Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

ECE TEMELKURAN ve ANADOLU

Yanıt
Old 19-04-2006, 16:19   #1
NİLGÜN SEYMEN

Soru ECE TEMELKURAN ve ANADOLU

Sevgili Ece yaşamın bir diğer perspektifini görmek için VENEZÜELLA'ya gitmek çok uzak bir yoldu..
NİHAYET öze dönerek kendi gerçeklerimize ayna tutmak konusunda sağlam bir adım attınız..
teşekkürler..
Ben de İstanbul'da köprü gişelerinde ellerinde cam bezleri ve kağıt mendillerle
araçların üzerine atlayarak -GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ-yaptığı savunulan o çocukların yanına koşarak <otobüsten izlediğim bu manzaraya ithafen>
onların yüreklerindeki gömülü gerçek duygularını okumayı hep istemişimdir..
-neden okula gönderilmedikleri...?
-neden orada oldukları?.........
gibi...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

teşekkürler Ece..
o çocuklar bizim toplumumuzun asla yok sayamayacağımız kanayan yaralarıdır..
bu diziyi seri halinde keserek saklayacağım..
bugün 3. dizisinde yer alan yazı dizisi okumaya değer..<milliyet gz.>

nilgün.ç./ 19.04.2006/çarşamba
Old 05-05-2006, 13:43   #2
obaykan

söz ece temelkurandan açılmışken sayın hanımefendinin 'biz bu ülkede devrim yapıyoruz senyorita' adlı kitabını da bir solukta okuduğumu ve herkese tavsiye ettiğimi belirtmeden geçemedim.saygılarımla
Old 07-05-2006, 18:44   #3
NİLGÜN SEYMEN

Ben de okudum bu eseri..güzel billur gibi bir akıcılığı var anlatımının..

Ama Venezüella dönüşünden sonra röpörtaj yazı ve tanımlamalarında..
TÜRKİYEM topraklarında da adım adım -CHAVEZ -arıyor gibiydi..
orada görkemli bir devrime canlı canlı şahit olarak ayağının tozuyla anlattı şahit olduklarını..
Bizde 1923-lerde yapıldı bu devrim ve bizler bu ilkelere sahip çıkacak olan chavezleriz..

Birşeyleri yakıp yıkarak değil masa başlarında oturarak konuşarak varolanları çağa uyumlu haliyle yenileyerek..

Ama hiçbir ülkeye hiçbir lidere özenmeyecek kadar güçlü bir idol'ün devamıyız..
Ve DİYARBAKIR'da Hatay'da Hakkari'de memleketimin hiçbiryerinde ATATÜRK'ün
kent meydanındaki heykelinin yarattığı gururu yadsımamalıyız diye düşünmekteyim..
Daha 4. yazı dizisinde son buldu bu dizisi..Diyarbakırdaki terör defteri konulu izlenimleri/

çok yakından izledim bu yazıları defalarca okudum ve Atatürk heykelinin niçin orda durması gerekliliğini öğrenmesi için önce Çanakkale'den yola başlamalıydı diye düşünüyorum..
sayın temelkuran'ın..
Saygılar/nilgün saymen.ç./07.05.2006/19.43/
Old 14-01-2007, 22:10   #4
yusufosis

Neşeli değinmeden geçilemeyecek 'yazar'ım..

nedense ece temelkuran isminin geçtiği her yerde şekil 1-a'da görülen durum oluşuyor ben de.. yaklaşık 2 yıldır tüm yazılarını özenle okuyan biri olarak, daha neler yapabileceğini merakla bekliyorum sevgili 'delikanlı' yazarımın..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi