Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

feragat

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-12-2011, 06:04   #1
lonuk

Varsayılan feragat

iyigünler eşim a şehrinde boşanma açtı aynı anda b şehrindede açtı sonra a şehrinden feragat etti bende o sıra birleştirme istedim ve dava birleştirildi ve dava sonuçlandı feragattan her iki dava düştü hakim temize gönder dedi eşim temize gönderirse sizce karar ne olur bu arada eşim tekrar boşanma açıyor açmak istiyor tüm sundugu iftiralardan feragat etiği için beni affetmiş sayılıyormuş gene aynı suçlamaları yapacakmış böyle suçlamalarla gene dilekçe yazsa boşanma açsa bu boşanma geçerli olurmu ben boşanmak istemiyorum sonuç ne olur hakim yeni boşanma davasında bu feragat durmunu göz önunde bulundururmu birde kaynana yüzüne biz boşanıyoruz ben bu boşanmanın önüne geçememmmi yani öyle bir kanun yokmu eşim şöyle uzun süre boşanma açamasın böyle bir kanun varsa benim için çok önemli boşanma davasında sunmak istiyorum kaynanam istediği için açıyor birde eşim 2500 tl maaş alıyor eşe enfazla nafaka nekadar baglanır özellikle 2 yaşındaki çocuguma en fazla hakim kaç lira baglar eşim nafaka vermeme yönünde ugraşıyor
Old 01-12-2011, 12:15   #2
Av.Suna SOYDAŞ

Sayın Konuk: Eşiniz davalardan feragat ettiği için aynı olaylara dayanarak bir daha boşanma talep etme hakkı yok. Bu nedenlerle boşanma davası açarsa önceki davaları delil göstererek davanın reddini talep edersiniz.
Bu olayların haricinde davanın feragatından sonra yeni olaylar olur ise ve tarafınıza kusur verilecek ise yeniden dava açma hakkı da vardır.
Eşinizden ayrı kalmanız ve çocuklarınızla beraber maddi desteğe ihtiyacınız olması sebebi ile boşanma davası açmadan nafaka davası açma hakkınız varır. Eşinizin gelir durumuna ve sizin ve çocukların ihtiyaçlarına göre nafakanın miktarını hakim takdir edecektir.
Her durumda hak kaybına uğramamak ve dosyanızla ilgili detaylı bilgi almak için bir avukattan doğrudan hukuki destek almanızı öneririz. Maddi durumunuz yetersiz ise bağlı bulunduğunuz ilin Baro Başkanlığına müracaat ederek ücretsiz Avukat atanmasını talep edebilrisiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi