Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanma davası açıldıktan sonra yaşananlar

Konuyu Kilitleyin
Old 12-09-2015, 17:32   #1
Konuk

İnceleme boşanma davası açıldıktan sonra yaşananlar

merhaba, eşim bana boşanma davası açtıktan sonra, dava devam ederken bir çok kez aldattı ve benim elimde bununla ilgili deliller var, dava ret oldu yargıtayda eğer ret kararı onanarak gelirse bu üç yıl içinde ben boşanma davası açarsam ve ya üç yıl sonunda boşanırsak ben eşimin aldatmalarını ve dava devam ederken eşimin bana karşı yapmış olduğu hakaret ve tehditten dolayı aldığı cezaları dava konusu edemez miyim? ayrıca eşimin sosyal medyada herkese açık yapılan paylaşımları ve yorumları delil olarak değerlendirilebilir mi?
Old 13-09-2015, 22:19   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
merhaba, eşim bana boşanma davası açtıktan sonra, dava devam ederken bir çok kez aldattı ve benim elimde bununla ilgili deliller var, dava ret oldu yargıtayda eğer ret kararı onanarak gelirse bu üç yıl içinde ben boşanma davası açarsam ve ya üç yıl sonunda boşanırsak ben eşimin aldatmalarını ve dava devam ederken eşimin bana karşı yapmış olduğu hakaret ve tehditten dolayı aldığı cezaları dava konusu edemez miyim? ayrıca eşimin sosyal medyada herkese açık yapılan paylaşımları ve yorumları delil olarak değerlendirilebilir mi?

Sayın Katılımcı,

-Boşanma davası açıldıktan sonra tarafların ayrı yaşamaya hakkı olduğundan sadakat yükümlülükleri yoktur.

-Üç yıllık sürenin başlangıcı; ilk açılan boşanma davasının kesinleşmesinden sonra başlar. Yargıtayda diyorsunuz. Bu davanız kesinleştikten sonra açılacak boşanma davasında "tekrardan bir arada yaşamanın olmadığını" ispatlamanız durumunda boşanabileceğinizi düşünüyorum.

-Bir avukattan doğrudan yardım almanızda fayda vardır.

Kolay gelsin.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi