Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Gezi, Tatil ve Eğlence Gezi rotaları, eğlence mekanları, tatil önerileri, otel tavsiyeleri ve gezi, tatil ve eğlenceye yönelik tüm sohbetler

İstanbul Barosu'nun Kanlıca'daki Tesisi : Barobahçe

Yanıt
Old 06-07-2012, 09:31   #1
av_yaseminceylan

Varsayılan İstanbul Barosu'nun Kanlıca'daki Tesisi : Barobahçe

Merhaba,

Bugün baronun sitesinde gördüm, fena değil gibi sanki. İncelemek isteyenler için:

http://www.istanbulbarosu.org.tr/kanlica/barobahce.html
Old 06-07-2012, 10:05   #2
Admin

Bence de güzel gözüküyor.

Giden meslektaşımız olursa, internet sitesindeki muğlak "Avukat ve Stajyer Avukatlara indirim.." ifadesini biraz daha somutlaştırmasını dilerim.
Old 06-07-2012, 13:31   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Admin

Giden meslektaşımız olursa, internet sitesindeki muğlak "Avukat ve Stajyer Avukatlara indirim.." ifadesini biraz daha somutlaştırmasını dilerim.

Hatta hep beraber bir kahvaltı mı yapsak.
Old 07-07-2012, 21:54   #4
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Hatta hep beraber bir kahvaltı mı yapsak.

Yapacağız galiba.
Old 13-07-2012, 10:07   #5
Av.Emin

Alıntı:
Yazan Admin

Dün akşam yemeğinde baro bahçedeydim.
Evet gerçekten fotograflarda görüldüğü gibi güzel ve ferah bir mekan olmuş.İstanbul Barosu tarafından böyle bir tesis yapıldığı için mutlu oldum açıkçası. Ayrıntılar:

-Kanlıca vapur iskelesine çok yakın (yürüme mesafesi 5dk)

-Otobüsle gelmek isteyenler için; Beykoz yönüne giden tüm otobüsler uygundur.

-Ben arabayla gitmiştim, yol çok dar olduğu için trafikte biraz eziyet oluyor. Tesisin yaklaşık 10 araçlık bir otoparkı var. (Bu biraz yetersiz)

-Çoçuklu aileler için oyun parkı vesair alanlar var.

-Et yemeği lezzetli ve güzeldi doğrusu. (aldığım bilgiye göre kendi kasapları varmış)

-Çalışanların ilgisi, servisi ve saygısı hoştu.

-Perşembe akşamı olmasına rağmen ve ben 9 gibi gittim kalabalıktı. Açıldığı günden bu tarafa çok yoğun ilgi görüyormuş. Rezarvasyon yaptırmakta fayda var.

-Son ve önemli konuya Admin'in sorusuna gelelim. Bize söylenen avukatlara %40 indirim uygulandığı.

Değerlendirme sizlere ait: 2 kişi akşam yemeği (kuzu şiş-salata-kavun-beyaz peynir-35 lik rakı): 85-TL ödedik.

Bana uygun geldi.Asıl mutlu eden çevremde meslektaşlarımla, masamda bir meslektaşımla kendimize ait bir tesiste sohbet edebilmekti. (Manevi Doyum)

Bu nedenle İstanbul Barosu Başkanı ve Yönetim kuruluna kendi namı hesabıma teşekkür ederim.

(Soru olursa memnuniyetle cevaplarım)
(Organizasyon olursa memnuniyetle katılırım)

Saygılarımla
Old 13-07-2012, 10:39   #6
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av.Emin
-arabayla gitmiştim,

kavun-beyaz peynir-35 lik rakı):

Sayın Av.Emin,
Mekâna dair bilgilendirmenize teşekkür ederim.
Bu duruma göre, arabanız ile dönmeyi tercih etmediniz umarım.
Old 13-07-2012, 10:56   #7
Av.Emin

Alıntı:
Yazan Av.Ömer Güntay
Sayın Av.Emin,
Mekâna dair bilgilendirmenize teşekkür ederim.
Bu duruma göre, arabanız ile dönmeyi tercih etmediniz umarım.

Sayın Av. Ömer Güntay,

Yok ben araba kullanmadım Bence hep birlikte gitmek gerek THS olarak
Old 24-09-2012, 14:06   #8
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Admin

Sayın Admin, haftasonu Kanlıca-Barobahçe'deydim. İzlenimlerimi paylaşmak isterim.

Mis gibi bir hava, ağaçlar içinde harika bir mekan.. Mutfak çok iyi, işin ehli insanların seçildiği aşikar.. Menü oldukça geniş.. Yemekler çok lezizdi. Et harikaydı.. En son bu kadar güzel kokan eti Sivas'ta yemiştim.. Sadece rakının yanında getirdikleri peyniri beğenmedim, mezelik değildi.. Başka hiçbir eleştirim yok..

Servis, güleryüz ve saygı çok iyi.. Fiyatlar makul.. Avukatlara gerçekten menü üzerinden % 40 indirim uygulanıyor.. Fiyatlar makul olunca bu indirim daha da önemli oluyor.. Küçük bir otoparkı var, her zaman doluymuş.. Biz gittiğimizde de mekan doluydu.. Bu sebeple 30 m. ilerde bir otoparkla anlaşılmış, sabit 5 TL. Gitmeden önce arayıp rezervasyon yaptırmak faydalı olabilir.. Özellikle nişan düğün vb. etkinliklerde yer bulunamayabilir.

Her daim gidilmesini tavsiye ederim. THS/KHS toplantıları için ideal bir mekan.. Ben de bir toplantı patlatsam mı acaba diye düşünmedim değil hani..

Saygılarımla.
Old 24-09-2012, 14:57   #9
Av.Emin

Alıntı:
Yazan Av.Ömer Güntay
Sayın Admin, haftasonu Kanlıca-Barobahçe'deydim. İzlenimlerimi paylaşmak isterim.

Mis gibi bir hava, ağaçlar içinde harika bir mekan.. Mutfak çok iyi, işin ehli insanların seçildiği aşikar.. Menü oldukça geniş.. Yemekler çok lezizdi. Et harikaydı.. En son bu kadar güzel kokan eti Sivas'ta yemiştim.. Sadece rakının yanında getirdikleri peyniri beğenmedim, mezelik değildi.. Başka hiçbir eleştirim yok..

Servis, güleryüz ve saygı çok iyi.. Fiyatlar makul.. Avukatlara gerçekten menü üzerinden % 40 indirim uygulanıyor.. Fiyatlar makul olunca bu indirim daha da önemli oluyor.. Küçük bir otoparkı var, her zaman doluymuş.. Biz gittiğimizde de mekan doluydu.. Bu sebeple 30 m. ilerde bir otoparkla anlaşılmış, sabit 5 TL. Gitmeden önce arayıp rezervasyon yaptırmak faydalı olabilir.. Özellikle nişan düğün vb. etkinliklerde yer bulunamayabilir.

Her daim gidilmesini tavsiye ederim. THS/KHS toplantıları için ideal bir mekan.. Ben de bir toplantı patlatsam mı acaba diye düşünmedim değil hani..

Saygılarımla.

Üstad sanırım arabayla gitmediniz. Rakının yanında verilen peyniri eleştirdiğinize göre

Yazdıklarınızın tamamına katılıyorum.

Saygılar
Old 16-12-2012, 17:17   #10
Admin

Ben de kendi izlenimlerimi paylaşayım:
  • Mekan güzel, temiz, bakımlı, nezih.
  • Kapalı alanı küçük, açık alanları ise çok büyük. Sanıyorum kapalı alanın 5-10 katı açık alan kapasitesi var. Dolayısıyla yazın çok daha ideal oluyordur diye düşünüyorum.
  • Dik bir tepe üzerinde kurulmuş, yukarıya doğru (yazın masa konulacak, kışın atıl duran) teraslardan oluşuyor.
  • Bir yürüyüş parkuru, içinde gezilecek büyük bir bahçesi var gibi algılamıştım ancak sanıyorum yok. Yukarıya doğru tek bir dik merdiven çıkıyor, merdivenin sonunda da bir duvar gördüm, başka birşeye rastlamadım. Girişte büyük çimenlik bir bahçesi ve çocuk oyun alanı var ama.
  • Sokak arasında ve alçakta kaldığı için, giriş ve kapalı alanlarında manzara yok. Terasları birleştiren merdivende yukarıya doğru çıktıkça boğazı görüyorsunuz.
  • Girişte kendine ait küçük bir otoparkı var (5-TL ücretli). Ancak 10-15 arabadan fazlasını almaz. O nedenle kalabalık saatlerde araba bırakabilmeniz için 30 metre kadar geride üçüncü kişiye ait büyük bir otoparkla anlaşılmış. Onun ücreti de aynı. Anlaşmalı otoparkın ücretli olmasına bir diyeceğim yok ama en azından mekanın kendi içindeki otopark bence ücretsiz olmalıydı.
  • Cumartesi sabah/öğle gibi bir saat aralığında çok boştu. Sanıyorum kış olmasının da etkisi var. Sadece 4-5 masa doluydu. Cumartesi akşam daha dolu olduğunu personel söyledi. Pazar günü sabah açık büfe kahvaltı var ve o çok dolu oluyormuş. Gerçekten de bir gün önce dahi rezervasyonları kapanmıştı, rezervasyonsuz gitmeyiniz, hafta içinden rezervasyon yapmak şart gibi gözüküyor.
  • Normal fiyatları "normal - pahalı arası". Avukatlara %40 indirim yapılıyor, indirim sonrası fiyatları bence "çok uygun". Tüm fiyatlar için menünün resmini aşağıya ekledim. Pazar sabahki açık büfe kahvaltının normal fiyatı 30-TL, %40 indirimli fiyatı 18-TL.
  • 1 avukat yanında 10 kişiye kadar dışarıdan misafir getirtip, %40 indirimini tüm masaya uygulatabiliyormuş.
  • Ulaşım "İstanbul klasiği" çerçevesinde cereyan ediyor. Neticede kanlıca vapur iskelesine yakın, sahil yolundan ya da temden ulaşımı mümkün, dolayısıyla herşey iyi gibi gözüküyor ama böyle mekanlara genellikle cuma/cumartesi/pazar akşam veya hafta sonu öğlen/öğleden sonra gidildiği düşünüldüğünde, İstanbul'un klasik trafik sorunu yüzünden ulaşım ciddi sorun oluyor. Örneğin cumartesi sabah gidişte TEM'den Kozyatağı, Barobahçe yaklaşık 30 dakika sürdü, öğreden sonra dönüşte sahil yolundan Barobahçe- Kadıköy tam 1 saat 50 dakika! Elbette mekanın sorunu değil, İstanbul'un sorunu. Anadolu yakasında olmakla beraber, ikinci boğaz köprüsünün neredeyse ayağının dibinde olması nedeniyle Avrupa yakasından gelişi Anadoluya göre daha rahat olduğu düşünülebilir bence.
  • Personel oldukça saygılı. Boş zamanda gittiğim için servisine hız vs. anlamında bir yorum yapamıyorum, kalabalık bir zamanda görmek gerek ancak personel özenle seçilmiş gözüküyor, rastgele garsonlar değil. (Yalnız yazın o yüksek ve dik merdivenli teraslara sürekli in/çık nasıl servis yapacaklar diye de düşündüm açıkçası)
Netice itibariyle benim mekanla ilgili genel izlenimim çok olumlu. Bence İstanbul Barosu çok güzel bir yer açmış, emeği geçenleri tebrik ederim. Umarım ileride fiyat/kalite/temizlik vs. hiçbir açıdan bozulmaz ve daha önemlisi İstanbul'un büyüklüğü ve avukat sayısı düşünüldüğünde, umarım benzer başka mekanlar da değişik yerler de açılır, zira burası İstanbul için kesinlikle az.

Resimler:

Fiyatlar ve çeşitler için menünün resmini aşağıdaki linklerde inceleyebilirsiniz:
Ön yüz Resim 1:
http://www4.picturepush.com/photo/a/...0/11702042.jpg
Arka yüz Resim 2:
http://www2.picturepush.com/photo/a/...g/11702020.jpg
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi