Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Hukukçu kimliğe ek olabilecek 2nci üniversite

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-02-2011, 10:25   #31
suskun_juliette

Böyle bir imkânın varlığından dahi haberim yoktu.Konuyu açan arkadaşımıza minnettarım.Uluslararası İlişkiler okumak benim için daha mantıklı görünüyor.
Old 01-03-2011, 16:56   #32
Aslı Aydın

Ben de bu sene başvurdum İkinci Üniversite programına ve şu anda Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri okmaktayım 1. sınıfta. Henüz sınavlar başlamadı tabii ama kendi fakültemin de sınav takvimi belli oldu, Bu nedenle aslında açıköğretim için çalışmaya zamanım yok diyebilirim. Örnek vermek gerekirse, 1 Nisan'da Ceza Hukuku vizem var, 2-3 Nisan'da açıköğretim vizeleri var ve 5 Nisan'da da İngilizce Hukuk Terimleri adlı bir dersimin vizesi var. Bunların yanında da İngilizce ve Felsefe dersleri için yetiştirmem gereken birçok essay var. Gördüğünüz gibi çalışmaya zaman yok açıkçası. Hatta ve hatta eğer günü gününe çalışmayan biri iseniz, benim gibi, bu durum biraz kötüye işaret gibi geliyor bana.

Tek güvendiğim şey ise sınavların test olması ve biz hukukçular için çok zorlayıcı derslerin olmaması, bunların yanında bütünleme gibi bir sınavın varlığı da rahatlama nedenlerim arasında tabii. Bakalım neler olacak sınavdan sonra.
Old 25-03-2012, 12:21   #33
Sefa USLU

Daha önce de belirttiğim gibi hem hukuk fakültesi hem de işletme fakültesi (aöf) okumaktayım. Ancak tahmin edeceğiniz üzere çok zor yürüyor. Ben yürütemedim ve aöf'ni dondurdum. İstediğim zaman harcımı yatırıp devam edebileceğim.

Aöf'de şöyle bir kolaylık var: senede bir vize bir final. Ancak sınavlar normal hukuk sınavlarıyla çakışmakta ve günde 4-5 sınav birden olmaktaydım. Zaten işletmeye çalışmaya pek fırsat kalmadı. Ancak şunu söyleyebilirim ben bir gecelik çalışmayla sınıf geçebildim. Kolay oluyor yani.

Bir de harç olarak pahalı. Yılda 600 lira ödemek gerekli. Kitapları onlar veriyor.

Dediğim gibi ben iki sene okuyup doldurdum. Keza hukuk lisansım seneye bitiyor. Avukatlık stajım sırasında da işletmeyi bitirmeyi düşünüyorum. Böyle meslek hayatımda işletme fakültesi mezunu ünvanımda hazır olacak.
Old 25-04-2012, 21:45   #34
Fiona

Açıköğretimde 3. sınıf oldum bile. 2 sene önce yazdığım mesajı gördüm de. Uluslararası ilişkiler okuyorum ama bir kaç dersim okulla paralel olduğundan, ara sınavların vizelerimin arasına denk gelmesi beni çok olumsuz etkilemedi. Fakat artık açıköğretim de eskisi kadar kolay olmayacak. Önümüzdeki sene kredili sisteme geçiyorlar. Bütünleme sınavları kalkıyor ve yılda iki döneme bölünüm 2 ara sınav iki de finale giriyor olacağız. Aldığımız derslerin kredisi kadar harç yatacak. Neyse ki inşallah açıköğretimde seneye son sınıfa geçeceğim bu arada da adliye stajımı yapıyor olacağım. Şu bir gerçekki ikinci üniversiteyi insan hazır bir okul temposundayken okunması daha kolay. İş hayatında buna başlayanlar zorlanabilir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi