Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Adli Tatil 3 Aya Çıkarılsın!!!

Yanıt
Old 09-08-2007, 13:32   #31
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Alıntı:
Yazan: Adalet bakanı Adayı Sayın Yıldırım
Buraya kadarki açıklamalardan edindiğim kanaate göre, öncelikle hakim sayısını artırmak, nitelikli hale getirmek, uzmanlaşmayı kabul etmek ve uzmanlaştırmak, usul kanununu düzenlemek, duruşma yoğunluğunu en aza indirmek , dava çeşidini azaltmak, bir kısım ihtilafları mahkemelere götürmeden çözmek.

Adli tatil uygulaması ise şu haliyle çok yanlıştır. Adli Tatil ile ilgili görüşüm özetle şöyledir.
1- Adli tatil uygulamasına devam edilmelidir
2- Adli Tatilin süresi 40 gün olmalıdır
3- Adli Tatilde tıpkı TBMM gibi Adliye kapatılmalıdır, sadece sorgu ve çok acil işler nöbetçiler tarafından görülmelidir.
4- Adli tatil haricinde hakimlerin izin kullanmaları mümkün olmamalıdır.
5- Usulsüz raporlardan söz edilmektedir. Bu tamamen insanlık, vicdan ve başka şeylerle ilgilidir. Bu konuda şunu derim: eğitim şart mirim, eğitim. ( eğitinde görün sonucu)
6- Mümkünse Adalet Bakanı ben olmalıyım

Sayın Yıldırım,

Çok güzel özetlemişsiniz. Bana yazacak bir şey bırakmamışsınız. Bu nedenle size teşekkürü borç bilmeden peşinen ifa ederim.

Adalet Bakanı olmazsanız zaten küseriz, bunu sizden hepimiz bekliyoruz, iki elimiz yakanızdadır haberiniz olsun!

Tespitlerinize tamamen katılıyorum ve bir ekleme yapmak istiyorum: 40 Yaşını aşmış, okur-yazar avukatlardan da hakimler seçilse fena mı olurdu? Hem dünya işlerini halletmiş, hali vakti yerinde, kafası madden rahata ermiş avukatlar da faydalı olmaz mı?

Şu işe bir el atın Sayın Yıldırım..
Old 09-08-2007, 14:56   #32
medenikal

Meslekte 10 yılını doldurmuş, başarılı, işinin hakkını veren , çevresinde de yapılacak araştırmada bu yönde sonuçlar alınırsa;

Sınavsız, mülakatsız;

Davet üzerine Avukatın ,hakim savcı olarak görev alması mantıklı olduğu gibi ; uzakta olmayan bir gerçeklik olarak yürürlükteki yerini alacaktır.
Old 09-08-2007, 15:10   #33
medenikal

Sayın Yıldırım Adalet Bakanı olunca;

Elbetteki ; yürürlük tarihi öncelikli olacaktır.
Old 09-08-2007, 15:17   #34
medenikal

Sayın Adalet Bakanım;
Hakim savcılık için 5 yıl avukatlık yapma şartı HAKKINDA ne düşünürsünüz.
Old 09-08-2007, 15:57   #35
memet

Adli tatilin bu en sıcak en kavurucu bir o kadar da dinlendirici geçtiği günlerde halen görev başında olan ve adli tatilin adli kısmının hakkını vermiş ancak tatil kısmı ukte olarak kalmış hukukçulara sabırlar dilerim. Esasen merakım şudurki siz sayın hukukçular mesleğinizden keyif almıyormusunuz ki adli tatilimizi üç aya çıkarmak istemektesiniz yoksa tepki ölçmek, nabız yoklamak için mi açılmış bir forumda tartışmaktayız. Ayrıca bakınız mali müşavirler muhasebeciler gibi meslek gruplarıda bir aylık mali tatillerini kullanmaktadırlar sonra bi üç ay da onlar isterse memleketin hali nice olur değilmi.
Old 09-08-2007, 21:58   #36
Av.Mehmet Saim Dikici

Adli Tatil boyunca aralıksız tatil yapılmıyor. Avukatlar genellikle bir hafta ile onbeş gün arasında bir süre için tatil yapıyorlar. Bu süre ise takdir edersiniz ki sürekli sorunları çözmeye çalışanlar için çok yetersiz kalıyor... Yürüyen bedenler var sadece... Beyin şaşkın durumda. En azından benim için durum budur. Mümkün olsa aralıksız 3 ay hiç çalışmak istemiyorum. Mesala, domates biber ekip onların akıbetini izlemek, bir davanın akıbetini izlemekten daha heyacan verici geliyor... Yorulduk artık. Belki bundandır.
Old 09-08-2007, 22:02   #37
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Size kesinlikle katılıyorum. Bu durumdaki tek yorgun olmadığımı görme şansı tanıdığınız için de sevindim doğrusu. "Sürekli sorun çözmeye çalışanlar...", "yürüyen bedenler, şaşkın beyinler..." Ben de tıpa tıp böyle hissediyorum. Biliyor musunuz, domates, biber de ektim ve mümkün olsa yanlızca onlarla ilgilenmek istiyorum!
Old 09-08-2007, 22:14   #38
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Biliyor musunuz, domates, biber de ektim ve mümkün olsa yanlızca onlarla ilgilenmek istiyorum!

Buna ben de sevindim. Kendimi tuhaf hissetmeye başlamıştım. Demek ki normalmışım. Bir kaç kişi daha bulalım bir dernek kuralım...
Old 09-06-2010, 16:34   #39
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
2 yıl önce konuyu açmışım. 2 yıl geçti aynı sorun devam ediyor. 20 yıl sonra da devam eder mi?

Adli tatilde tatile gidecek hakimlerle, nöbetçi kalacak hakimlerin durumu ne zaman belli olmaktadır? Bilen var mı? Bu hususun düzenlenmesi çok zor mudur? Barolar bu konuda girişimde bulunamaz mı?

Son olarak ilk mesajda sorduğum soruyu tekrar sorayım.

Adli tatil 3 aya çıkarılsın mı?

Saygılarımla

Konuyu 5 yıl önce açmışım, sorun devam ediyor. 50 yıl sonra da devam eder mi?

Sıkıntı şimdiden başladı. Kendimce önemli dediğim bir duruşmaya gideyim, dedim. Hakim mazeretli imiş. Boşuna gittim.

Geçen hafta "Kat Malikleri Genel Kurulu kararının iptali" davasının duruşması vardı. Bir önceki celse, bilirkişi raporu lehimize gelmiş, karar aşamasına gelmiştik. Hakime Hanım eylüle erteleyecekti. Dedim ki " Yeni genel kurul 6 haziranda yapılacak. Eğer eylüle ertelerseniz kararın hükmü kalmayacak". Neyse...Sıkı pazarlık sonucu duruşma gününü 4 hazirana alabildik. Duruşma günü gittiğimizde gördük ki, hakime hanım mazeretli. Yedek hakim ben çok ısrar edince "Avukat Bey, dosyayı inceleseydim karar verirdim" dedi. Yeni duruşma günü kasım ayına atıldı.

10 gün kadar önce de asliye hukukta kendimce önemli bulduğum duruşmaya gireyim dedim.( O gün 3 duruşma vardı). Gittik, hakim mazeretli imiş. Ben kendi kendime söylenirken, yaşı yakın bir meslektaşım, " Siz yine iyisiniz, ben bu duruşma için Ankara'dan geldim" demez mi?

Belki yetkililerden okuyan olur diye aklıma gelen önerileri yazayım:

1- Adli Tatilin ne zaman başlayacağı belli olduğuna göre, Adli Tatilde nöbetçi kalacaklar Şubat-Mart ayında belirlenemez mi? Böylece, bu hakimler Haziran-Temmuz ya da Eylül aylarına duruşma koymazlar. Çünkü izinlerini Haziran-Temmuz-Eylül aylarından birinde geçirmek isteyeceklerdir. Böylece fazladan 2-3 ay daha yitirmeyelim.
Özellikle iznini temmuz ayında geçirmek isteyenlerin Şubat-Mart ayında belirlenmesi zorunludur. Öğrendiğim kadarıyla bu hususta hakimlerin yapacağı bir şey yok. Her şey son günlerde belli oluyormuş.

2- Mazeretli sayılacak hakimlerin mazeretli oldukları günler, en azından 1 gün öncesinden cep telefonumuza bilgi olarak gelebilir mi? Hadi o olmadı diyelim. Baronun sitesinde 1 gün önceden yayınlanamaz mı? Yani duruşma günü taniyonu, şekeri fırlayan hakimler için değil belki ama diğer bir çok rahatsızlıkta, 1 gün önceden haber verilebilir.

Böylece biz başka işlerimizi yapabiliriz. Boşuna emek ve masraf harcamayız.

Sesimi duyan olacak mı?
Old 09-06-2010, 17:46   #40
Av.Mehmet Saim Dikici

Adli Tatil 3 aya çıkınca kalan 9 aylık sürede mahkemeler daha mı yoğun ve verimli çalışacak sanıyorsunuz?

Bazen duyuyoruz, "Bana 1 gün için 24 saat yetmiyor" diyenler oluyor. Bu iş ona benziyor. Mahkemelere de 1 yıl için 365 gün yetmiyor.

Mart - Nisan ayında tatil günleri belirlenebilir ama plana uyulur mu o meçhul işte...
Old 10-06-2010, 12:50   #41
Nur Deniz

Döner sermaya gibi bir performans geliri getirilse, çok büyük oranda hem işleyiş hem de zaman açısından çok büyük katkısı olacağını düşünüyorum.
Old 10-06-2010, 13:06   #42
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Döner sermaya gibi bir performans geliri getirilse, çok büyük oranda hem işleyiş hem de zaman açısından çok büyük katkısı olacağını düşünüyorum.

Hakimlik bir ideal işidir, parayla adalet olmaz.
Old 10-06-2010, 13:11   #43
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Hakimlik bir ideal işidir, parayla adalet olmaz.

Tamam işte, bu idealin para ile ödüllendirilmesinin hiçbir sakıncası yok.
Ayrıca; Adalet her ne kadar Hakim kararlarına bağlı gibi görünse de, sistemde karar verenlerle çalışanlarda var.

7.5 ay hem de Adli Tatil değilken verilen duruşma aralarının nedeni nedir?
Old 10-06-2010, 17:51   #44
Av.Selim Balku

Sayın Ergin

Adli tatil 3 aya tekrar çıkartıldığında, hakimin mazeretli izne çıkması engellenmiş olmaz kanımca...

Hakimler zaten yıllık izin kullanacağı dönemde duruşma günü vermiyorlar, en azından İzmir de buna dikkat ediyorlar.

Bence adli tatil ortadan kaldırılmalı,

bildiğim kadarıyla adli tatilin var olma sebebi; Türkiye'nin tarım ülkesi oluşu ve tarım döneminde sanığa, tanığa ulaşmanın zor olması hasebiyle 3 aylık bir tatil verilmişti.

Bu gerekçe, günümüz koşullarında geçerliliğini yitirmiş durumda...

Kolay Gelsin...
Old 10-06-2010, 17:59   #45
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Selim Balku
Sayın Ergin

Adli tatil 3 aya tekrar çıkartıldığında, hakimin mazeretli izne çıkması engellenmiş olmaz kanımca...

Hakimler zaten yıllık izin kullanacağı dönemde duruşma günü vermiyorlar, en azından İzmir de buna dikkat ediyorlar.

Bence adli tatil ortadan kaldırılmalı,

bildiğim kadarıyla adli tatilin var olma sebebi; Türkiye'nin tarım ülkesi oluşu ve tarım döneminde sanığa, tanığa ulaşmanın zor olması hasebiyle 3 aylık bir tatil verilmişti.

Bu gerekçe, günümüz koşullarında geçerliliğini yitirmiş durumda...

Kolay Gelsin...

Sayın Balku,

(Ve dahi Sayın Dikici),

Adli tatilin 3 aya çıkarılması önerisi, tabii ki ciidi bir öneri değildi.

Adli Tatilin getiriliş amacı dediğiniz gibi. Ancak deniz kenarına yakın tarlalar artık, motel, pansiyon gibi tesisler olduğu için bu anlamda adli tatile ihtiyaç yok. Ama bu defa da tatil ihtiyacı için adli tatil yapılıyor galiba.

Benim 39 no.lu mesajımdaki 2 öneri uygulanamaz mı, peki.
Old 10-06-2010, 18:23   #46
Av.Selim Balku

İstanbul da ki yaşayan meslektaşlarıma karşı, her nedense birden üzülmeye başladım.

İzmir de 2 tane adliye var,(çok bile) benim duruşmalarım genelde İzmir Adliyesinde olur,

birgün;
Karşıyaka da bulunan duruşmam için sabahleyin kalktım, vapura bindim, (altınyola sabah arabayla girmeyin) vapurda simit yedim, martılara simit attım, havada simitleri kaparken fotoğraflarını çekmeye çalıştım, vapurdan indim, adliyeye 5 dk yürüme mesafesiyle vardım, trafik yok, gürültü yok, çevremde güzel insanlar...
Adliyeye girdim, hakim yok, dosyalar dağıtılmış, nedense hiç sinirlenmedim...

Empati yapınca sizleri daha iyi anlamaya başladım...

Mazeretlerin bildirilmesi için en azından, nezekaten de olsa, cep telefonından aranmak hoş olabilir.

Şimdi düşündüm de İstanbul için 3 aylık adli tatil hakikaten uygun olabilir.
Old 10-06-2010, 18:37   #47
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Selim Balku
İstanbul da ki yaşayan meslektaşlarıma karşı, her nedense birden üzülmeye başladım.

İzmir de 2 tane adliye var,(çok bile) benim duruşmalarım genelde İzmir Adliyesinde olur,

birgün;
Karşıyaka da bulunan duruşmam için sabahleyin kalktım, vapura bindim, (altınyola sabah arabayla girmeyin) vapurda simit yedim, martılara simit attım, havada simitleri kaparken fotoğraflarını çekmeye çalıştım, vapurdan indim, adliyeye 5 dk yürüme mesafesiyle vardım, trafik yok, gürültü yok, çevremde güzel insanlar...
Adliyeye girdim, hakim yok, dosyalar dağıtılmış, nedense hiç sinirlenmedim...

Empati yapınca sizleri daha iyi anlamaya başladım...

Mazeretlerin bildirilmesi için en azından, nezekaten de olsa, cep telefonından aranmak hoş olabilir.

Şimdi düşündüm de İstanbul için 3 aylık adli tatil hakikaten uygun olabilir.

Cep telefonumuza mesaj olarak bildirseler yeter. Aramalarını beklemiyoruz zaten. Her adliyede Baro odası var. En azından buradaki görevliler, ertesi gün mazeretli olacak hakimleri merkez baroya bildirseler; onlar da mesaj olarak cep telefonumuza bildirseler fena mı olur. Maddi külfetinin olmadığını sanıyorum. Barodan bayramda, seyranda, ilgisiz ilgili bir sürü mesaj alıyoruz. Bunu yapsalar çok daha iyi olur.

En azından Baronun sitesinde böyle bir yer açsalar, reyting rekoru kırar bence.

Alıntı:
martılara simit attım,

Düşünsenize, diyelim ki sabah 11.00 de Sirkeci'de duruşmanız var ve saatinde girmeniz imkansız. Saat 13.00 civarında giriyorsunuz. Saat:14.00 de de Büyükçekmece'de de duruşmanız var. Son sürat yetişmeye çalışıyorsunuz. Ucu ucuna yetişiyorsunuz. Ama hakimin değiştiğini görüyorsunuz. Üstelik kararlı dosya.

Bu durumda martılara simit mi atarız, yoksa dosyayı mı?
Old 10-06-2010, 20:42   #48
Av.Barış

Ben neden adli tatil olduğunu anlamayan insanlardanım. istisnalar ile dolu kanunlarımız adli tatil hazırlanırken de unutulmamış.

adli tatilde sulh hukuk,nüfus,ceza davalarında bulunan tutuklu yapılan dosyalarda yargılama göstermelik olarak yapılmaktadır.ancak genede yapılmakta. temmuz ve ağustos aylarında biten dava şimdiye kadar görmedim ve görmeyeceğim. o zaman neden temmuz ayında ve istisnai olarak ağustos ayında duruşma yapılır anlamam.

adli tatil 3 aya değil 1 yıla çıksa gene saçma düzenlemeler nedeni ile hem vatandaş hem avukat hemde adliye çalışanı mağdur olmaya devam etmektedir.
Old 10-06-2010, 21:06   #49
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Nur Deniz

Valla ne getirirlerse getirsinler, çok zor işleri.

İki hafta önce (HUMK.370'e göre) yer bakımından en yakın Sulh hukuk hakimliğine bir delil tespiti yaptırmak için başvurduk, ama göbeğimiz çatladı ikna edemedik. Bu tür keşifler için yolluk da yatırılıyor. Bir tür döner sermaye gibi... Sulh hukuk hakimi ben gitmiyorum, asliye hukuk hakimi gitsin diye tutturdu. Kaleme de talimat vermiş bana göndermeyin diye... )

Asliye hakimi de zaten görevli değil o dosya bakımından, görevli mahkeme Deniz Ticaret mah. idi.

Kalktık 50 km uzaktaki esas mahkemesine başvurduk, hakim çok nazik birisiydi, üşenmeden kalktı geldi de işimiz halloldu...

Kime ne diyeceğiz ki? Hakikaten işleri zor ve hakim bunalmış, yapmıyorum diyecek noktaya gelmiş.
Old 05-07-2011, 13:18   #50
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Konuyu 5 yıl önce açmışım, sorun devam ediyor. 50 yıl sonra da devam eder mi?

Sıkıntı şimdiden başladı. Kendimce önemli dediğim bir duruşmaya gideyim, dedim. Hakim mazeretli imiş. Boşuna gittim.

Geçen hafta "Kat Malikleri Genel Kurulu kararının iptali" davasının duruşması vardı. Bir önceki celse, bilirkişi raporu lehimize gelmiş, karar aşamasına gelmiştik. Hakime Hanım eylüle erteleyecekti. Dedim ki " Yeni genel kurul 6 haziranda yapılacak. Eğer eylüle ertelerseniz kararın hükmü kalmayacak". Neyse...Sıkı pazarlık sonucu duruşma gününü 4 hazirana alabildik. Duruşma günü gittiğimizde gördük ki, hakime hanım mazeretli. Yedek hakim ben çok ısrar edince "Avukat Bey, dosyayı inceleseydim karar verirdim" dedi. Yeni duruşma günü kasım ayına atıldı.

10 gün kadar önce de asliye hukukta kendimce önemli bulduğum duruşmaya gireyim dedim.( O gün 3 duruşma vardı). Gittik, hakim mazeretli imiş. Ben kendi kendime söylenirken, yaşı yakın bir meslektaşım, " Siz yine iyisiniz, ben bu duruşma için Ankara'dan geldim" demez mi?

Belki yetkililerden okuyan olur diye aklıma gelen önerileri yazayım:

1- Adli Tatilin ne zaman başlayacağı belli olduğuna göre, Adli Tatilde nöbetçi kalacaklar Şubat-Mart ayında belirlenemez mi? Böylece, bu hakimler Haziran-Temmuz ya da Eylül aylarına duruşma koymazlar. Çünkü izinlerini Haziran-Temmuz-Eylül aylarından birinde geçirmek isteyeceklerdir. Böylece fazladan 2-3 ay daha yitirmeyelim.
Özellikle iznini temmuz ayında geçirmek isteyenlerin Şubat-Mart ayında belirlenmesi zorunludur. Öğrendiğim kadarıyla bu hususta hakimlerin yapacağı bir şey yok. Her şey son günlerde belli oluyormuş.

2- Mazeretli sayılacak hakimlerin mazeretli oldukları günler, en azından 1 gün öncesinden cep telefonumuza bilgi olarak gelebilir mi? Hadi o olmadı diyelim. Baronun sitesinde 1 gün önceden yayınlanamaz mı? Yani duruşma günü taniyonu, şekeri fırlayan hakimler için değil belki ama diğer bir çok rahatsızlıkta, 1 gün önceden haber verilebilir.

Sesimi duyan olacak mı?

Konuyu açalı 6 yıl olmuş. Hiçbir olumlu gelişme yok. Yine çoğu duruşma hakimler izine çıktığı için boş yere ertelenmekte. X Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşma için gittim. Salon kapısında "Duruşmalara Y Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi, kendi dosyalarından sonra bakacak" şeklinde bir not yazılmış. Y AHM'ne gittim. Daha 15 adet kendi dosyaları vardı. Birlikte çalıştığım meslektaşımı çağırdım. Az önce geldi. Hakime Hanım, "Duruşma filan yapamam, mazeret bıraksınlar" demiş.

Yukarıdaki çözüm önerilerimden vazgeçtim. Sayın Admin'den rica edeceğim. Bir başlık açalım. Hiç olmazsa meslektaşlarımız raporlu hakimleri foruma yazsınlar. Örneğin ben bugün Şişli 1 Asliye Hukuk Hakiminin izinli olduğunu öğrendim, diyelim. Kalemden hakimin dönüş zamanını da öğrensem ve foruma " Hakim Bey, 1-30 Temmuz arasında izinli olacakmış" diye yazsam, bu notu gören Ankaralı bir meslektaşım, boşuna İstanbul'a gelmese fena mı olur.
Old 29-12-2011, 16:48   #51
Av.Suat Ergin

Yeni önerim var!!!

20 Aralık-5 Ocak arası da adli tatil olsun. Aksi takdirde hakimlerimiz hastalanmaya devam edecek.

20 aralıktan itibaren 3 dosyadan birinde hakim "raporlu". Malum hakimler için aralık ayı "karar" ayıdır. O nedenle her avukatın en yoğun duruşma günleri aralık ayındadır. Yani her duruşma önemlidir. Ancak duruşma gününü aralık ayına atan hakimimiz, anlaşıldığı kadarıyla yılbaşı tatilini de düşünerek, "hastalanıyor".

KHS'de yazmıştım, buraya da yazayım. İş kazasından dolayı sulh ceza mahkemesinde devam eden bir davamız var.Geçen ay duruşmamız vardı. Bu arada davalı/sanık ile protokol yaptık borcu taksitler(çekler) halinde ödeyecekti. Son çek ise 29.12.2011(bugün) idi. Durumu mahkemeye arz ettik. Hakim bize dönüp, "duruşmayı aralık ayına atayım. 3 yıl sürdü bu dava, karar vereyim" dedi. Ben de "O halde 30 aralıka atın. Çünkü son çek 29 aralıkta" dedim.Hakim bey, "Olmaz ben o gün izinli olacağım" dedi. 27 aralıka el sıkıştık.

27 aralıkta ne mi oldu? Ben duruşmaya gittim, hakim yoktu.
Old 11-07-2014, 12:05   #52
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Konuyu açalı 6 yıl olmuş. Hiçbir olumlu gelişme yok. Yine çoğu duruşma hakimler izine çıktığı için boş yere ertelenmekte...
Konunun açılmasının üzerinden 9 yıl geçmiş ama aynı tas aynı hamam.

Sanırım avukatlar durumdan şikayetçi değiller.
Old 17-03-2015, 12:39   #53
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
2- Mazeretli sayılacak hakimlerin mazeretli oldukları günler, en azından 1 gün öncesinden cep telefonumuza bilgi olarak gelebilir mi? Hadi o olmadı diyelim. Baronun sitesinde 1 gün önceden yayınlanamaz mı? Yani duruşma günü tansiyonu, şekeri fırlayan hakimler için değil belki ama diğer bir çok rahatsızlıkta, 1 gün önceden haber verilebilir.

Sesimi duyan olacak mı?

5 yıl önce sormuşum, kısmen duyan olmuş.

http://www.istanbulbarosu.org.tr/hak...LU17032015.pdf
Old 28-08-2015, 16:35   #54
Av.Suat Ergin

Başlığı açalı 10 yıl olmuş, kutlayalım mı?
Old 29-08-2015, 11:14   #55
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Başlığı açalı 10 yıl olmuş, kutlayalım mı?
Kutlamaya mazeretli hakimleri çağırsak orada olurlar mı acaba?
Old 29-08-2015, 17:02   #56
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Kutlamaya mazeretli hakimleri çağırsak orada olurlar mı acaba?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi