Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

KiTAPLIK

Yanıt
Old 23-06-2007, 17:29   #1
persona

Varsayılan KiTAPLIK

Bu bolumde,Genel ingilizce ve/veya Hukuk ingilizcesi ogrenme surecinde, okudugunuz ve gercekten cok faydalandiginiz kitaplari diger THS dostlariyla paylasmak istermisiniz ?
bu paylasim..

*oneri sekilinde olabilir, yani kitabi diger dostlarin nereden edinebilecegi, varsa internet adresi, yayinevi bilgileri vs.

*fiziki sekilde olabilir,ornegin size intermediate duzeyinde cok faydali olmus bir kitabi, henuz beginner seviyesinde olan bir THS dostuyla paylasmak istermisiniz ?

--- bu dusunceleri yazarken lutfen gerekceleri ile yazin, kitap hakkinda biraz bilgi verin... metodu hakkinda ve icerigi hakkinda ozellikle.

---lutfen eger fiziki olarak elinizdeki kitaplari diger THS dostlariyla paylasmak istiyorsaniz, SAKIN ilaninizda, telefon numarasi gibi bilgilerinizi yazmayiniz, sadece ilgilenen arkadaslar bana ozel mesaj yoluyla ulasabilirler diye yazin ... bu anlamda Calisma gurubu olarak herhangi bir sorumluluk kabul edilmez...

--- bu bolumun temel amaci, etrafta dolasan gercekten kalitesiz yayinlara, THS dostlarinin tonlarca para dokmelerinin onune gecmek, ve kaliteli kitaplarla onlarin ingilizceyi rahat ve duzgun ogrenmelerinin onunu acmak...

saygilar...
Old 23-06-2007, 17:43   #2
persona

Varsayılan cambridge grammar

bana gore, genel ingilizceyi ogrenmek isteyen herkes bu seriyi ozellikle
http://www.cambridge.org/elt/elt_pro...asp?id=2500613
bu kitabi satin almali

*gercekten, ogretme teknigi harika, sol taraftaki kurallari ogrendikten sonra sag sayfadaki alistirmalari cozdukce, baslangicta biz Turkce konusanlar icin anlasilmasi cok zor gorunen dilbilgisi kurallari cok rahat kavraniyor...

*ornek olarak konulan, diyaloglar ve resimlerde anlamanizi cok kolaylastiran unsurlar...

*ozellikle serinin ustte belirttigim kitabini bir anlamda ezberlerseniz, genel ingilizcenin buyuk cogunlugunu halletmis oluyorsunuz bana gore, tam bir temel nitelikte...

*eger ingilizce ogrenmek istiyorum diyorsaniz, bence hic dusunmeden bu serinin 3 kitabinida satin alin, eger butceniz kisitli ise mavi renkli kitabi mutlaka satin alip, ozetini cikartmaya baslayin derim... tabiki unutmadan, ogrendiniz seylerin pratigini yapmayi da unutmayin
Old 09-07-2007, 13:39   #3
dilekeyp

bunu nerden satın alabilirim netten türkiyede hangi yayın evi
Old 09-07-2007, 13:57   #4
persona

bu kitap cok bilinen ve dunyada milyonlarca insanin faydalandigi bir kitap olmasi dolayisiyla, butun ingilizce kitap satan kitapcilarda bulabilirsiniz... yayin evi cambridge, yeni baskilarinda bir adette cd var, bilgisayarda alistirmalari cozmeniz icin... benim gonderdigim internet sayfasini print edip, kitapciya gosterirseniz hemen taniyacaktir zaten...

saygilar
Old 09-07-2007, 14:06   #5
dilekeyp

aslına bakarsanız şahsi bi açıklama olacak ama merkezi bi yerde oturmadığımdan telefon ve net aracılığı ile sipariş verebiliyorum türkiyede turhan kitabevi satıyormuş sanırım onlarda posta yolu ile satış yapmıyorlarmış ve bizde 1 ve 2 var dediler ama yanlışmı anladılar bilemicem artık merkezi bi bölgeden temin etmem gerekecek teşekkür ederim
Old 09-07-2007, 14:07   #6
uSaRe01

Alıntı:
Yazan persona
bu kitap cok bilinen ve dunyada milyonlarca insanin faydalandigi bir kitap olmasi dolayisiyla, butun ingilizce kitap satan kitapcilarda bulabilirsiniz... yayin evi cambridge, yeni baskilarinda bir adette cd var, bilgisayarda alistirmalari cozmeniz icin... benim gonderdigim internet sayfasini print edip, kitapciya gosterirseniz hemen taniyacaktir zaten...

saygilar

Aynen katılıyorum. Çat pat ingilizce biliyorsam şu anda %90 ını bu kitaptan öğrendim.Hala evimde duruyor gerektiğinde bakmak için
Old 11-08-2007, 13:56   #7
yaseminozgiray

Merhaba, ben ruhsatını yeni almış bir hukukçu olarak; hukuk ingilizcesi kursuna mı gitsem ve hangisine gitsem,les sınavına hazırlanmak için kursa mı başlasam ve hangisine başlasam, bir yandan da nasıl iş bulacağım diye düşünüyorum. Öncelikle hukuk ingilizcesi için hangi kurs olmalı, tavsiyeniz ne olur ordan başlayayım sormaya.
Herkese sevgiler,
Yasemin Özgiray
Old 13-08-2007, 11:32   #8
ecesaka

Cumartesi günü İstanbul Barosunca verilen Hukuk İngilizcesi derslerine katılmaya başladım... "Compendium - Legal English For Turkish Lawyers" isimli bir kitap dağıtıldı. Bunun yanı sıra pek çok sözleşme örneği, vekaletname örneği, vasiyetname örneği vs. verildi... Bunları bilgisayara aktardıktan sonra grubumuzla paylaşmayı düşünüyorum.
Old 19-08-2007, 12:12   #9
yaseminozgiray

Varsayılan hukuk ingilizcesi

Merhaba,
İstanbul Barosu'nün düzenlediği hukuk ingilizcesi kursuna katılan arkadaşlarım; haftasonu kurs saatleri hakkında bilgi verebilir mi?
sevgiler.
Old 26-08-2007, 23:53   #11
_erman_

English Grammer In use / Raymond Murphey.....bu kitabı almanızı tavsie ediyorum çünkü dünyadaki 1 numaralı grammer kitabı. Çeşitli seviyeler için ayrı renklerde kitapları var. Ama alırken kitabın son basım ve cevap anahtarlı olmasına dikkat edin. Bu kitap sayesinde kesinlikle sağlam bi temel atcağınıza inanıyorum. Geri kalan tek şey İngizlice pratik(speaking, yabancı film izleme, kitap okuma..vs). Bu sayede iyi bir İngilizce konuşma yolunda baya yol katedebilirsiniz.
Old 29-08-2007, 08:39   #12
criminal

İngilizce olarak Türk hukukuna bir giriş olması bakımından okuldaki ders kitabımızı önerebilirim.Haziran baskısı piyasaya çıkmış.Okuması zevkli bir kitaptı.Derslerin bir özeti bile sayılabilir.
Kitap:Introduction To Turkhish Law Editörler: D. Wallace, Tuğrul Ansay Yayınevi:Turhan Kitabevi
Old 26-08-2008, 09:18   #13
supernatural

Neşeli

merhaba

"systematic english grammer for learners elementary to advanced" öneriyorum yazarı Ebru Yener(Beşir Kitapevi),ayrıca herkesin bildiği Headway'in kitaplarıda bana göre güzel tabi bu dediklerimin hepsi grameri eksik olan arkadaşlar için.
Old 03-09-2008, 21:50   #14
Gazili0106

Öncelikle bu hoş bilgi paylaşımlarınız için teşekkür ediyorum.Fakat bir soruma da yanıt verirseniz çok mutlu olurum.Hukuk İngilizcesini öğrenmek için yararlanabileceğim iyi kaynakları ve nerden,nasıl edinebileceğimi öğrenebilir miyim?
Old 11-12-2009, 15:07   #15
Murat Çağlar

Hukuk İngilizcesi konusunda yazılmış türkçe kaynaklardan ziyade bence yabancı kaynaklara yönelmek lazım (ancak emeğe saygısızlık yapmak istemem, çünkü bu kitapları hazırlayan meslektaşlar da sonuçta emek sarfederek bu işi girişmişler). Zira, mesela incelediğim sözlüklerde belirli terimlerin ingilizcesi için komik ifadeler kullanılmış. Türk hukukçularına lazım olan, bizce bilinen hukuki terimlerin yurtdışında bire-bir kullanımlarıdır. Bu yüzden yabancı kaynaklarda orijinal ifadeleri bulma şansımız daha fazladır diye düşünüyorum. Saygılar,
Old 15-04-2010, 16:23   #16
droit

Common law bilgisi edinmek isteyenlere Oliver Wendell Holmes'un The Common Law adlı kitabını önerebilirim. 1881'de yazılmış oldukça eski ama genel bilgileri içeren güzel bir kaynak. Koruma süresi de dolduğu için rahatlıkla erişilebilir. Hatta buyrun:

http://books.google.com.tr/books?id=...page&q&f=false
Old 14-11-2010, 21:04   #17
Berşan Kayıkcı

Droit in paylaştığı kitabı oldukça ilgi çekici buluyorum.
Bunun yanında, dil bilgisi kitaplarının yanında yeni çıkan-çok satan okunması kolay ve sürükleyici ingilizce roman ve kitaplar da oldukça fayda sağlamakta.
Türkçesini okuduğunuz bir kitabın ingilizcesini okuyarak, daha önceden konusunu ve kurgusunu bildiğinizden dolayı, yeni kelimeler öğrenebilmekte ve konuyu ingilizce ifade etme gücünüzü geliştirebilirsiniz.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,05259299 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.