Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yüksek Hukuk Eğitimi Hukukta yüksek lisans ve doktora eğitimi ile ilgili konular

Enerji hukuku hakkında

Yanıt
Old 28-06-2007, 08:15   #1
obydr

Varsayılan Enerji hukuku hakkında

Değerli meslektaşlarım,
Enerji Hukuku alanında yüksek lisans yapmayı düşünüyorum. Ankara'da bu alanda eğitim alabileceğim devlet ya da vakıf üniversitesi var mı?Bunun yanı sıra Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü dışında bir yerde Enerji Hukuku alanında sertıfikalı eğitim verem bir kurum yahut kuruluş bilgisi olan var mı?
İyi çalışmalar dileklerimle.
Saygılar sunarım
Old 14-08-2007, 11:51   #2
dogukan

Varsayılan Enerji Hukuku

Enerji Hukuku ile ilgili çalışma grubu oluşturulabilir mi ? özellikle yeni elektrik piyasası ile ilgili

iyi günler dilerim
Old 20-08-2007, 08:59   #3
obydr

Olumlu

Enerji Hukuku alanında bir çalışma grubu oluşturulması enerji hukuku ile ilgilenen arkadaşlarımız ve bızler için bencede cok isabetli bir durum olur ancak bu konudaki son karar site yönetimi tarafından verılecektir sanırım.Çalışma grubu oluşturulması konusunda ayrıntılı bilgi sahibi değilim, ama böyle bir grup oluşturulursa bende bu grubun içinde yer almayı isterim.
Saygılar sunarım.
Old 20-08-2007, 18:18   #4
dogukan

Varsayılan enerji hukuku

merhaba obydr

yeni elektrik piyasası ile ilgili yönetmeliğin hazırlanması aşamasında aktif olarak bulundum, ayrıca enerji hukuku ve rekabet hukuku sertifika programlarına katıldım. Enerji Hukuku özellikle de elektrik piyasası ile ilgili konularda yeterli katılım sağlanamadığı için çalışma grubu oluşturulamazsa bile bu konu ile ilgili sorularınız varsa elimden geldiğince yardımcı olabilirim.

Ayrıca elektrik piyasasında rekabetin nasıl sağlanacağı ve bu konuda ne gibi önlemlerin alınması konusuda ilgi alanım içinde.
saygılar
Old 21-08-2007, 07:49   #5
obydr

Mutlu

Merhaba Doğukan,
Bende enerji alanında faaliyet gösteren bir şirkette çalışmaktayım, gerek iş alanım gerekse kişisel ilgim nedeniyle petrol, doğalgaz, elektrik...vs alanlarıyla yakından ilgileniyorum.
İlginize çok teşekkür ediyorum, elektrik piyasası ile ilgili bir sorum olduğu taktirde yazmış olduğunuz cevaptan cesaretle rahatlıkla sorumu size yöneltebileceğim,Sizinde enerjinin diğer alanlarına ilişkin olarak bir sorunuz olduğu taktirde bende elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.Saygılar sunuyorum.
Old 30-08-2007, 14:27   #6
suna cetin

Değerli arkadaşlar enerji hukuku ile ilgili çalışma grubu oluşturlması halinde bende bu grubun içinde memnuniyetle yer almak isterim.
Saygılarımla.
Old 04-09-2007, 12:59   #7
obydr

Önemli

Görünen o ki enerji alanında 3 kişi olabildik sadece..Aslında oldukça zevkli, güncel, geniş alanda değerlendirilebilecek pek çok konuyu bünyesinde barındıran bu hukuk dalına daha çok ilgi beklerdim
Bizde kendi merak ettiklerimizi, sorularımızı bu başlık altında birbirimize sorarak fikir alışverişi yapabilriz düşüncesindeyim.
Doğukan'ın bu düşünceme katıldığını önceki konuşmalarımızdan biliyorum, sevgili Suna Çetin sende bu fikre katılıyorsan, bir çalışma grubu oluşturamasakta bu alanda birbirimize yardımcı olabiliriz.
saygılar.
Old 09-01-2008, 10:34   #8
Sertaç KAYA

Değerli arkadaşlar enerji hukuku ile ilgili çalışma grubu oluşturlması halinde bende bu grubun içinde memnuniyetle yer almak isterim.
Saygılarımla.Sertaç KAYA
Old 11-01-2008, 10:12   #9
obydr

Merhaba,
Enerji Hukuku alnında bir çalışma grubu oluşturulasını halen istemekteyim; ancak katılım eğer diğer arkadaşlar vazgeçmemişse malesef 4 kişi ile sınırlı, bu sayı ile bir grup oluşturulması zor gibi gözüküyor, ancak çalışma grubu olmasa dahi bu portal üzerinden bilgi alışverişi yapıp merak ettiğimiz konuları birbirimize danışabiliriz diye düşünmekteyim.
Saygılar sunarım.
Old 11-01-2008, 14:18   #10
Sertaç KAYA

evet bence de illa ki grup olacak diye birşey olmamalı.buradan bilgi görüş paylaşımında bulunarak ta birbirimize veya konuyla ilgilenen diğer arkadaşlara faydalı olabiliriz.önümüzdeki günlerde bu konunun daha da öneminin artacağından eminim.saygılar selamlar!
Old 06-02-2008, 15:54   #11
HakiMavi

Bir grup kurulacaksa ben de içinde yer almak isterim.
Old 07-05-2008, 00:15   #12
sedna

merhabalar,
anladığım kadarıyla halen bir grup oluşturulamamış.bu kararından vazgeçmemiş olan meslektaşlarımla bu grubu kurmaya hazırım.bilgilerinize...
ayrıca elektrik piyasası ile ilgili faydalı olabileceğine inandığınız kaynak varsa önerebilir misiniz??
Old 07-11-2008, 17:15   #13
ruken

Merhaba, enerji hukuk ile ilgili bir çalışma grubu oluşturulduğunda bende katılmak isterim.
Old 13-05-2009, 11:30   #14
Av. R. Onur ÇINAR

bu alanda bir çalışma grubu oluşturulması konusunda ben de istekliyim. her ne kadar diğer istekli arkadaşların mesajları eski olsa da geçerliliklerini sürdürdükleri kanaatindeyim. eğer bir çalışma grubu oluşturulamayacaksa izmirli arkadaşlarla yüz yüze / sanal ortamda, uzaktaki arkadaşlarla da sanal ortamda bir paylaşım sistemi kurmaya hazırım.
Old 17-05-2009, 16:36   #15
Ece METİN

eğer böyle bir grup kurulursa bende içinde bulunmak isterim
Old 21-05-2009, 17:01   #16
avmehmetkaramanli

enerji zor bir alan gibi geliyor
ancak neler yapılabilir bu konuda bilgisi olanların üye olması da gerekli
Old 22-05-2009, 13:58   #17
Av. R. Onur ÇINAR

enerji çok çeşitli. eğer üye sayısı fazla olursa rüzgar, elektrik,nükleer enerji vs gibi alt gruplar oluşturulup bu alt gruplarda - mevzuat - uygulamalar - sorunlar - medya gibi başlıklarla üyelerin bireysel olarak enerji hukukunun da dal olarak gelişmesi sağlanabilir.
Old 17-06-2009, 10:59   #18
Burcu ZOBU

Enerji Hukuku çalışma grubu açılması durumunda ben de grup çalışmalarında yer almak isterim. Saygılarımla.
Old 02-11-2010, 20:26   #20
Av. R. Onur ÇINAR

dogukan bey selamlar

izmirden ankaraya henüz taşınmış bir avukat olarak sizden birkaç bilgi rica edeceğim,

birinci sormak istediğim ankarada enerji hukuku ile alakalı yüksek lisans programı var mı?

diğeri ise sizin aldığınız sertifika programlarından bu sene de açılır mı?

geçtiğimiz yıl batider bir sertifika programı açmıştı bu sene de açtımı hangi linkten takip edebilirim?

ankara barosu enerji hukuku komisyonuna katılmayı planlıyorum siz de olursanız orada yüz yüze de tanışmak isterim.

yanıtlarsanız sevinirim saygılarımla

özel mesaj ya da e mail kabul etmediğiniz için buradan yazdım, bilgilerinizi herkesle paylaşmak istersiniz inşallah.
Old 16-03-2012, 14:06   #22
guLDe

Olumlu

Ben de enerji sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın avukatlığını yapıyorum. Bir çalışma gurubu oluşturulursa içinde yer almaktan mutluluk duyarım.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi