Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hakimi şikayet hakknıda

Yanıt
Old 30-10-2013, 13:50   #1
Brusk

Varsayılan Hakimi şikayet hakknıda

Değerli meslektaşlarım, Bir hukuk davasında bilirkişi raporuna süresi içinde itiraz ettiğim halde ve itirazımı çok sağlam karar ve hukuki gerekçelerle izah ettiğim halde davanın hamiki bilirkişiden ek rapor aldırmayıp davayı karara bağlamak istemiş yine aynı dosyada eldeki dava ile Bir başka mahkemede görülen A dosyasının istenmesini ve bu dosya ile birleştirilmesini ısrarla talep etmişsemde bu talebimide yok sayıp davayı karara bağlamıştır. HAlbuki itirazım doğrultusunda ek rapor aldırsa veya bahsettiğim dosyayı celbedip incelese eldeki davanın seyri değişecektir. hakimin bu keyfi tavrını şikayet etmek istiyorum ne dersiniz...taleplerim oldukça makul ve esasa etkili sonuç doğuracaktır hakimin bu davayı ikinci celsede daha bitirmeye yönelik bu acelesini anlamış değilim doğrusu fikirlerinizi bekliyorum
Old 30-10-2013, 14:08   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Brusk
Değerli meslektaşlarım, Bir hukuk davasında bilirkişi raporuna süresi içinde itiraz ettiğim halde ve itirazımı çok sağlam karar ve hukuki gerekçelerle izah ettiğim halde davanın hamiki bilirkişiden ek rapor aldırmayıp davayı karara bağlamak istemiş yine aynı dosyada eldeki dava ile Bir başka mahkemede görülen A dosyasının istenmesini ve bu dosya ile birleştirilmesini ısrarla talep etmişsemde bu talebimide yok sayıp davayı karara bağlamıştır. HAlbuki itirazım doğrultusunda ek rapor aldırsa veya bahsettiğim dosyayı celbedip incelese eldeki davanın seyri değişecektir. hakimin bu keyfi tavrını şikayet etmek istiyorum ne dersiniz...taleplerim oldukça makul ve esasa etkili sonuç doğuracaktır hakimin bu davayı ikinci celsede daha bitirmeye yönelik bu acelesini anlamış değilim doğrusu fikirlerinizi bekliyorum

Salt yazdıklarınızı esas alırsak ve;
- Bilirkişi raporu usulüne uygun ve aleyhinizeyse,
- Rapora itirazınızın ve birleştirme talebinizin reddi konularında ara kararı oluşturulduysa,
ortada keyfi bir tavır olduğu düşüncenize katılmıyorum.

Ayrıca hakimler de insan, elbette yanlış kararlar verebilirler. Çok açık bir suistimal olmadıkça (ki yazdıklarınıza göre böyle bir durum yok) hakimi şikayet etmenizi önermem.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi