Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

aldatmanın ispatlanması

Konuyu Kilitleyin
Old 28-02-2013, 12:30   #1
Konuk

Mutsuz aldatmanın ispatlanması

merhaba ben 16 yıldır evliyim iki de kızım var. eşimin beni aldatığını öğrendim fakat inkar ediyor. ben boşanmak istiyorum. eşimin beni aldattığını ancak telefon kayıtları ve facebook hasabının ayrıntılarıyla ispatlayabilirim fakat eşim facebook hesabını tamamen kapatmış mahkeme bu hesaba ulaşıp eski silmiş olduğu mesajlarını ve telefondaki mesajlaşma içeriğini çıkarabilir mi ve bu ispatlandığında çocukların velayetiyle ilgili bir hak talep edebilir mi. şimdiden çok teşekkür ediyorum.
Old 28-02-2013, 12:58   #2
kezzy

Sayın katılımcı;
Benzer sorular daha önce forum alanlarında sorulmuş ve bilgi paylaşımında bulunulmuştu.

BKNZ: http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=70353

Daha fazla bilgi edinebilmek ve hak kaybına uğramamak için mutlaka bir avukattan DOĞRUDAN HUKUKİ DESTEK almanızı öneriyoruz.
Maddi durumunuz elverişli değil ise bulunduğunuz il barosunun adli yardım servisine başvurabilirsiniz.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Saygılarımızla
Old 28-02-2013, 16:45   #3
Konuk

benim merak ettiğim kapatılmış olan facebook hasabının eski mesaj dökümünü çıkartmak gibi savcılk kararı çıkarmı yada mesajların içeriğiyle ilgili teşekkürler
Old 28-02-2013, 18:05   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
benim merak ettiğim kapatılmış olan facebook hasabının eski mesaj dökümünü çıkartmak gibi savcılk kararı çıkarmı yada mesajların içeriğiyle ilgili teşekkürler

TCK'daki "katalog suçlar" diye anılan suçlar dışında savcılık böyle bir talebi red eder."Zina" TCK'ya göre suç değildir.
Old 28-02-2013, 18:38   #5
Konuk

peki bunu nasıl ispatlarım bir yolu yokmu çocukların velayetini nasıl etkiler teşekkürler
Old 28-02-2013, 21:23   #6
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Eşinizin sizi aldattığını eşinizin kullandığı cep telefonun kayıtları ile ve tanık ifadeleri ile kanıtlamanız mümkündür. Bu telefon kayıtları yalnızca aranan numara, arama zamanı ve arama süresi hakkında bilgi verir. Sık arama, uygun olmayan zamanlarda arama gibi hususlar başkası ile ilişkiye delalet eder.

Tanık ifadeleri ile de desteklendiğinde sadakatsiz ve güven sarsıcı davranışlar kanıtlanmış olacaktır.

Mahkeme facebook hesaplarının incelenmesine veya mesaj içeriklerinin görüntülenmesine özel hayatın gizliliği sebebiyle izin vermeyecektir.

Bu ilişkinin velayete etkisini sormuşsunuz.

Velayette önemli olan çocuğun yararıdır. Eşlerin özel yaşamları tek başına velayetin kime verileceğini belirlemez.

Çocuklarınız kendini ifade edecek yaşta iseler görüşleri önem kazanır. Çocukların birbirinden ayrılması da düşünülmez. Çocuklar zarar görmeyecekleri yerde ve kişiyle birlikte yaşamalıdır. Bu sebeple mahkeme anne veya babadan hangisinin velayete layık olduğuna uzman pedagog değerlendirmesini alarak da karar verebilecektir. Çocukların aklen, bedenen ve manen huzurlu ve sağlıklı olacakları şekilde velayet tevdii edilir.

Davanızın takibinde ve ispatında bir avukattan doğrudan destek almazsanız hak kaybına uğrarsınız.

Maddi durumunuz avukatlık ücreti ödemeye elverişli değilse bulunduğunuz yer barosundan ücretsiz avukatlık hizmeti talep edebilirsiniz.

Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi