Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Narsist Kişilik Bozukluğu olan Eşin Mahkemece Durumu

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 07-06-2023, 03:15   #1
Konuk

Varsayılan Narsist Kişilik Bozukluğu olan Eşin Mahkemece Durumu

Merhaba. Uzun uğraşlar ve terapiler sonucunda eşimin narsist kişilik bozukluğu olduğunu öğrendim. Bu insan şeytanın vücut bulmuş hali. Son bir yıldır beni sürekli tehdit ediyor. Beni ve ailemi öldürtmekle çocuğumu da almakla tehdit ediyor. Psikolojik, ekonomik, fiziksel her türlü şiddeti sergiliyor. Ama dışardan görenler onu örnek koca zannediyorlar. Çevremizdeki herkese problemin bende olduğunu anlatıyor. Kucağımda bebeğim varken kafama vurduğu için bebeğimle kafalarımız çarpıştı. Buna rağmen herkes bana kocanın kıymetini bil diyor. Kimseye derdimi anlatamıyorum. Anlatsam da o kadar inandırmış ki kendine kimse beni ciddiye almıyor. Cinsel yolla bulaşan hastalık bile kaptım kendisinden buna rağmen benim o…. olduğumu söylüyor. Artık kendimş öldürmeyi bile düşünüyorum. Mahkemeye bu kişinin narsist olduğunu söylemem terapistimin tanıklık yapması bir işe yarar mı? Bir cehennemin içindeyim sanki. Lütfen bana yardım edin.
Old 08-06-2023, 22:20   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Eşinizin size uyguladığı ruhsal şiddetin size verdiği zararı Üniversitelerin Adli Tıp Ana Bilim dalına başvurarak tespitini isteyebilirsiniz.

2- Terapistinizi tanık olarak dinletebilir veya rapor düzenlemesini isteyebilirsiniz.

3- Şiddetin ve tehdidin önlenmesi için en yakın aile mahkemesinden karar verilmesini isteyebilirsiniz. Acil durumda bu kararı ve hatta sığınmaevine yerleştirilmeyi karakoldan da isteyebilirsiniz.

4-Eşinizin sizin hakkınızda söylediği haksız ve ağır sözleri
gerçek gibi değerlendirip kendinize zarar vermeyin, bunun bir şiddet olduğunu bilin ve gerekli önlemleri alın.KADES uygulamasını indirin ve şiddetten uzak kalma yollarını arayın.
Eşinizin eylemleri için suç duyurusunda da bulunabilirsiniz.

5- Her aşamada bir avukattan destek almanızı- mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine avukat atanması için başvurmanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi