Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

barışma

Konuyu Kilitleyin
Old 01-12-2011, 09:31   #1
Konuk

Varsayılan barışma

ben bundan yaklaşık3 ay önce eşime ayrılık davası açmıştım haziranda dava açıldı ama 7 eylülde dava görülecekti 3 ay boyunca ben ve 4 çocuğum baba evinde kaldık eşim tarafından hiç aranıp sorulmadım ne maddi ne manevi hiç bir destek almadım mahkeme bile borodan bana verdiği avukattan tedbir nafakası bağlanmasını istedim bunun ancak eşim kendi isteğiyle gelirse nafaka bağlana bilir dedi ben kayın validemle oturuyordum ve eşim annesini bana karşı savunuyor benide ona hizmet etmediğim için artık maddi manevi her türlü ilüşkisini kesmişti bu yüzden açmıştım davayı daha sonra 3 ay baba evinde kaldığım sürece aile büyükleri araya girerek bizi barıştırdı ve mahkemeye gitmeden barıştım ama şimdi çok pişmanım keşke barışmasaydım yine aynı şeyler yaşıyorum kayın valideyle oturma ve eşimin bana olan ilgisizliği ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olsanız sevinirim yine ayrılık davası açsam hahkeme bena yine belirli bi aymı verecek dava görülüp nafaka bağlanması için birde eşim eğer ben ayrılık davası açarsam boşanma açacağını söylüyor ben boşanmak istemiyorum ayrı yaşayıp nafaka almak istiyorum eşimin geliri2.300 ayrıyeten kayın validemin600tl bağkur maaşı var eşim alıyor başka kardeşi olmadığından 2 katlı evi var kendisine ait nafaka ile birlikte birkatını isteme gibi bir hakkım varmı çocuklarımı yanıma alacam ve okullarından uzak bir yere yerleşemeyeceğimden böyle bir talepte buluna bilirmiyim.
Old 01-12-2011, 11:10   #2
Av. Hatun Olguner

Sayın Konuk;

Eşinizin sizi kayınvalidenizle birlikte oturmaya zorlaması ve ilgisizliği boşanma ve ayrılık sebebidir.Boşanmak istemediğinize göre ayrılık davası açabilirsiniz.Eşinizle barıştığınız için barışmadan önceki olayları affetmiş sayılırsınız.Ancak anlatımınıza göre ayrı yaşamayı haklı kılan nedenler devam etmekte olduğundan yeniden ayrılık davası açabilirsiniz. Bu davada ayrı yaşamakta haklı olduğunuzu en yakın akrabalarınız dahil tanık anlatımları ile ispat edebilirsiniz.Ayrı yaşamakta haklı olmanız halinde mahkeme sizin için uygun bir nafakaya tedbiren karar verecektir. Ayrı yaşamakta haklı olup olmadığınıza bakılmaksızın ayrı yaşama halinde, çocuklarınız yanınızdaysa çocuklarınız için tedbir nafakası bağlanacaktır.Bunun için ayrılık davası ile birlikte çocuklarınızın velayetinin tedbiren tarafınıza verilmesini de isteyiniz.Ayrıca 2 katlı evin eşinize ait olması halinde bir katının size ve çocuklarınıza tahsisini talep edebilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi