Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eşimden şiddet gördüm

Konuyu Kilitleyin
Old 21-05-2022, 03:57   #1
Glryldrm

Varsayılan Eşimden şiddet gördüm

Merhaba nisanın ayının 6. Gününde 2. eşimden şiddet gördüm sebebi de kadın arkadaşlarımla dışarıda dolaşmaya çıktığım için, şiddet gördükten sonra darp raporuyla beraber polise başvurdum 20 gün uzaklaştırma kararı verdiler ve boşanma davası açtım. Devamında eşim anlaşmalı boşanmayı teklif etti tazminat ödememek için fakat ben yediğim dayağın karşılığı olarak tazminat hakkımdan vazgeçmedim. Kendisi boşanma isteğimi annemin emekli maaşını almak için yaptığımı, kullandığım hafif anti depresan ilaçlardan dolayı ruh halimin iyi olmadığını, beni çok sevdiğini, evimizde herhangi bir huzursuzluk olmadığını belirterek, eski fotoğraflar delil olarak gösterip çevresinden 4 kişiyi de şahit olarak yazarak davanın düşmesini isteyip benim haksız taraf olduğumu beliriyor. Ben 2 tane şahit yazdım biri oğlum (oğlum ilk eşimden olan çocuğum bizimle 3 sene yaşadı) diğeri ise oğlumun arkadaşıydı fakat oğlumun arkadaşının ailesiyle davacı olduğum kişinin akrabalık bağı olduğu için şahidin ailesiyle irtibata geçip çocuğu şahit olmaktan vazgeçirmiş. Haklıyken haksız duruma düşmekten çok korkuyorum ben yediğim dayakların bir karşılığı olmasını istiyorum. Dayaktan sonra vücudumda ki morluklarında fotoğrafını çekmiştim şimdi ne yapmalıyım? Barodan avukat talep ettim fakat çok çaresiz hissediyorum kendimi. Gördüğüm şiddet yanına kar kalmasın istiyorum lütfen bana yardımcı olun.
Old 21-05-2022, 12:34   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Davada tanık olarak bildirilen kişinin tanık olmaktan vazgeçme hakkı bulunmamaktadır. Tanık usulüne uygun tebligata rağmen duruşmaya gelmez ise zorla getirme kararı verilecektir.

Eğer tanığın doğru söyleyeceğine güveniyorsanız dinlenmesi için ısrarcı olabilirsiniz. Mahkeme gereğini yapacaktır.

Eşinizin tanık olarak gösterdiği kişiler muhtemelen davaya konu darp olayına tanık olmayan kişilerdir. Mahkeme davaya konu olan olayın tanıklarına, olay sırasında çekilen fotoğraflara ve rapora göre karar verecektir.

Fotoğraflarınızı dosyaya sunmanız ve her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi