Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk ve Bilgisayar Yazılımları Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi). Hukukla ve hukukçularla ilgili her türlü bilgisayar yazılımlarına dair sorular, program incelemeleri ve sohbetler

Tidap (Türkiye Içtihat Dağitim Projesi) Hayata Geçti

Yanıt
Old 25-02-2008, 10:11   #31
didem79

Varsayılan Tidap Cd sini Alamayan Kullanıcılar İçin..

TBB ile tapılan prtokol gereğince ÜCRETSİZ olarak dağıtılan Tidap Cd lerini henüz alamayan hukukçuların talep etmeleri halinde sadece gönderi ücretini ödeyerek Cd firmamız tarafından gönderilmektedir. Bilgilerinize..
Old 11-03-2008, 13:41   #32
Av.Cengiz Aladağ

Ne yazık ki Meşe İçtihat programında birçok hata var.
1- Programı yüklemek istediğiniz bilgisayarda yazıcı yüklü değil ise programı kuramıyorsunuz. Sanki içtihatları ille de yazdırmamız gerekiyormuş gibi.
2- Bazı kararlar yarım olarak eklenmiş. Size gereken bir kararı arayıp bulduğunuzda seviniyor, ama kararın yarım olduğunu görünce düşkırıklığına uğruyorsunuz. Hata bildiriminden şirket yetkililerine bildirdim, ne zaman düzeltilir bilmiyorum.
3- Güncelleme tam bir dert. Güncelleme bitmeden program açılmıyor. Oysa güncelleme konusunda kullanıcıya bir seçme hakkı verilmesi gerek.
4- Hareketli reklamlar çok rahatsız edici.
Old 11-03-2008, 22:46   #33
Tractatus

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Ne yazık ki Meşe İçtihat programında birçok hata var.
1- Programı yüklemek istediğiniz bilgisayarda yazıcı yüklü değil ise programı kuramıyorsunuz. Sanki içtihatları ille de yazdırmamız gerekiyormuş gibi.
2- Bazı kararlar yarım olarak eklenmiş. Size gereken bir kararı arayıp bulduğunuzda seviniyor, ama kararın yarım olduğunu görünce düşkırıklığına uğruyorsunuz. Hata bildiriminden şirket yetkililerine bildirdim, ne zaman düzeltilir bilmiyorum.
3- Güncelleme tam bir dert. Güncelleme bitmeden program açılmıyor. Oysa güncelleme konusunda kullanıcıya bir seçme hakkı verilmesi gerek.
4- Hareketli reklamlar çok rahatsız edici.

Sayın meslektaşım programı yüklemek için yazıcıya htiyacınız yok sanırım bir yanlışlık yapmış olmalısınız.

Yarım kararlara ben de rastladım.

Otomatik güncellemeden ben de rahatsızım, herşey benim kontrolümde olsun isterim o yüzden eğer otomatik güncelllemeden rahatsız iseniz bir firewall (güvenlik duvarı) yazılımı ile Internet_Guncelleme_Prj.exe dosyasının internete çıkışını engelleyebilirsiniz. Veya daha basit bir yöntem olarak Internet_Guncelleme_Prj.exe dosyasının uzantısı olan EXE'nin son harfini silin ve "EX" olarak kaydedin. Bundan sonra güncelleme çalışmayacaktır. Sonradan tekrar güncelleme isterseniz EX uzantısını tekrar EXE olarak kaydedin.

Reklamlardan ben de çok rahatsızım. Hem çok yer kaplıyorlar hem de hareketli olduklarından dikkat dağtıyorlar. Tabii bedava yazılım olunca buna katlanmak gerekiyor
Old 12-03-2008, 02:26   #34
Av.Cengiz Aladağ

Sayın Tractatus, ne yazık ki yanlışlık yok. Sizin mesajınızı görünce yeniden denedim; yazıcıyı silince program hata verip kapanıyor.
Otomatik güncellemeleri ben de firewalldan engelliyorum. Ama buna gerek kalmamalı; güncelleme konusu kullanıcının tercihine bırakılsa daha iyi olur.
Old 26-04-2008, 16:30   #35
didem79

Varsayılan sydf formu ile ilgili açıklama

Ücretsiz İçtihat ve Mevzuat Dağıtım projesi ile Sydf formlarının doldurulması birbirinden ayrılmıştır. Bu nedenle baştaki duyurumuzda geçen formun doldurulması zorunluluğu artık yoktur. Programın kullanılabilmesi için sadece Tidap Cd lerinin yüklenip kaydetme işleminin yapılması yeterlidir.
Old 27-04-2008, 14:32   #36
Av.Barış

Sayın Av.Cengiz Aladağ'ın söylediği doğru.Programın çalışması için printer gerekli ama çözümü var.
Denetim masası/Yönetimsel araçlar/Hizmetler bölümünden Yazdırma biriktiricisini otomatik durumuna getirirseniz sorun kalmıyor
Old 27-04-2008, 15:00   #37
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Barış
Sayın Av.Cengiz Aladağ'ın söylediği doğru.Programın çalışması için printer gerekli ama çözümü var.
Denetim masası/Yönetimsel araçlar/Hizmetler bölümünden Yazdırma biriktiricisini otomatik durumuna getirirseniz sorun kalmıyor

Sayın Av.Barış, teşekkür ederim. Ama buna gerek kalmamalı değil mi? Program dediğin kullanıcıya kolaylık sağlamalı.
İşin ilginç yanı, çözümü kullanıcı buluyor, programı yapıp dağıtan şirketten ses yok.
Old 28-04-2008, 22:48   #38
duyurucu1

Alıntı:
Yazan didem79
TBB ile tapılan prtokol gereğince ÜCRETSİZ olarak dağıtılan Tidap Cd lerini henüz alamayan hukukçuların talep etmeleri halinde sadece gönderi ücretini ödeyerek Cd firmamız tarafından gönderilmektedir. Bilgilerinize..

Sevgili didem79,

Bahsedilen Tidap Cd'si de nedir?İçinde ne var?Nereden talep edeceğiz?

Bilgisizliğimi hoşgörün.

Selam ve sevgiyle kalın
Old 30-04-2008, 11:18   #39
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan duyurucu1
Bahsedilen Tidap Cd'si de nedir?İçinde ne var?Nereden talep edeceğiz?

Bu forumun ilk mesajında bu sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.
Old 01-05-2008, 16:34   #40
duyurucu1

Acil Bulamadım

Sevgili Cengiz Aladağ,

İlk mesaja da gittim son mesaja da gittim.Sorumun cevabını bulamadım.

Bu içtihat proğramı nedir?

Selam ve sevgiyle kal
Old 02-05-2008, 09:08   #41
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan duyurucu1
Sevgili Cengiz Aladağ,

İlk mesaja da gittim son mesaja da gittim.Sorumun cevabını bulamadım.

Bu içtihat proğramı nedir?

Selam ve sevgiyle kal

Bu forumun ilk mesajında kısa tanıtım: http://www.turkhukuksitesi.com/showp...88&postcount=1

Meşe Yazılım'ın sitesinde programın tanıtımı:
http://www.meseyazilim.com/urunler.asp?urunler=2
Old 02-05-2008, 16:52   #42
didem79

Varsayılan yazıcı sorunu

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sayın Av.Barış, teşekkür ederim. Ama buna gerek kalmamalı değil mi? Program dediğin kullanıcıya kolaylık sağlamalı.
İşin ilginç yanı, çözümü kullanıcı buluyor, programı yapıp dağıtan şirketten ses yok.

Cengiz Bey merhaba,

Öncelikle Türk Hukuk Sitesini kurulduğu günden itibaren gerek hukukçularımız gerek bireysel olarak çalışanlarımız(genel huhuki tartışma ve değerlendirmeler anlamında) gerekse şirketimiz(ürün yada proje tanıtımı yada ürünlerimizle alakalı kullanıcı sorunlarına yönelik olarak) hergün takip ediyoruz. Daha önce foruma yazılan printer sorunuyla alakalı olarak sorun bildiren kişiler aranarak sorunları çözüldüğü için tekrar foruma yazma gereği duymamıştım. Size de burdaki kimlik bilgilerinizden birkaç defa telefonla ulaşmaya çalıştım fakat ulaşamadım. Programımıza yönelik eleştiri ve önerilerinizin tamamı program geliştirme çalışmalarında değerlendirilmektedir. Print hatasına yönelik olarak yeni bir exe güncellemesi atılacaktır. Programdaki reklam alanları programın tüm Türkiyedeki 250.000 kişiye Ücretsiz ulaşmasındaki finansördür bu nedenle bu hizmetin size Ücretsiz verilmeye devam edilebilmesi için reklam alanlarının programda kalması gerekmektedir. Programda yarım kararlar olduğunu yazmışsınız 150.000 data içerisinde rastladığımız tek bir yarım karar mevcuttur ve iletinizden hemen sonra düzeltmesi yapılmıştır. Sizin, bizim göremediğimiz başka tespitleriniz varsa bize bildirmenizi rica edeceğim. Programımıza yönelik ilgi ve önerileriniz için tşk ederiz. İyi çalışmalar
Old 02-05-2008, 17:36   #43
avbarisco

Sayın Didem79

Firmanızın hazırlamış olduğu TİDAP programını kullanıyorum ve programdan çok memnunum. Böyle bir program hazırladığınız için sizleri kutlarım. Bildiğim kadarıyla bu program her avukat için 5 kurulum izni veriyor. Acaba bu 5 kurulum, programın aynı anda kurulu olabileceği bilgisayar sayısını mı ifade ediyor yoksa program bilgisayardan kaldırıldıktan sonra tekrar kurulumlarını da mı kapsıyor? Diğer bir deyişle, tek bir bilgisayara birkaç defa format atsak ve her formattan sonra programı tekrar kursak, sonuç olarak program sadece 1 bilgisayarda kurulu durumda olsa da 5 kurulum hakkımız doluyor mu?
Cevabınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim...
Old 08-05-2008, 17:07   #44
didem79

Varsayılan Makine kullanım hakkı

Barış Bey merhaba,
Öncelikle projemize yönelik memnuniyetiniz bizleri çok mutlu etti belirtmek isterim. Program ve projenin çeşitli açılardan geliştirilmesi için siz kullanıcılarımızın tüm görüş ve önerileri bizim için çok önemli. Program farklı makinelerde kayıt yapıldığında hak kullanımı yapmaktadır. Makinenize format attığınızda sistem bilgileriniz değiştiği için hak kullanımı burda da gerçekleşmektedir. Aynı makinede programın silinip kurulması halinde hak harcanmamaktadır. Eğer 5 makine hakkınız doldu ve yeni makinelere kurulum hakkı istiyor iseniz şirketimizle irtibata geçmeniz durumunda ek makine kullanımı için izin verilmektedir. İyi çalışmalar....
Old 11-07-2009, 19:22   #45
Av. Pekince

Otomatik güncelleme istemeyen meslektaşlarım için şunu söyleyeyim, firewall ile uğraşmanıza gerek yok. Başlat-programlar-başlangıç altındaki "MEŞE İçtihat ve Mevzuat Bankası Güncelleme" kısayolunu sağ fare tuşu ile masaüstünüze sürükleyip "buraya taşı" derseniz, istediğiniz zaman masaüstünüdeki bu simgeye çift tıklayarak güncelleme yapabilirsiniz.

Programın bazı eksiklikleri olduğu kesin, fakat ücretsiz bir program için çok iyi buluyorum.

En büyük eksikliği, siz alt ksımı yada yan kısmı yani mevzuatın ya da kararın içeriğini kaydırmaya çalışırken, seçilen bir mevzuatın ya da kararın yanlışlıkla çabucak değişmesi, tabirimi mazur görün listelerin çok oynak olması. Önerim, bir mevzuat ya da içtihat bir kez tıklanıp seçildikten sonra, aynı şekilde kullanıcı tarafından tıklanmadıkça bunun değişmemesinin sağlanması, adeta perçinlenmiş gibi sağlam durmasıdır. Söz konsu listeleri farenin scroll tuşundan muaf tutarsanız sorun çözülür bence.

Reklam alanlarından ben de şikayetçiyim. Hem üstte hem sağda olunca çalışma alanı çok kısıtlanıyor. Çok boğucu oluyor. Gerekirse sağdakini biraz daha genişletip üstteki tamamen kaldırılmalı bence.
Old 12-07-2009, 13:34   #46
Hasan Bahadır Büyükavcı

Bir stajyer avukat olarak, herhangi bir gelirim bulunmamaktayken ve kendimi geliştirebileceğime inandığım en güzel zaman diliminde iken böyle bir içtihat programına ihtiyaç duymaktayım.

Ben de alabilirmiyim?
Old 13-07-2009, 09:19   #47
didem79

Alıntı:
Yazan Stj. Av. Hasan Bahadır Büyükavcı
Bir stajyer avukat olarak, herhangi bir gelirim bulunmamaktayken ve kendimi geliştirebileceğime inandığım en güzel zaman diliminde iken böyle bir içtihat programına ihtiyaç duymaktayım.

Ben de alabilirmiyim?

Tabiki Hasan Bey. İletişim bilgilerinizi bize bildirmeniz halinde Cd niz adresinize yanlızca kargo ücreti karşılığında gönderilecektir. İyi çalışmalar.
Old 13-07-2009, 09:28   #48
didem79

Alıntı:
Yazan Av. Pekince
Otomatik güncelleme istemeyen meslektaşlarım için şunu söyleyeyim, firewall ile uğraşmanıza gerek yok. Başlat-programlar-başlangıç altındaki "MEŞE İçtihat ve Mevzuat Bankası Güncelleme" kısayolunu sağ fare tuşu ile masaüstünüze sürükleyip "buraya taşı" derseniz, istediğiniz zaman masaüstünüdeki bu simgeye çift tıklayarak güncelleme yapabilirsiniz.

Programın bazı eksiklikleri olduğu kesin, fakat ücretsiz bir program için çok iyi buluyorum.

En büyük eksikliği, siz alt ksımı yada yan kısmı yani mevzuatın ya da kararın içeriğini kaydırmaya çalışırken, seçilen bir mevzuatın ya da kararın yanlışlıkla çabucak değişmesi, tabirimi mazur görün listelerin çok oynak olması. Önerim, bir mevzuat ya da içtihat bir kez tıklanıp seçildikten sonra, aynı şekilde kullanıcı tarafından tıklanmadıkça bunun değişmemesinin sağlanması, adeta perçinlenmiş gibi sağlam durmasıdır. Söz konsu listeleri farenin scroll tuşundan muaf tutarsanız sorun çözülür bence.

Reklam alanlarından ben de şikayetçiyim. Hem üstte hem sağda olunca çalışma alanı çok kısıtlanıyor. Çok boğucu oluyor. Gerekirse sağdakini biraz daha genişletip üstteki tamamen kaldırılmalı bence.

Sayın Pekince,

Programımız söylemiş olduğunuz eleştiriler de göz önünde bulundurulup yeni haliyle Eylül ayı itibariyle Online olarak sizlere sunulacaktır. Programda yeni bölümler ve kullanım kolaylıkları da olacaktır. İlginiz için teşekkür ederiz.
Old 15-07-2009, 13:59   #49
Av. Taner BAŞ

Alıntı:
Yazan didem79
Sayın Pekince,

Programımız söylemiş olduğunuz eleştiriler de göz önünde bulundurulup yeni haliyle Eylül ayı itibariyle Online olarak sizlere sunulacaktır. Programda yeni bölümler ve kullanım kolaylıkları da olacaktır. İlginiz için teşekkür ederiz.

Emeğiniz için çok teşekkürler ancak ben programın arayüz görüntüsüne hiç ısınamadım. Öncelikle bu konu hakkında bir çalışma yürütürseniz çok iyi olur. Böyle bir programı ücretsiz olarak tarafımıza ulaştırdığınız için ayrıca teşekkürler.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi