız?

Soğan doğrarken hep ağlarım) Şaka bir yana, kolay ağlamam; ama ağladığımda da tam ağlarım, kimseler susturamaz) Hatırlamadığıma göre çok zaman olmuş.
Old 09-09-2009, 15:00   #36
üye18721

Alıntı:
Yazan Academic
Soğan doğrarken hep ağlarım) Şaka bir yana, kolay ağlamam; ama ağladığımda da tam ağlarım, kimseler susturamaz) Hatırlamadığıma göre çok zaman olmuş.
Soğanlar da artık ağlatmıyor,hormonlular mı ne? )
Evet beni de kimse susturamaz. Susturmaya çalışanı da canından bezdirip ağlatırım,susturmaya da çalışmam.
Old 09-09-2009, 15:11   #37
Atahun

Bir büyüğüm, "Kadının sulu gözlüsü daha makbul" derdi.

Düşünüyorum da, acaba niye öyle dedi?
Old 09-09-2009, 15:53   #38
üye18721

Alıntı:
Yazan Atahun
Bir büyüğüm, "Kadının sulu gözlüsü daha makbul" derdi.

Düşünüyorum da, acaba niye öyle dedi?
Bir büyüğünüz, "savunma mekanizması"na başvurmuş olmasın?
Old 09-09-2009, 16:06   #39
üye18721

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Ağlamak güzel bir konu ...

Ama ağlamaya gülmek için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
Ağlamaya gülenlerde mi var?
Old 13-09-2009, 11:14   #40
snur

Ağlamak...Aslında o kadar güzel bir duygu ki ama malesef bende ağlayamayanlardanım.Sanki ağlayınca kendimi aciz hissediyorum,sanki bir küçültücü bir davranışmış gibi hissediyorum..Ağlıyorum tabi ama genlede kimse yanımda olmadığı zamn keşke duygularımı yerinde ve zamanında belli edebilsem..
Old 13-09-2009, 17:49   #41
Gülümse

Tıbbi olarak gözyaşı; Gözü nemli tutmak ve tozdan, yabancı maddelerden temizlemek için vücudumuzun doğal salgılarından bir tanesi. Gözde olan bir kanal aracılığı ile göz yaşımız burnumuza oradan geriye doğru akar.

Ağlamak ise duygusal durumlar devreye girdiğinde gözyaşının normalden daha fazla salgılanmasıdır. O zaman fazla gelen gözyaşlarımız gözlerimizden ve burnumuzdan aşağı gözle görünür bir şekilde akar. (O yüzden ağlarken burnumuzu çekmek yada silmek zorunda kalırız).

Peki ağlamak gerekli mi? Eğer duygusal birikimlerinizi göz yaşınız aracılığı ile boşarltıyorsanız, lütfen kendinizi tutmayın.
Old 14-09-2009, 02:41   #42
avrupayakası

Elbette bugün ağlıyorsam yarın güleceğim

Ağlamak doğal bir olaydır.
Bazen durumu kurtarır hem
Bazen masum yapar sizi
Ama düşman karşısında ağlamak kadar da aşağılayıcı bir durum yoktur sanırım, ben bugüne kadar yaşamadım ,allah da kimseye yaşatmasın
Old 14-09-2009, 07:13   #43
kordelya

Eğer çok bunaldıysam mutlaka ağlama gerekir yoksa rahatlayamam ağlamak bir tür içindeki zehri dışarı akıtmak gibi sonra geçer dünyaya daha mantıklı bakarım daha sağduyulu düşünebilirim.Ama ağlayamadıysam ağlayana kadar düzeltemem kendimi,bazen de ağlamak geçirmez insanın içindeki acıyı o halde de en iyisi zamana bırakmaktır kendini.Kadınlar ağlamadan yapamaz ama
Old 25-09-2009, 12:06   #44
üye27169

Varsayılan :(

Bugün "bir dost" un mesajıyla duygulandım.
(Teşekkür ederim.)
İşten çıktığımda hastanenin bahçesinde çocuklarının karnını doyuran anneyi görmek içimi yaktı ve beni iyice doldurdu.
Eve gelince "bu neydi ki?" diye açtığım "Pazar Çiçekleri" boşalmama sebep oldu.
Arkadaşlığı, dostluğu ve sevgiyi kolay harcamam,onlardan vazgeçmemek için direnirim ama
bugün canımı acıtan "Pazar Çiçeklerini"sildim...
Teşekkür ederim hepinize,
Beni ağlattığınız için.
Bana iyi geliyor...
Old 13-10-2009, 18:07   #45
Gülümse

Bugün gerçekten kötü bir gün geçirdim. Aksilikler de üst üste geldi. Soğukkanlılıkla hepsinin üstesinden geldim ya da geldiğimi sandım...

Neyse sonunda sığınağım olan evime koştum. Biraz KHS biraz maillerim zaten birazdan gülyüzlü eve gelecek... Yani sistem tamam.

Bu arada telefon çalmaya başladım... Aaa harika sonunda rahatlıkla kötüyüm diyebileceğim biri... Telefonu açtım...

-"Nasılsın ?"
-"Çok kötüyüm..." Sonra kelimeler karıştı, bir anda ağlamaya başladım...

Benim ağlamaya başlamamla karşımdaki dostun yüreği bir anda kavruluverdi... Bir an düşündüm karşımdaki ilk defa ağlamama tanık olan bir dost, şaşkınlığı normal.

Sonuç olarak, ağladım zehrimi boşalttım, bir dost farklı yanımı biraz şok olarak öğrenmek durumunda kaldı. Bence bugün harika birgündü.
Old 13-10-2009, 21:05   #47
Atahun

Alıntı:
Yazan suskun_juliette
1 saat önce yere düşünce ağladım.

Yere bir şey oldu mu?

Bu günlerde düşen düşene...

Size de geçmiş olsun.
Old 14-10-2009, 19:27   #48
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan Atahun
Yere bir şey oldu mu?

Bu günlerde düşen düşene...

Size de geçmiş olsun.

Yerin durumu gayet iyi,olan bana oldu :P
Old 27-01-2010, 12:40   #49
nostaljielif

üzüldüğüm zaman ortam ve insanları hiç umursamadan sessiz sessiz ağlarım.
Old 28-01-2010, 18:23   #50
kordelya

En son geçen hafta ağladım ama günlerce ağladım nerdeyse, gözlerim şişmişti. Şimdi bakıyorum da bazen ağlamak ne kadar rahatlatıyor insanı, nasıl da iyi geliyor. Allah'ım çok şükür iyi ki ağlayabiliyoruz, yoksa ne yapardım...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi