Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Avukata saldırı

Yanıt
Old 15-03-2006, 16:03   #1
dertunc

Varsayılan Avukata saldırı

Bolu’da icra takibi için Emekli Subaylar Derneği Lokali’ne giden avukat Yüksek Gültekin, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı.

Dün saat 12.30 sularında meydana gelen olayda Vizyon Avukatlık Bürosu avukatlarından Yüksel Gültekin, 1.000 YTL’lik icra takibi için Emekli Subaylar Derneği Lokali’ne gitti. Bu sırada icraya sinirlenen lokal işletmecisi Basri Çelikpençe, tabanca ile avukata bir el ateş etti. Gültekin’in sol koluna isabet eden kurşun ciğerine saplandı. Köroğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan avukat, yoğun bakıma alındı. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok, avukat Yüksel Gültekin’in görevi başında silahlı saldırıya uğramasını kınadı. Özok, şunları söyledi: “Türkiye’de son dönemlerde özellikle hukuk ve kural tanımaz, hukuksuzluğa prim yapan anlayış var. Meslektaşımıza yapılan saldırılar, bunun göstergesi. Barolar Birliği ve onların mensubu avukatlar hukuk devletinin ilkelerini yerine getirecektir. Hakkımızı aramak için gerekli işlemleri başlatacağız.” Bolu Baro Başkanı Avukat Tuncay Alnıak da yaptığı açıklamada “Avukat arkadaşımız devletin görevli bir memuru ile birlikte icra takibi için lokale gitmiş, orada silahlı bir saldırıya maruz kalmıştır.” diye konuştu.

Bu haber Adalet.org. sitesinden alınmıştır.
Olayı şiddetle kınıyor meslektaşımıza acil şifalar diliyorum.
Old 18-03-2006, 13:03   #2
ozgem

Öncelikle ben de senin gibi bu olayı şiddetle kınıyor ve meslektaşımıza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
Benim de arabama mesleki sebeplerden dolayı bomba yerleştirildi ve patladıldı,şans eseri ben yarım saat gibi bir süreyle kurtuldum ve sürekli tehditler almaya devam ettim bir süre.
Ne yazık ki bu tarz olaylar gün geçtikçe sıklaşıyor ve sanırım bunun da sebeplerinden bir tanesi televizyonlarda yayınlanan ve ne yazık ki rating rekorları kıran mafya dizileri.Bursa Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nün 2005 yılında yakalanan şüpheliler üzerinde yaptıgı bir istatistik sonucu bu tarz suçlar işleyenlerin %87 sinin Kurtlar Vadisi,%12 sinin Deliyürek dizisinin ve geri kalanlarında benzeri dizilerin kahramanlarını örnek aldığı saptanmış.
Umarım böyle olayların devamı gelmez...
Old 24-08-2006, 21:43   #3
PINAR YILMAZ

Varsayılan Hukukuların hayati güvencesi

Sayın avukatımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.Sayın Özgem sizede geçmiş olsun diyorum.Şans eseri kurtulmuşsunuz.Böyle olayların sayısı gün geçtikçe artıyor maalesef.Bende bu tür dizi filmlerin bu konuda çok etkili olduğunu düşünüyorum.ZAten hiç bir hayat güvencesine sahip olmayan hukukçularımızı koruyacak önlemler almayı beceremiyoruz.Bari bu tür dizilerin yayınlanmasına izin vermesek diyorum.Ama bu sözlerim bir temenniden öteye gidemiyor maalesef.Tekrar geçmiş olsun..
Old 09-07-2009, 10:02   #4
Av. Mehmet Toprak

Bolu'da bulunan meslektaşlarımız bu olayın akibeti ne oldu? Meslektaşımız iyileşti mi? Bu lokal işletmesi halen faal mi? Bu lokal işletmesine izin veren mülki idare hakkında denetim görevini yerine getirmediği için herhangi bir işlem yapıldı mı ya da tam yargı davası açıldı mı?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi