Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Hukuk Okurken Aynı Zamanda Çalışmak Gerekli Mi?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-05-2008, 12:18   #31
akoluacik

Ben hukuk fakültesinden seneye(ne yazıkki 1 sene uzatmalı) mezun olacağım.Geçen yaz bir avukatlık bürosunda çalıştım ve şu anda mezun olan arkadaşlarımdan çok şey biliyordum seneye başaldığımda..BU yazda böyle bir girişimde bulunucam.Kendini geliştirmek,eğitmek ve işini sevmeyi öğrenmek için yapılacak birşey tabi bu uğurda okulu uzatmak yanlış olur: )
Old 01-08-2008, 15:34   #32
talveq

Bence değil..Stajı sağlam yaparsan mesele yok..Ha elbette zararı olmaz okurken çalışmanın....Ama çalışmazsan da çok şey kaybetmezsin..
Old 03-08-2008, 16:17   #33
gökçe_13

Alıntı:
Yazan ekim
sevgili hukukçu arkadaşlarım.ben de 1. sınıfı bitirince bir avukatın yanında çalışmakistedim.bir yakınımın yardımıyla bir avukatın yanına gittim ama kendisi yanında çalışarak hiçbir şey öğrenemeyeceğimi, boşuna vakit kaybedeceğimi,vaktim varken hukuk bilgimi çoğaltmam gerektiğini, hukukla ilgili seeminerlere katılıp dil öğrenmeme vs gibi şeyleri tavsiye etti.ama bana kapısının herzaman açık olduğunu(!) da söyledi. sözünü ettüğim avukatı söylediklri ve bana olan tavrı beni biraz soğuttu bu işten.ama hak verdiğim yerlerde olmadı değil.

sevgili arkadaşlar sizce bir hukuk fakt.öğrencisi kaçıncı sınıfta başlamalıdır avukat yanında çalışmaya ? cevap yazarsanız çok sevinirim...
bence 3. sınıfı bitirdikten sonra başlanmalı;çünkü 3. sınıf derslerinden sonra dersleri daha iyi anlayabiliyorsun.
Old 14-09-2008, 12:11   #34
Av. Savaş Tunca

Hukuk fakültesine yardımcı olacak şekilde bir çalışma
içerisinde olmak, fakülteyi destekleyecektir.

Ancak, pek çok arkadaşımızın fakülte ile ilgisi olmayan
bir çalışma içerisinde olduğunu gördüğümden çalışmak için
o kadar da acele etmelerine gerek olmadığını düşünüyorum.

Sabırlı olsunlar, önce okul yanında çalışma olumludur.

İyi çalışmalar,
Old 19-01-2009, 23:54   #35
hukukcu gürkan

Ögrenci iken çalışmanın elbette meslek yaşmı açısından faydası olacagı kesindir.Ancak bööyle bir şeye hiç gerek olmadıgını 3. sınıftan itibaren çalışmaya başlamış ve okulu 6 yılda bitirmiş biri olarak söylemeliyim.3 yıllık iş tecrübem bana göstermiştir ki ögreneceginiz herşeyi ve daha fazlasını staj döneminde ögrenebilirsiniz.Ayrıca ögrencilik döneminde çalışmak yetkisiz olarak icra dairelerinde sürünmenize sebep olacak ve sizi meslekten sogutacaktır ve bence buna hiç gerek yoktur en iyi yol okulu en iyi şekilde bitirmek ve stajı icra işinin az oldugu dava çeşitliligi olan bir büroda yapmaktır.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi